Zobrali by ste 3 ročné dieťa na návštevu do väzenia?

ncora
23. aug 2012

Ahojte mam jednu otazku....Vzali by ste 3r dieta na navštevu otca ktory je vo väzeni? Nezijeme spolu od narodenia dietata. Navštevoval ho malo a teraz by ho chcel vidiet. Dakujem za odpoved..nemusite rozpisavat staci strucne ANO alebo NIE a jednou veto preco ano alebo preco nie🙂🙂 Dakujem

sissy27
23. aug 2012

nie... zober mu aktuálnu fotku... je ti prednejší ex, ktorý mal doteraz na háku, alebo vlastné dieťa, ktorému budeš musieť vysvetľovať, prečo ste v nejakej miestnosti a sú tam dozorcovia, a čo tam robí a podobne, ak ho vôbec drobec pozná... on sa teraz nudí a možno aj výčitky prišli, ale ak chce niečo naprávať, tak bude mať dosť času až ho pustia...

lenka311
23. aug 2012

áno. Pre dieťa to bude nový zážitok i keď neštandartný... no veď bude vidieť novú vec.... a nemyslím že by mu to spôsobilo nejakú traumu 😉 😉
no a druhá vec, chápem ho že chce otec svoje dieťa aspoň vidieť.... Keby to bolo náhodou naopak aj Ty by si chcela vidieť svoje dieťa.... /i keď chápem že vo väzení je za niečo/

janie80
23. aug 2012

Urcite nie.... Dietatu to treba predsa vysvetlit... Kam idete, preco, ako sa tam dostal, kedy odtial vyjde... Pochopilo by to tvoje dietatko? Neurobila by si mu v hlavicke zbytocny zmatok? Ja by som to teda urcite nerobila... 😔

sisaha
23. aug 2012

nie. Neviem sice za co sedi a ako dlho bude sediet, ale deti vedia byt riadne krute a moze sa mu stat, ze v skolke (lebo urcite sa preriekne) sa mu deti budu za to posmievat, moze byt z kolektivu vylucene - mam na mysli teraz rodicov, ktorí budu nutit svoje deti prestat sa hrat s tvojim dietatom. Takisto, ked to budu vediet ucitelky, budu vznikat klebety.. Ak na tvoje dieta doteraz kaslal, tak by som urcite neskakala ako on piska. Ty ho chodis pravidelne navstevovat?

martinkatinka
23. aug 2012

Ak má na to právo, tak mu to samozrejme uprieť nemožeš - rozhodnutie súdu o návštevách. Ale ak by som ja nemusela, tak ho tam nevodím.

traktor
23. aug 2012

nie, nevzala..pre mna to nie je ziaden zazitok pre dieta....skôr naopak.....to nie je navsteva zoo, alebo nieco podobne..co to tomu dietatu da?zmätok v hlavicke?..a otcovi?..ze nebude tak sam a niekto za nim pride..a potom ked vyjde co?zas sa to vrati do starych kolaji?...ak bol doteraz nie celkom ok tatko / pises, ze za malym chodieval malo/..tak ma teraz o vsetkom moznost popremyslat a ma cas sa aj zmenit a prehodnotit svoj vztah k svojmu dietatu....a po ukonceni väzby sa stretavat s dietatom tak, ako to robi kazdy otec, co lubi svoje dieta....cize ja poviem nie..ale len ty vies, ako to medzi vami je, preco je vôbec tam kde je..cize ani nie je dôlezite, co ti tu napiseme..ale ako to ty citis..a ako by to citil tvoj drobec..

kaila1
23. aug 2012

Určite nie. Čo to tvojmu synovi prinesie, asi len zmätok v hlávke, najmä ked sa predtým s otcom vídal len sporadicky (asi ťažko môže mať k nemu nejakú extra citovú väzbu vytvorenú). A čo to prinesie tvojmu ex? Plánuje sa po base správať ako normálny zodpovedný muž, otec? Alebo len teraz je chudáčisko sám, opustený, bez svojich kumpánov z mokrej štvrte, tak aby si mu tam vodila syna...No určite... 😠

mummy01
23. aug 2012

Ak ho uz predtym navstevoval malo tak by som ho nevzala.Mozno len v pripade ze by ich vztah bol intenzivny ale inak v ziadnom pripade nie.

berni
23. aug 2012

nie, urcite nie a ani fotku by som mu neposlala! Ked sa vrati z vazenia tak nech sa paci, ale väzenie nie je tábor, aby si tam dieťa nosila.... 🙄

stardust
23. aug 2012

ano, zobrala. Dieta ma pravo na svojho otca aj vtedy, ked sedi vo vazeni.

natal12
23. aug 2012

nie nezobrala. sa bude pýtat prečo tam je a tak a to malému dietatu tažko vysvetlíš 🙂 fotku mu zober ukázat

zuzanocka
23. aug 2012

nie

zuzka38
23. aug 2012

asi ano, no musela by som vediet vsetky okolnosti, sice mi napadlo najskor, ze nie, ved ked nejavil zaujem predtym.. ale tak ma na to rpavo, je to otec a je super, ze ho xce vidiet.. tiez si nemyslim, ze to malej sposobi traumu.. no treba zvazit pre teba vsetky pre a proti, drzim palce 😉

anjelicek26
23. aug 2012

nie. nemala by som chut, aby moje dieta rozprava po vikende v skolke ako pikosku, ze bolo za ockom v base. Navyse si skutocne myslim, ze toho chlapa ani nepozna -- na co mu taka navsteva bude? Ved je to pre neho cudzi.

