Suchohrad - bývanie

11. feb 2022

Ahojte žijete niekto v dedine Suchohrad ? Bývame v BA a hľadáme si dom na Záhorí. Našla som za dobrú cenu novostavbu v tejto dedine. Zaujíma ma aki ľudia tam žijú, či aj rodiny s deťmi, no hlavne teda či slušní ľudia, ako to napísať no bieli proste, či sú nejaké konflikty lebo napr kamoška kúpila dom v plaveckom štvrtku a vôbec nie sú spokojní preto by som chcela info od niekoho kto tam býva ďakujem moc moc moc 🙂 take že je tam obchod jednota a kostol aj krčma či škôlka to viem boli sme sa tri krát už pozriet a teda dedina sa nám páči asi najviac na celom Záhorí krásne kľudne prostredie ale teda ľudia ma zaujímajú či sa vám dobre a spokojne býva či ste spokojný 😉🙂 snáď sa nájde niekto 🥰

diamond007
11. feb 2022

Nešla by som tam osobne bývať, vadilo by mi hlavne na Záhori to nárečie, kde aj v škole učitelia ho používaju 🤦
A áno, sú aj v týchto dedinách početné rómske komunity.

autor
11. feb 2022

@diamond007 a bývaš tam konkrétne? Asi nie tak načo odpovedas od témy? Ja by som napríklad nešla bývať kde sú IGEN prízvuky od Rovinky a Senca ďalej 😉 nešla by som bývať na východ lebo TA ŇE tiež nemusím a záhoráci mi nevadia vôbec 😉 pýtam sa konkrétne ci sa tu nájdu ľudia priamo z dediny Suchohrad a nie že nešla by som tam lebo mi vadí prízvuk pane bože 👍

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. feb 2022

@diamond007 smer PK mám zase ja rodinu a za prácou do BA stoja stále v kolónach. A ak máš na myslí záhorskú Ves kde máš kamošku tam viem že su cigáni, tam ani do Vysokej pri Morave ani do Gajar nezvazujeme ale že vôbec... Zohor a lozorno sú predražené tam tiež nie. Chceme ísť proste niekam na Záhorie nie okres Pezinok. Partner má kanceláriu v Malackách už dva roky dochádza z BA a nechceme viac bývať v bytovke v BA (ani bytovke v MA) A túto dedinu chcem reálne info kto tam býva, žije... Nie jedna babka povedala a pozná všetky dediny na Záhorí ... Ja mám kamošku z rohoznika je tam ok ale dosť zastavané uz... ďalšiu mám v studienke to mám zase ja ďalej do BA do prace... Sesternica mi žije v Kostolišti na novozastavanej ulici M.Benku tak sa nám nepáči veľka tlačenica dom na dome... Pozerali sme aj Lab napr ale tam je to dom na dome také príliš zastavané a to nám nevyhovuje. Táto dedina nás zaujala svojou čistotou alebo ako to napisat... a preto hľadám nejakú osobu ktorá tam býva aspoň dva tri roky a podá nejaké info.... Takže nech sa ti dobre býva v okrese PK, my chceme nájsť dobré bývanie na Záhorí blízko BA a MA 😉

kacena4
11. feb 2022

ahoj manzelovi tam byvaju krrstny rodicia je to zapadakov pri hranici ak ti totilo vyhovuje je to fajn je tam pokoj ze by mali romov neviem ak ano skor slusnejsich

autor
11. feb 2022

@kacena4 hej viem kde to je my sme tam už boli prejsť sa, popozerať si okolie práveže ten pokoj a kľud ma zaujíma 🙂 v čase keď sme boli tak sme videli pár starkých na prechádzke , zopár deti vonku... Také milé kľudne rozprávkové mi to prišlo akoby

emjee
11. feb 2022

Som z vedlajsej dediny, ale mam korene aj z Dimburgu 😀
V Suchohrade pokial viem byvaju len slusni Romovia a je ich tam malo.
V dedine nie je skola, deti dochadzaju do Zahorskej, Jakubova alebo Malaciek. Spoje su po zruseni vlakov zo Zahorskej a zmeny Slovak Lines na Arrivu dost biedne, bez auta sa nepohnes. Narecia v skole sa bat nemusis, ucitelia rozpravaju so ziakmi po slovensky.
Kedze dedina nelezi na hlavnej trase, je urcite tichsia ako Zahorska, kde lietaju auta z kompy. Chybaju mi tam chodniky.

