Maďarsko verzus Česká republika. Kde je lepší život?

20. máj 2024

V Madarsku alebo v Cesku?

Prosim, nic urazlive, ziadne hejtovanie, nemam na to naladu ani energiu. Mame toho uz naozaj dost...

Jedinym mojim aktualnym zivotnym cielom je odist zo Slovenska s manzelom a synom, ale byt blizko k rodine.

Na vyber mame tieto 2 staty.

Ano, viem, ze v zahranici budem cudzinec. Uz ma to nezaujima.

Prosim realne skusenosti so zivotom v tychto 2 krajinach.

guudy
20. máj 2024

Za mna Madarsko nie. Najma kvoli politickemu smerovaniu krajiny.

7miriam77
20. máj 2024

Podľa mňa Česká republika bude pre vás lepšie. Aj kvôli reči, teda ak nerozprávate maďarsky. Za mňa jednoznačne Česko. Držím palce a veľa šťastia 🍀🍀🍀

vanilkovazmrzka
20. máj 2024

V cechach urcite nebudes cudzinec. Cudzia budes ovela viac v madarsku najma ak nevies rec. Predsa cesko je v podstate stale take nam najblizsie…

autor
20. máj 2024

Madarcinu ovladame. Este som zabudla pridat.

Ano, ta p. situacia ma trochu zneistuje v Madarsku.

Preto uvazujeme nad Ceskom.

Cesi ako beru slovakov? Teda ak sa budeme rozpravat po slovensky a nie po cesky? Syn samozrejme v skolke jazyk prevzal, aj ked u neho teraz dominuje madarcina.

autor
20. máj 2024

*prevza/prevezme

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska12323
20. máj 2024

Medzi týmito dvomi štátmi jednoznačne Česko.

btus
20. máj 2024

Ja by som si osobne vybrala Česko. Vzhľadom na politiku Maďarska je to lepšie riešenie. A gratulujem k tomuto kroku.

jaga18
20. máj 2024

Z týchto dvoch krajín jednoznačne Česko. V Maďarsku, ako bolo spomenuté, je naozaj veľmi nešťastná politická situácia, ktorú tam reálne bežní ľudia cítia. Životná úroveň šla veľmi dolu. Zdravotníctvo maju v troskách, horsie ako u nás... Máme tam rodinu, známych, kamarátov... viem o com píšem.
V Čechách žije a študuje syn, jeho priateľka tam odišla za ním, ona pracuje ako zdravotná sestra a veľmi si pochvaľujú, späť na SK sa už nechystajú.

zmrzlinka2021
20. máj 2024

Madarsko urcite nie!

Ono sa to nezdá, ale Madarsko je zaostalejsie ako Slovensko, je tam o nieco nizsia zivotna uroven ako na Slovensku + stagnuje tam vyvoj demorakcie, vid Orban.

Cesko je na 13. tom mieste z 27 členských krajín EÚ (SR na 24.) a má velké tendencie napredovat.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmooly
20. máj 2024

Určite Česko, je vyspelejšie...

autor
20. máj 2024

@esterr_ka od toho sa bojim tiez. Snad sa cesi poucia z nasich chyb.

autor
20. máj 2024

Baby, dakujem!

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia89
20. máj 2024

Ja zijem v Prahe uz dlho,posledne 4 roky uz s detmi (lebo predtym riesis ine veci). Ja kazdy den dakujem ze sme sa rozhodli zit tu, neda sa to porovnat to napredovanie krajiny, kulturne vyzitie, vyzitie pre deti… Ja zijem vic v expatovej bubine lebo manzel je cudzinec ale je to tak ako pise
@esterr_ka- niektorym cechom to vadi a niektorym nie,ja mam dobrych kamaratov aj cechov… je to o konkretnych ludi nie o celku,hlavne v prahe je vseobecne vela cudzincov takze sa to az tak velmi nehroti.
Jedine minus momentalne pre mna by bolo ze ak budete chciet vlastne byvanie tak ta situacia je tu aktualne zla.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikusjk
20. máj 2024

Svagrovci ziju v Prahe uz takmer 15 rokov a nikdy neuvazovali nad navratom na SK. Ja osobne mam rada aj Madarov ako ludi, sedia mi trochu viac, ako Cesi, napriek tomu, ze cesi su nasi "bratia", ale keby sa mam rozhodovat ako vy, zvolila by som asi CR.

darina77
20. máj 2024

Ja by som si vybrala Maďarsko sú tam milší ľudia

petracandle
20. máj 2024

Preboha Maďarsko?? Ved to je ešte zaostalejšie ako Slovensko a politika tiež. Či to ťa tá nenavist na Slovensko tak zaslepila, že nevnímaš realitu??
Zato Česko nás už bohužiaľ dááávno predbehlo a ide smer západ. Takže určite Česko, tam by som si vybrala bývať aj keby som úplný cudzinec

kofa77
20. máj 2024

Cesko, urcite.

autor
20. máj 2024

@esterr_ka Byt by sme dali do podnajmu, a my by sme v prahe zatial tiez boli urcite iba v najme. Vies co, uz aj na SK som zvyknuta z hejtovania a ponizovania kvoli madarskemu prizvuku, a to aj v BA. Takze vlastne, nejak s tym vysporiadam, ak nebudem vediet cesky.

diewcatqoo
20. máj 2024

Zijem uz dlho v CR a nikdy nikto ku mne nebol zly preto, ze som Slovenka. A to hovorim takmer vzdy prevazne slovensky.

oblecenie99
20. máj 2024

Maďarsko kde? Taká Budapešť je podľa mňa celkom OK mesto, asi aj príležitosti je viac.. otázna je tá politika, aj keď sa tam teraz niečo deje, vkladajú nádeje do toho Petra Magyara, len ktovie no... Mne racio hovorí Česko.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanilkovazmrzka
20. máj 2024

Pozri medzi ludmi je to vzdy tak, ze niektori ta prijmu a niektori tebou budu opovrhovat. Presne tak isto ako sa slovaci stavaju napriklad k ukrajincom. Vyberaj podla toho, aby ste tam mali poriadnu pracu a priestor vytvorit si silne zazemie.

barka1
3. jún 2024

Česko urcite. Nemusí to byt hned Praha. Brno je skvele mesto. A Moravaci bližší než Česi.