Škola pre deti s ADHD - Malacky, Bratislava

terezka77
24. nov 2020

Dobrý deň! Chcem poprosiť o radu. Poznáte školu v okolí Malacky alebo Bratislava, kde prijmú dieťa s ADHD na dennú dochádzku? Ide o žiaka 6 ročníka. Už som naozaj zúfalá.

laila18
2. dec 2020

@terezka77 do každej školy by ho mali prijať!!!

heleninamama
2. dec 2020

@laila18 A to už prečo? Ak to nie je jeho spadová škola a má plnú kapacitu, nemusia nič.
A ak je to problémový žiak, nebudú sa o neho trhať. Išli by proti sebe. Rodičia sú dnes na deti citliví a jeden problémový žiak v kolektíve môže spôsobiť, že im vzápätí odídu aj viacerí bezproblémoví...

laila18
2. dec 2020

@heleninamama no vidím, že ti integrácia veľa nehovorí, v MA aj okolí je škôl dosť a kapacity sú, žijem tu, nehrá sa tu na spádovosť, veľa detí chodí aj z obcí do Malaciek a opačne. Neviem aký je to žiak ale ADHD neznamená automatický problémový, okrem toho snáď aj také deti majú mať právo na vzdelanie, to už kde sme keď budeme stále len vyčleňovať
@terezka77 skúste Veľké Leváre, kamoška tam má chlapca s ADHD, majú aj asistentku (samozrejme aktuálne sú dištančne)

heleninamama
2. dec 2020

@laila18 Neviem, prečo obhajuješ niekoho, koho nepoznáš a s výkričníkmi tu dávaš nesprávnu informáciu, že ho musia prijať všade. No nemusia a fakt je, že školy (vedenie, učitelia aj rodičia) sa o takýchto žiakov nebijú.
Integrácia je pekná teória, ale nie vždy aj zrealizovateľná. A navyše, je tu príliš málo informácií o tom, o aké dieťa ide, prečo hľadá novú školu, kde chodí doteraz...

laila18
2. dec 2020

@heleninamama bože môj koho obhajujem? Akože som sa zastala jedného dieťaťa, že by ho mali zobrať do školy? 🤦 Možno sa presťahovali, neviem aký je problém, nenapísala autorka viac zatiaľ, ale vidím, že ty máš problém asi v hlave...školy sa nebijú? A čo...to dieťa má nárok chodiť do jednej školy v MA ak tam býva a ako ho nemôžu prijať...to sa teraz budeme zastávať školy keď vidíme aké "super" je naše školstvo? Ja som učiteľka a deti nerozlišujem podľa diagnózy alebo národnosti na zle a dobré, naše školstvo bohužiaľ nedospelo do určitého bodu ale ani nikdy nedospeje keď sa takto ako ty budú vyjadrovať aj ostatní.

heleninamama
2. dec 2020

@laila18 No, ak ste Vy učiteľka, tak potom je to školstvo fakt v.... Agresívna, presvedčená o svojej jedinej pravde, pritom nepozná základné fakty, čiže neporadí, len píše bludy. Kôpka nervov a samozrejme, ak nie je po jej, hneď nastupuje urážanie.
A pravopis je kapitola sama o sebe - pani učiteľka.

laila18
2. dec 2020

@heleninamama ok 🤣👌