Zmena jasličiek

danielasarky
31. okt 2022

Ahojte prosim o radu. Moj maly nastupil v dvoch rokoch do jasliciek.

Prve dva adaptacne tyzdne ako tak okej. Spal az dva krat ale teda v pohode. Ale vraj je taky ze moc nechce spolupracovat

No po tychto dvoch tyzdnoch prisiel pondelok a on ostal od 8 do 16. A odvtedy vraj len place, nechce tam spavat, ucitelka mi v jeeeednom kuse vypisuje ze place ze nevedia co s nim.
Rano je uplne v pohode neplace. Ked pridem poobede tak nepocut plac pekne sa hraje
Len proste nech e tam spat potom je unaveny. Ale doma neni vidno zeby nespaval m do vecera funguje uplne v pohode.

Dnes mi o 10:30 napisala nech o 11:30 pridem lebo place vkuse. Ale ked chodi kamoska pre svoju o 15:30 tak vraj nic neplace, opyta sa tejto kamosky ze kde je mami ona mu povie ze o chvilku pridem a v pohode.
Dnes som sa teda o 11:30 dostavila a vypytala vsetky veci a uz tam neppjdeme. Nasla som ine jasle, v domacom prostredi a len 6 deti.

Mate niektora podobnu skusenost?

Dakujem😊

mogaa
1. nov 2022

tak dieťa zjavne nie je prpravené na jasle....naša začala chodiť do triedy kde boli deti od 2-3rokov, ona bola v pohode...ale nastúpilo tam aj dievčatko ktoré sami učiteľky povedali že nech ho mamička nechá ešte doma lebo nebolo pripravené na škôlku/jasle.....to dievčatko buď plakalo a keď neplakalo len čakalo na mamu....nechcelo tam jesť, nespolupracovalo, trápilo sa.....ono veľmi záleží od učieliek, tma kde chodila naša boli 4na 16detí a stále s nimi nieč robili, denne s nimi chodili na ihriská, na dvore sa s nimi hrali, stále niečo spolu vyrábali.....chodili pozrieť vláčiky, hasičom, na predaj kaprov....našej sa tam veľmi páčilo.....ono záleží od samotného dieťaťa.....

mogaa
1. nov 2022

čo sa rtýka tých jasiel v domácom prostredí, záleží od veku detí a aj samotných detičiek....lebo 6detí na 1osobu ktorá im varí, pomáha pre jedení, pri obliekaní je dosť...a neviem si predstaviť 1ženičku ako berie 6detí von a ustriehne ich, teda ak nechodia len na dvor....

danielasarky
autor
1. nov 2022

@mogaa ano ano chodia len na dvor. Je to ozaj ako ,,strazenie deti"

danielasarky
autor
1. nov 2022

@mogaa on vobec nema problem tam ist. Posiela fotky papa krasne, tancuje s nimi. Hra sa. Vraj poobede uz o nom ani nevie. Problem je ze on si za dvatyzdne zvykol ze chodim uz o 11:30. A teraz ked som nastupila do prace tak je tam az do 16 tej a to urobilo problem.