kvetka_
23. aug 2012

nie a to z toho dovodu, ze na slobode nemal zaujem o dieta,

dudduli
23. aug 2012

urcite nie,nie je to vhodne prostredie pre dieta,zober aktualnu fotku

lubina
23. aug 2012

nie, ak ho dieta skoro ani nepozna mohlo by takeho prostredie zaposobit zle.

andreah25
23. aug 2012

3 ročné dieťa už vie rozprávať a už vie označiť čo sa mu páči a čo nie. Opýtaj sa ho, či chce vidieť svojho ocka, ktorý je vo väzení a podľa jeho odpoveď sa rozhodni.
A brať ohľad na to, že nebrať ho tam kvôli tomu, lebo sa môžu deti v škôlke smiať - to podľa mňa nie je dôvod - smiať sa mu môžu aj za to, že má napr. krivé zuby, alebo sa môžu smiať aj na tom, že má niekto otca, čo chodí ťahať žumpy - a teraz čo, budeme ticho a nikomu nič nepovieme, lebo sa môžu deti smiať???? Neviem, ale niekedy mi príde smiešne, ako sa isté veci pred deťmi, alebo i starými ľuďmi, zbytočne zatajujú a pritom práve oni môžu byť rozumnejší ako my všetci, ktorí sa ich snažíme ochrániť pred niečím, čo ochranu ani nepotrebuje...
Neviem aké sú okolnosti, čo-prečo a za čo sedí, ale ja by som zobrala - pokiaľ by samozrejme nesedel za to, že urobil niečo zlé mne alebo tomu dieťaťu....
Takže za mňa ÁNO

hori
23. aug 2012

a pustia vobec 3-rocne dieta do vazenia???

jankako
23. aug 2012

Áno,prečo nie?nemyslím že by si troj.roč.dieťa odnieslo niečo negatívne.netreba to riešiť pred ním že je to zlé prostredie a pod.kludne mu môžeš zaklamať,opísať mu to prostredie napr.ako tábor?prácu odkial nemôže otec odísť.ale hlavne sa riaď svojím inštiktom.🙂

excelent1
23. aug 2012

nie nevzala a to preto ,že si s ním nežila .pýta sa vôbec dieťa na otca?iné je keby Ste normálne spolu vychovávali dieťatko pred vazením manžela..

abbie
23. aug 2012

samozrejme, ved takto male deti to nevnimaju, tak ze to je vazenie atd ... neviem co take negativne by si malo odniest 😕

slniecko2
23. aug 2012

tazka odpoved: ano: dieta ma otca,chce hovidiet-budovat si s nim vztah,co je velmi dovlezite-najme pre chlapca-potrebuju otcov ako svoje vzory nie: moze byt z vezenia vystraseny-napr.ak pozna policajtov,bude si mysliet ze ho tam zavru,vo vazeni je vsetko prisne a ak je maly vsetecny a neobsedi,mozu na neho straze kricat, moze sa prekecnut v skolke a deti su naozaj velmi krute a rodicia ich mozu naozaj separovat od tvojho dietata.

sendy182
23. aug 2012

nie poslala by som zatiaľ fotku........vo väzení sa vzťah nebuduje ......ako pochopí 3 roč. že kde ide, kto je tam, vidí ho prvý krát, takže ja nie...

sviezost
23. aug 2012

Urcite nie je nevhodne prostredie pre dieta.ja by som ho urcite na take miesto nebrala

liave
23. aug 2012

suhlasim s @andreah25 preco by sme mali realitu zatajovat alebo prikraslovat...myslim ze deti su dost vnimave a nemusel by to byt hned pre neho negativny zazitok ci zmatok v zivote a v hlave...ak ma otec zaujem o svojho syna ,tak preco mu nedopriat ho vidiet?su muzi ktory o svoje deti nejavia zaujem ani na slobode 😉
takze ja sa pripajam k odpovedi ano pokial naozja nieje v base za ublizenie vam a pod...ide o okolnosti za akych sedi a aky je vztah medzi vami a pod...no pokial mas tuto otazku asi mas na to dovod preco by si ho tam chcela vziat...ja sa vzdy drzim hesla...ze nech je chlap zly ako kolvek pokial je dobrym otcom!(neublizuje zaujima sa a lubi svoje deti) tak nech ho teda aj v base navstivia 😉 tak drzim prsty aby si sa rozhodla k spokojnosti vas vsetkych xxx

zuzka1008
24. aug 2012

nie

miska246
24. aug 2012

ano, otec dietata ma narok vidiet svoje dieta, aj ked je vo vazbe...

wewe22
24. aug 2012

nie
do teraz mu dieta nechybalo? a co maly podla mna je moc maly na to aby zazil navstevu basy same mreze bachari a to nehovorim o tych kriminalnikoch

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz