Aké je bývanie v Zohore?

verculiq92
3. sep 2020

Ahojte Maminy 🙂 chcela by som sa opýtať aké je bývanie v Zohore 🙂 ako je natom škola a škôlka, aká je dostupnosť do Ba atd. 🙂 ďakujem

baranczova_silvia
3. sep 2020

@verculiq92 Dostupnosť je autobusom, odporúčam bývať v Bratislave 🙂

verculiq92
autor
3. sep 2020

@baranczova_silvia ale veď tam chodí aj vlak nie? .... no my bývame v Ba ale chceme nejaký domček a v Ba to nieje reálne takze hľadáme niečo čo je blízko Ba a cenovo dostupné a ten Zohor sa nám celkom pozdáva

veronikaszabova
3. sep 2020

@verculiq92 nie je nahodou v Zohori vacsia komunita Romov? To by ma odradilo.

verculiq92
autor
3. sep 2020

@veronikaszabova no to netuším.... niektori hovoria že sú až ďalej okolie plavecky štvrtok a tak

veronikaszabova
3. sep 2020

@verculiq92 no mam rodinu v Malackach a viem, ze aj v Zohori ich je dost....

veronikaszabova
3. sep 2020

@verculiq92 a v Stvrtku ich je pozehnane 😂

verculiq92
autor
3. sep 2020

@veronikaszabova och no to si má nepotešila 😂 musím prezistit teda ako to je :D mne vo všeobecnosti “slušní” nevadia ... horšie je to už s tými ktorí sú neprispôsobivý :D

baranczova_silvia
3. sep 2020

@verculiq92 Akože takto, ak by som mala prácu z domu, nemala deti a môj muž by mal dobrú prácu ktorá by ho živila.. viem si to predstaviť žiť takto odrezane.. Pokial tam ešte nieje real kariérny peak.. neviem no.. asi by som pred deťmi a tým rodinným životom ešte pohrotila kariéru.. chápeš

zuzka38
3. sep 2020

@verculiq92 skus sa spytat v skupine Malacky alebo na FB pozriet skupiny.. ano ROmovia su po celom Zahori, ale ziju tu aj bieli :D

verculiq92
autor
3. sep 2020

@zuzka38 neviem sa tam dostať do tej skupiny nejako :D ..... dnes sme sa tam boli pozrieť a vlastne realitacka ktorá nám ukazovala domy tak je priamo zo Zohora a vravela že je tam len jedna taká rodina romov ale bezproblémový... horšie natom je ten Plavecky o ktorom teda viem :D no chcela by som vedieť názor priamo od ľudí ktorí tam bývajú

lusilla
3. sep 2020

@verculiq92 tak ja pochadzam zo Zohoru a ziju tam stale moji rodicia a brat s rodinou. Romov nie je jedna rodina ale viac rodin to by bola velka rodina. Ale na ich obranu musim povedat ze s nimi nikdy neboli ziadne problemu, rozhodne sa to neda porovnavat s plaveckym stvrtkom kde je uplna divocina, tam viem aj aktualne ako to vyzera od kamarata policajta, je to 1000 a 1. Zohor je tradicnejsia obec a nie je tam taka masova vystavba co je dobre aj zle. Zle to je z hladiska infrastruktury ako su obchody, co uz ale nie je taky problem ked si nakupis velky nakup v meste, na akutne veci postacuju aj mensie obchody co tam su. Ale taka billa ci lidl ako su v stupave tam nevyrastie tak rychlo. Dobre to je zasa z toho tytulu ze nemas beznadejne prepchatu skolu a skolku. Dochadzanie nie je zle, vlaky chodia fakt casto a aj cas tej cesty sa skratil jej renovaciou. Sestra dochadzala do BA vlakom do nedavna odtial a velmi si chvalila. Dialnica s napojenim ke hned tam, ked sa nieco stane na dialnici vies ist viacerimi okreskami. Maju tam tradicie a celkovo pohodu. My zikeme aktualne v satelite a nema to tu takeho ducha dediny co tam naopak je. Este naviac tam pekne zrenovovali ihrisko takze tam je sportovisko a ihrisko pre deti na peknej urovni. Cez zimu tam funguje klzisko aj nasi sa tam vtedy velmi tesia. Nemyslim si ze to je zla volba ked chcete pokoj dediny pri meste a nechcete satelit hned na okraji mesta.

verculiq92
autor
3. sep 2020

@lusilla ďakujem veľmi pekne 🙂 konečne nejaká recenzia poriadna :D ..... boli sme sa tam dnes pozrieť teda na konci dediny čo stavaju a veľmi sa nám to pozdavalo... aj vlastne vzdialenosť do Ba ... keďže my bývame v DNV je to fakt blízko a po starej ceste nám trvala cesta 15 minút a cesty boli prázdne fakt čo som bola prekvapená.... tak ďakujem ešte raz 🙂

lusilla
4. sep 2020

@verculiq92 odpadla som, napisala som z tytulu 🤦 ospravedlnujem sa samozrejme ma byt titul, okrem preklepov co robi mobil bola toto moja chyba. Som rada ze som ti pomohla. Vyberte dobre a dufam ze vam byvanie na vidieku prinesie trochu kludu a.relaxu v tejto rychlej dobe.

verculiq92
autor
4. sep 2020

@lusilla to je v pohode ja som si to ani nevšimla 😂 niesom z tých ktoré hneď kritizujú gramatiku 😂 .... no ide presne o ten kľud... ja som človek ktorí nemusí veľa ľudí a mám rada svoj priestor a kľud... preto hľadáme niečo tiché ale zároveň blízko mesta kvôli práci 🙂 a myslím že toto by bolo take ideálne pre nás 🙂

anettemartina
14. okt 2020

@verculiq92 my sme tiez chceli byvat v Zohore pred 10.rokmi. Tiez nas odradila komunita, tak sme isli do Lábu. Doprava vlastnym autom alebo autobusom. Lenze teraz je dedina az moc preplnena.

lusilla
14. okt 2020

@anettemartina presne aj my sme obzerali zohor a okolie pred 10.rokmi a v Labe uz vtedy sa vela stavalo, zohor mal vtedy este obmadzene stavby, nestavalo sa tam nikdy hlava nehlava. Neviem aka komunita ta odradila ale ak romovia tak skutocne sme tam s nimi nemali ziadne zasadne problemi, byvali sme na ulici kde na konci bola "osada" a bezne bolo mat odomknute dvere ci branu, ako deti sme mali bicykle pojodene na ulici a nezmizol ani jeden, zato pred kostolom mizli bezne 😉😂 to sme mali z toho vzdy zabavu. Ja tak teda uz nebyvam ale rodicia a brat ano tak stale mam info odtial.

zdenulkam
5. jan 2021

My rozmýšľame nad kúpou staršieho domu vo Veľkých Levaroch..ako chatu alebo víkendový dom