Budapešť s teenagermi

jaja1979
16. júl 2023

Ahojte, odporučí niekto, čo vidieť v Budapešti a určite neobist počas troch dní so 7 teenagermi? Niečo som už našla, ale poteším sa každému novému tipu🥰 vek 12-18.
Budeme cestovať mestskou dopravou, takže sa vieme dopraviť takmer kdekoľvek. Ďakujem veľmi pekne za váš čas ❤️😎

hipuska
16. júl 2023

@jaja1979 pripojím sa, tiež planujeme. Daj tip čo ste zatiaľ našli. Ďakujem

sweet20
16. júl 2023

@jaja1979
@hipuska urcite aceanarium, zoo

sweet20
16. júl 2023

@jaja1979

@hipuska aj botanicka tam je

majlo1234
16. júl 2023

Ruin bary na selficka a limosky

jaja1979
autor
16. júl 2023
janewithane
16. júl 2023

The Magic tematicka Harry Potter restika, ak su fanusikovia. Treba rezervacku

jaja1979
autor
16. júl 2023

@hipuska a z tejto stránky sa mi pozdávajú body c. 10, 13, 14, 15, 16, 17 a 18. https://www.thecrazytourist.com/25-best-things-...
Keď tak teraz na to pozerám, aby sme to za tie 3 dni stihli😁😁

struhanka
16. júl 2023

@jaja1979 Strecha a okolie, park pri Etnografickom múzeu. Mohlo by sa im pozdávať ísť aj na limonádu do niektorého z ruin barov. Okolie Vajdahunad s parkom…Zastaviť sa na výpredaje v H&M, v Zare, Tezenise…

sovica
18. sep 2023

@jaja1979 Ak si bola na tom výlete s tínedžermi, prosím, mohla by si napísať, čo ste pochodili, čo sa Ti resp. tínedžerom páčilo najviac, čo naozaj treba vidieť? Kde ste sa stravovali? Môžeš odporučiť, ak ste objavili nejakú dobrú a nie predraženú reštiku? Alebo to istili nejaké McDonald, Kebab a spol?🙈 Aké prostriedky dopravy ste využívali najviac - metro, trolejbus, električka...? Kupovali ste ten 72 hodinový lístok, či nejaký hromadný? Ak ste boli náhodou aj na výlet loďou po Dunaji, koľko stál lístok? Dohovorili ste sa v pohode po anglicky alebo po nemecky? Za každé info Ti budem vďačná❤

jaja1979
autor
19. sep 2023

@sovica ahoj, takže skúsim zhrnúť.... super bolo, že sme boli ubytovaní v hoteli s bazénom, saunou a fitkom, takže keď sme sa navečer vrátili Z mesta, decká sa ešte vyjasili tam a nesedeli na mobiloch. Mali sme 72hodinovy lístok a platil na všetku dopravu. Využívali sme všetko, metro, bus, elektricky...
Čo by som určite odporučila: parlament večer plus oproti parlamentu je kostol, ktorý je vysvieteny do jedenástej, bolo tam veľa ľudí a atmosféra super. Presne o jedenástej zhasinali všetky atrakcie, tak bol zaujímavý pohľad zvrchu odtiaľ na parlament, ako sa všetko zhaslo. Išli sme formou low COST, takže vo veľa atrakciách sme neboli, kvôli vysokému vstupnemu (aj 25€), co nehrozilo, keďže nás bolo 9. Ale vramci možnosti: akvárium, to som bola vcelku sklamaná, bolo to dosť malé, čakala som viac....
Boli sme na hrade, ale akurát sme trafili pondelok a interiér bol práve vtedy zavretý😞
Páčilo sa nám v Budapest market hall, veľké interiérové trhovisko so všetkým možným, od magnetiek cez kabelky, suveníry až po salámy, klobásky a langoše😁😁
Pri Dunaji sme pozreli pamätník Židom=topánky z kovu nechane na brehu Dunaja, ako pamiatka na postrielanych židov. Krásna bola aj synagóga, ale boli sme len vonku, vstupné 25€🤦. Potom chrám sv.stefana plus námestie a blízko veľké ruské kolo. Boli sme aj na ostrove medzi ramenami Dunaja, tam je to pekné, taká oddychová zóna s fontánami, zeleňou, lavičkami... páčili sa nám ruin bary, také iné ako u nás, staré domy prerobene na bary, deckam sme kúpili nealko, my sme si dali aperol😁😁
Pekne bolo aj etnograficke múzeum, je to strašné zaujímavá stavba so zelenou strechou, kde sa dá prechádzať.
Stravovali sme sa na ulici, typu kebab, číňan, kto mal na čo chuť. Cenovo celkom ok, okolo 9€. Celkovo som bola prekvapená, všade sa dalo dohovoriť po anglicky, dalo sa všade platiť kartou, forinty som nemenila. Treba si dat veľký pozor na lístky na dopravu, za tri dni nás kontrolovali 4 revízori 😁😁

hipuska
20. sep 2023

@jaja1979 prosím v akom hotely ste boli ubytovaní?

jaja1979
autor
20. sep 2023
sovica
25. sep 2023

@jaja1979 Ďakujem, že si si našla čas napísať mi také obsiahle info. Všetko som mrkla na google. Zaujalo ma, že ste boli na ostrove medzi ramenami Dunaja. Môžeš mi povedať, na ktorom konkrétne? Na Margitinom? Za plavbu na ostrov a späť ste platili zvlášť lístok (ak áno, aká bola približná cena?), či to bolo v rámci toho 72 hodinového lístku? Loď premáva v akých intervaloch a kde sa približne nachádza lodenica?
Stačili Vám tie 3 dni na prehliadku, či by ste potrebovali ešte viac dní?

jaja1979
autor
26. sep 2023

@sovica bol to margitin ostrov a premáva tam mestská doprava, tuším bus to bol. Takže vramci toho trojdňového lístka.

sovica
26. sep 2023

@jaja1979 Aha, super, ja som si myslela, že sa tam dá dostať len loďou. Po Tvojom info som pozrela mapu a vidím, že tam chodí mestská a dá sa ísť aj pešo👍

palesandra
10. okt 2023

baby, co sa tyka 72 listka, plati aj pre 9 a 12 rocne deti? lebo nedocitala som sa ako je to v pripade starsich deti.

sovica
10. okt 2023

@palesandra Podľa prvého linku to vyzerá, že žiaci a študenti majú zľavu, ale len na semestrálne lístky (september - január a február - jún). Čiže nič, čo by Ťa mohlo zaujímať, keďže idete len na pár dní. Zrejme tie 24 a 72 hodinové lístky platia pre všetkých nad 6 a pod 65 rokov. Len deti do 6 rokov a seniori nad 65 majú dopravu zdarma.
https://bkk.hu/en/tickets-and-passes/prices/
Tieto info si asi pozerala, však?
https://www.cestujlevne.com/pruvodce/madarsko/b...
https://www.sdetmibezcestovky.sk/cestujeme_v_bu...