Ako si zarobiť na jasle?

25. júl 2024

Aktivity pre 18 mesačnú dcérku
Ahojte baby. Veľmi rada by som sa Vás spýtala na názor. Som na rodičovskej dovolenke, do svojej prace sa viem vraziť teraz len pod podmienkou, že budem pracovať 12 hodinové smeny (ako pred tehotenstvom ). Snažila som sa nájsť si brigádu len na doobedie - dôvod - moja dcérka je nekonečne kontaktné dieťa, je strašne šťastná s detičkami. So mnou sa nudí. Žiaľ, takú brigádu som nenašla. Otecka ani starých rodičov nemá - dôvody nechcem rozpitvavat. Moji rodičia budú pracovať ešte tak 20 rokov v dnešnej situácii. Strašne by Som ju chcela dať do jasliciek, ale žiaľ 533 eur mi to nepokryje za mesiac. Vedeli by ste mi poradiť, ako by som si mohla zarobiť a jasličky jej dopriať? Aby bola v kolektíve? Alebo vám napáda nejaké “riešenie”? Prosím nekarhajte ma. Sama sa každý večer karham. Moji rodičia mi finančne pomôžu takmer každý mesiac. Od nich žiadnu pomoc ťahať nemôžem - teda určite by pomohli, ale sú ešte v práci a ako som písala ešte veľa rokov budú. Ďakujem už len za prečítanie a krasny zvyšok večera prajem.

autor
25. júl 2024

Do toho jej nevychádzajú roky a v našej škôlke pod ktorú spadame je enormný pretlak, neprijímajú, prednosť majú detičky, ktoré tam už majú starších súrodencov, viem že nie je aj tak šanca, aby mi ju o rok v septembri prijali 😭😭😭

zzuunnaa
25. júl 2024

skús s ňou chodiť na ihriska kde sú deti a podobne, nemusia to byt hneď jasle.. 🙂 Naša je tiež kontaktná a doma so mnou nuda ale na cely deň ju dať mimo domov je podľa mna v takom veku ešte veľa. Lebo 12tky plus cesta to je cely deň bez mamy 🤷🏽‍♀️

vkatush
26. júl 2024

12tky sú dlho. Mám doma 19m, to by nedal ani on, ani ja. Rátaj cestu, budeš unavená po takej dlhej, potrebuješ oddýchnuť,...
Skús materské centrá v okolí, ihriská, . Ja som môjho začala dávať do hodinovej škôlky 2x do týždňa, nech je medzi deťmi (pozri, či nemáte niečo také v okolí).
Alebo napísať do skupiny tvojho mesta, že hľadáš mamičky parťačky na socializáciu.

lossless
26. júl 2024

Aj ked zacnes pracovat, tak rodicovsky prispevok ti ostava do 3r dietata, z toho jaslicky pokryjes.

luccija
26. júl 2024

Nemajú matky malých detí možnosť pracovať menej hodín?Mne sa zdá, že do 7-10r bola taká možnosť.Takemu dieťaťu stacis ty, ihrisko, detský kútik