autor
12. feb 2022

@emjee ďakujem za odpoveď, škola mi vôbec nevadí že nie je, pozerali sme autobusy a chodia pre školákov v pohode ale taktiež cestou do práce by sme nemali problém deti zaviesť do školy. My sme z BA a tiež sme na základnú školu museli sadnúť na autobus... Chodníky veru nie sú ale ani takmer žiadna premávka takže to sa dá, no už len aby nám ten dom nikto nevyfukol. Ďakujem pekne hlavne za info že Rómov je málo a sú slušní 👍🙂

1andrea111
12. feb 2022

Z vlastnej skúsenosti chcem len napísať že žiť kde není ani len škola a autobusy chodía občas je pre väčšie deti utrpenie. To nie je len o takom ako do školy či zo školy, to je o množstve možností ktoré nie sú alebo sú značne obmedzené.

autor
12. feb 2022

@1andrea111 bus tam ide každú hodinu tak ako aj v iných dedinách naokolo v tejto lokalite ide tiež každú hodinu to mi nepríde ako utrpenie pre dieťa. Mám kamošku bývajú v Skalici a aj tak jej dcéra jazdí každý deň do školy do BA busom a toto je dedina tak pol hodiny od blavy a 15 min od Malaciek tak neviem či to mám brať ako utrpenie. Teraz bývame v BA máme super možnosti všade sa dostaneme ALE máme byt 60m detská izba mini kutura veľkosti špajze jedna posteľ skriňa stol a hotovo, sused vŕta, ďalší búcha, počuť hádky susedov je to tu také typické mestské a chceme kľud. Nemáme 500 tisic na dom v BA žiaľ, keby áno tak hneď ideme do toho 🙂

larinka17
14. feb 2022

Nerypem,ale keď ste presvedčená,že sa Vám tak páči a je všetko top tak načo si pýtate skúsenosť? Veď idem páči sa vyhovuje všade dochádzanie tak kúpte. Mne by vadilo keby decká dochádzali a autobusy nechodili oni totižto napísané majú pravidelne ale je s tým naozaj problém keď sa dieťa nedostane domov,ale to už je na vlastnom uvážení. Bez autá proste nikam. Držím palce pri výbere 😊

emjee
16. feb 2022

Este mi napadlo - Jednota je vraj zatvorena, rovnako tak aj Posta, kvoli nevyhovujucim priestorom.

autor
16. feb 2022

@emjee Áno to viem, pre zlý technický stav budov. Je to v procese riešenia, dnes sme boli v obci, hanba nehanbia spýtala som sa domácich okoloidúcich na život v dedine 😀 sme 100% rozhodnutí ísť tam bývať, no pani nám dala chrobáka do hlavy, vraj obec vie odpredať aj voľne stavebné pozemky, teraz máme dilemu či už hotový alebo si dať postavat 🙂 v dedine buď jednota zainvestuje a priestory dá do poriadku alebo si súkromník otvorí môj obchod čo zastrešuje metro. Boli sme pozrieť aj škôlku, vyzerá pekne no najviac nás prekvapilo aki milí ľudia boli keď sme sa pýtali... A vam v záhorskej sa dobre býva? Kolegyňa zvažuje kúpu domu práve tam nakoľko má prácu v Rakúsku hneď za kompou 😀 ak by sa dalo nejaké info plusy a mínusy prosím 🙂

emjee
16. feb 2022

Plusy - blizko Rakuska, skolka, skola, trojo potravin, vecierka, lekaren, autoservis, stavebniny, kvetinarstvo, zahradkarstvo, vela mladych rodin
Minusy - kompa (kompa nie je most, neprejdes vzdy ked potrebujes), chyba zubar, detsky lekar, dospelacky je ale bieda, nie je kanalizacia, chyba vlak (kolajnice su), autobusy po zmene na Arrivu su bieda, su tu Romovia, aj neromski fetaci

autor
16. feb 2022

@emjee detská doktorka je vo vysokej pri Morave alebo už nie? To viem z počutia že je strašne zlata na deti a si ju chvália.. a ariva inak nerobí problémy len v suchohrade a v záhorskej ale všade úplne všade snáď ju nejak bratislavský samosprávny kraj vyšachuje do preč. No a fetaci tak to jej určite poviem ona má dve deti a teda toto sa jej páčiť nebude. Aj robia zle normálnym ľuďom? Kradnú alebo bijú?

