Čo robievate doma s 2-ročným dieťaťom?

5. mar 2024

Prosim inspirujte ma nejaké nápady rady čo robievate doma na md s dvojročným dietatom🙆‍♀️ myslím aký máte deň čo robievate už neviem čo vymyslieť dakujem

tehotna40
5. mar 2024

V tomto veku u nás išli prstové farby, nalepovacie omalovanky na stenu, pečenie, lego duplo, stavebnice, kocky, knihy uloh pre najmensich, nalepovačky.. vonku na dvore rôzne "varenie" za použitia piesku, korálok, kvetiniek. Rôzna pomoc pri domácich prácach, či prácach okolo domu. Vonku bycikel a odrážadlo 🙂

tehotna40
5. mar 2024

@tehotna40 https://www.martinus.sk/2691967-pre-najmensich-... , tieto knižky, sú rôzne druhy farby,čiary,pre dievčatá atď, v nutri sú samolepky a musí ich dolepovat na správne miesto, napr podľa farby, alebo dokreslovat čiary, veľmi dlho sme sa s tým vedeli zabaviť

lenka_vi1
5. mar 2024

Boli sme večne vonku...doobeda 2 hodiny potom mal spánok a poobede zase vonku do 17.00-18.00.

nika23t
5. mar 2024

Momentálne plastelína, nálepky, prelievanie vody a varenie v jej kuchynke, ale oveľa radšej asistuje mne, napr nakrájam zemiaky a ona umýva o 106,alebo miesi cesto, kým ja pripravujem svoje a pod. A potom odrazadlo, to aj po dome, knihy rada pozerá, veze z kociek, lego.

cyberk
5. mar 2024

Ak sa pytas cisto len, co take doma tak… varime, upratujeme, hrame sa s legom, magnetickou stavebnicou, manuskami, knizkami, autickami, kreslime, tancujeme, bavia ju pismena, farby, spravim tmu v izbe a z glowstickov si robime doplnky, alebo ma taky lampas projektor, co ukazuje rozne objekty, chytame udicou na magnet vystrkujuce sa rybicky …vacsinou aj tak chodime 2x za den von takze ja si skor vravim, ze mi riadne rychlo plynu dni 🥹 byt doobeda doma v pekny den, je pre mna nepochopitelne 😅

nwnw
6. mar 2024

U nas v nutri doopy nic. Nezaujem o vacsinu aktivit. Potom.chvilu casopis Drobcek. Inak v nutri taka ta trojkolka retro,vonku odrazadlo. Chodili sme plavat a cvicit do kolektivu.

cookie29
6. mar 2024

no ked sa dalo tak vonku, lietalo na odrazadle, bicykli, skakalo, lozilo, behalo, neustale v pohybe. Doma by som sa asi zblaznila

zuzuliennka1
6. mar 2024

mala som 2r dieta v case kovidu a karanten. zakaz vychadzania. Skoro som osedivela.
to nechces s 2rocnym.
teraz je uz pekne, teplo, tak sup von 🙂

fion22
6. mar 2024

@tehotna40 vedela by si pls odporučiť konkrétne tie prstové farby a nalep. omalovánky na stenu? 🤗

tehotna40
6. mar 2024

@fion22 omalovanku mame teraz túto zo sevtu, na nete je veľa motívov a druhov ale táto zo ševtu sa mi zdá ze najlepšie drží lepí a super ide aj potom dole.
https://www.sevt.sk/malovanka-samolepiaca-rolka...

fion22
6. mar 2024

@tehotna40 ďakujem 🥰

tehotna40
6. mar 2024

@fion22 https://www.bubliboom.sk/prstove-farby-12-farieb/
Prstové farby kupujeme tieto na stránke ninky.sk no na tej stránke sú momentálne nedostupné, na ninky majú aj výkresy určené na tieto prstové farby 🙂 mali sme aj ine ale tieto idu najlepsie umyt ci uz zo stola, alebo z ruk, staci tepla voda.. prajem veľa zábavy

luciferka93
8. mar 2024

My sa hráme na farmu, postavíme z kníh ohrádku, dáme zvieratká, má doma krovinorez tak im akože kosi trávu, kŕmi ich potom, dám mu tam aj lavor s malinko vody, tam ich akože okúpe, traktorom dovezie odvezie kadečo, to ho strašne baví. Vytiahneme síce polku hracie ale mame to ako 1 hru. Potom u nás ide sliz 🫣 to muž kúpil a to teda 30 minút sa sním hra muž a ani neviem ze sú doma... Plastelína je tiež topka, magnetky mame ich asi 80 rôznych zvieratiek tak dáva po jednom dole a hovorí mi aké je to zvieratko a ako robí a ja mu vždy o ňom niečo poviem 😄 čítame knižky s albi perom to je tiež parádna vec, minule bol u svokry a ta mu dala takú akoby taburetka otváraciu a to mal akože bazén tak tam sa hral asi hodinu 🤣 bunker zo susiaka ho baví, a v ňom sa hráme, stíhame nožnicami papiere, kreslíme, hráme sa na hasičov dám mu varechu a hocijaké náčinie z kuchyne a hráme sa ze hasi, zachraňuje plysakov atď... A ešte lego duplo je u nás top 1. Kúpili sme v tedi aj tabuľu na kreslenie krieda i a to ho baví keď nemôže vonku. A po novom ho najviac baví somnou variť, takže posadí na linku alebo na stoličku a varíme 😉 To sú hry na doma... Keď je pekne sme od 9 do 11 vonku potom obed, spať a keď vstane okolo 15 von a sme kým nezajde slnko a večer sa zasa premotame ☺️

jesenzima
8. mar 2024

Väčšinou sme boli niekde vonku,mimo bytu. 🤷 Ale nejako extra som program neriešila, robili sme všeličo, žiadne extra plány a aktivity ...

banalu
8. mar 2024

Malovanie, nalepkovanie, plastelina, bezne domace prace - pracka, susicka, varime/pecieme spolu, utierame prach, zrkadla atd. Jedine co neznesie je vysavanie, ale aj zmyva so mnou, ma svoj mop a vedro (ja po nej zmyjem tu kopu vody).
Staviame bunker a potom sa v nom hrame 😂
Zahrame pexeso, puzzle, vlacik poskladame, magneticka stavebnica ju dost bavi, ci citame knihu. Zahra sa aj sama s babikami, alebo sa vozi po dome na kolobezke. Najnovsie vsade rozklada papierove servitky - zabavi sa s tym aj 20 minut 🤷‍♀️ na pocudovanie lego ju vobec neoslovilo.
inak sme stale niekde vonku aj pol dna, za kazdeho pocasia.