dankanka
16. feb 2022

Ahoj. Zijem o trochu dalej este na zahori, som z Bratislavy..uprimne? Do Bratislavy by som uz zo zahoria nedochadzala, nasla som si pracu aj tu. Ak si sikovna, zamestnas sa hocikde..
Inak neverim ze zo Suchohradu si za pol hodinku v Bratislave, leda tak v Zahorskej a autom ale deti to budu mat nadlhsie (ale to je esye u vas daleka buducnost).
Dnes som bola s detmi u nasich, odvykla som si uz na ten ruch, zhon a stres a do hlavneho mesta by som sa nevratila ani keby co.. Milujem tu aj to, ze som hned v cechach ci rakusku, celkovo maju napriklad Cesi ovela viac kulturneho vyzitia ako my, cize smer Bratislava uz ani necestujem 🙂.

autor
16. feb 2022

@dankanka presne toto mi vraví manžel, on z ba dochádza do Malaciek už roky a že teda mám si aj ja nájsť prácu v MA a tým pádom môžme jazdiť do práce spolu (cestou zaviesť deti by tiež nebol problém). Ja už teraz cítim že Záhorie nevymenime za BA ani keby tam dávali byty zadarmo už máme dosť chaosu a stresu veru. Som rada že sme našli túto pokojnú dedinu pre budúce bývanie, radšej pár km autom alebo autobusom ako život v betónovej džungli.. a áno pol hodina Suchohrad Bratislava som myslela autom samozrejme (do devínskej kde bývame) a je to autom rovnako časovo jak keď ideš z vajnor do devínskej napríklad a keď busmi tak tiež z jedného konca mesta a druhý aj hodinu cestuješ 🙂 a môžem sa spýtať máš aj vysokú školu keď nebol problém nájsť si prácu?

dankanka
16. feb 2022

Nemam vysoku skolu ale mam roky skuseností v kancelárii a ovládam plynule dva svetové jazyky (aj+nj) na urovni c1.. cize v podstate nikto nikdy neriesil viac..
Ano, z jedneho konca ba na druhy to vie trvat pekne dlho..
Ja pre svoj zivot potrebujem ist kazdy den von, do lesa, prejst sa, prplat sa v hline, obcas zajst za kulturou ale v klude.. nestretnut na prechadzke davy ludi, mat moznost sadnut na bicykel a ist..
V malackach mas momentalne vela pracovnych prilezitosti.
Inak kedysi toto vsetko ponukala aj devinska, kludne byvanie, blizko cyklocesta, morava, chko, zaroven dobre spojenie s mestom. Skoda ze to vsetko je uz minulost.

autor
16. feb 2022

@dankanka jojoooj hovoríš mi z duše 🙂 veru, Devínska bola kedysi krásna, dnes je to hrôza, fetaci, vykradacky pivníc, nemáš kde zaparkovať... Večer občas počuť hluk... Zdravie máme len jedno a kvalitné a pokojné bývanie si treba dopriať 🙂

dankanka
17. feb 2022

Akoze..este by som vedela zit v dome s vacsim pozemkom dakde pod lesom v zahorskej bystrici :D ale to by som musela mat trosku ine financne moznosti..

autor
17. feb 2022

@dankanka áno to aj ja... Alebo taký Lamač, Dúbravka, Rača 😀 teraz už nevedia čo pýtať za byt v BA, my máme v devínskej 3 izbak, dali sme si urobiť znalecký, že teda koľko asi môžeme pýtať .. znalec dal 195 tisíc, nechápala som, v dnešnej dobe by som veru byt nekúpila 😀

dankanka
17. feb 2022

Za tu sumu si na zahori kupite domcek s peknym pozemkom 🙂. Zelam Vam najma rozumnych susedov. Ja tu mam aj rada, ze sa vsetci zdravime, clovek sa s hocikym da do reci, tykam si s predavackami v obchode, zozenu snad aj nemozne ak ich poprosim 🙂. Je to v skutku ine ako v meste..

nikol1234554321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1andrea111
18. feb 2022

@nikol1234554321 a ako sa vám tam býva?

autor
24. nov 2022

@1andrea111 ahoj my sme nakoniec kúpili a býva sa úžasne. Vôbec neľutujem. Prídem domov z roboty a mám to tu ako relax. Sme spokojní. Možno sú ľudia čo by im vadili niektoré veci ale taký môžu ísť bývať napríklad do Lábu, Jakubova alebo Kostolište čo sú radovky a hluk. Tichucko kľud a pekná príroda. Strašne sa nám páči a hlavne mne prestali migrény mám ich o 80% menej často oproti BA. My sme kúpili čiastočne zrekonštruovaný, nechcelo sa nam nanovo stavať. Ak ešte hľadáš tak neváhajte. Aj ceny lacnejšie a dá sa kúpiť fakt veľký dom za rozumnú cenu.