Začíname s nočníkom

emma2310
20. dec 2013

moja dcera dostane na vianoce nocnik na naliehanie svokry a mojej mamy...tak otazka viac menej znie ako zacat? este sa sama nepyta na nocnik ale skusit asi mozeme mame uz pomaly 14 mesiacov. mam ju tam len posadit a hotovo asi po 5 sekundach mi odtial predpokladam odide. ako ste detom vysvetlili co tam maju robit ?

luba28
20. dec 2013

@emma2310 ja som to tu tiez riesila,....nas maly si vobec neuvedomuje,ze nieco urobil,ani mu to nevadi,....asi pockam,kym nebude leto a potom to zacneme skusat,...ale moja dcera,ked 1.krat sadla,uz plienku nechcela,...je to u kazdeho ine,...

romanknopp
20. dec 2013

myslim, že ju nijak neprinútiš, aby tam sedela, ešte je nato malá. Náš malý má nočník už doma dlho, ale zatiaľ tam má len hračky a vôbec ho netankuje, že tam má robiť niečo iné 🙂 , chodí s nami na záchod a tam vidí, že čo sa robí do misy, tak snáď to časom aj pochopí, má 15 mesiacov. Ja som si povedala, že od leta začneme skúšať chodiť bez plienky a riešiť čo a ako ďalej....hovorí sa, že hruba od 18teho mesiaca sa deťom v mozgu vytvárajú prepojenia s močovým mechúrom a vtedy pochopia, čo od nich chceme. Ja by som to nesilila, lebo sa ti môže zaseknúť a bude mať plienky do troch rokov....

emma2310
autor
20. dec 2013

@luba28 no ja mam prve dieta a neviem ako zacat ved uvidim aka bude reakcia na nocnik len neviem ako jej to mam vysvetlit ze co tam ma robit

meg_junova
20. dec 2013

My mame 15mesiacov a cakame na leto, min. na jar, lebo este celkom nechape, co od neho chcem a podla mna je ich zbytocne trapit. Kto chce a ma trpezlivost, nech skusa, ale ja mam neposedneho sibala a to veru nie je sranda ho tam udrzat, aj ked mu dam knizku, aby cital, tak medzitym sa minimalne parkrat postavi, lebo mu je divne sediet s holym zadockom na nocniku 🙂

meg_junova
20. dec 2013

@emma2310 Podla mna az ked nieco do neho spravi, zatlieskaj a pochval ju 🙂 a ked sa situacia zopakuje parkrat, tak to pochopi.. slovami jej to v tomto vbeku asi tak lahko nevysvetlis 😀 😀

mariannan
20. dec 2013

Moja mala sedi na nocniku od polroka...nema s tym problem,kakat sa pyta uz dlho,ked mala v lete 17.mesiacov som ju za tyzden oducila od plienok...naramne som bola unesena ako sme to zvladli...po 2 mesiacoch zostala chora (klasika soplik,kasel) sekla sa a odvtedy sa nepyta cikat len kakat...tak sme spat pri plienkach a cakame na jar 🙂 ...moja skusenost,neponahlat sa!

lenuska12
20. dec 2013

Ja som dcerku dala na nocnik ked mala 18 mesiacov, vobec tam nechcela byt. Od susedy som mala redukciu na wc, tam chcela sediet, dokonca pochopila co sa tam robi, po kazdom cikani sme o uspechu volali tatinovi, ten sa tesil hlavne ked mal meeting a mal chvalit, aka je sikovna 🙂))) Potom dcerka ochorela a mala teploty, sekla sa a uz nechce chodit na wc a ani na nocnik, tam dava len hracky.

adina12
20. dec 2013

@emma2310 my sme nasu zacali davat na nocnik ked mala 7-8 mesiacov, ked uz sama sedela, najprv vzdy iba rano a neskor podla toho, ked sme videli, ze zacina tlacit, postupne to celkom pochopila, teraz mame 14 mesiacov a asi mesiac mi sama obcas donesie nocnik, nijako to nesilime, ma este dost casu, oducat od plienky chceme na jar, ked bude mat 18 mesiacov. Aby zostala sediet na nocniku, tak sme jej dali nejaku hracku do ruky alebo jej hracku ukazovali a ak tam nechcela sediet, tak som dala plienku a neriesila.

magdalenkami
20. dec 2013

Hlavne nie nasilu,skusit sadnut na nocnik,chvalit aj zato ako pekne sedi,moj maly ma 15mes.citi ked cika a kaka,vzdy pride a ukaze na plienku,ale az po...tiez cakame na leto,to je idealne obdobie,netreba ponahlat,.Nase mamicky a babky(nie vsetky)museli ist podla knih a odporucani tej doby,kde sa dieta muselo uz v obdobi ked zacalo sediet hned po jedle vykakat-boli na to stolicky s otvorom,urcite sa este najdu u niekoho doma. Vtedy neboli jednorazove plienky,mali to tazsie-to bol hlavny dovod ponahlat s oducanim.,Myslim,ze je to individualne,u niekoho funguje aj moderna bezplienkova metoda uz v 1.polroku.Hlavne bez natlaku,stresu a vzdy s usmevom

luspik
20. dec 2013

My sme kúpili hrací nočník, aby keď sa vycikala, tak jej zahral. Veľmi rada naň chodila a chodí doteraz ... 🙂

luba28
20. dec 2013

@luspik nas maly sa ho bojiii,...

mirreckall
20. dec 2013

my mame rok a zacali sme ju davat sediet na nocnik odkedy sa posadila sama na radu mojej sesterky... po dvoch mesiacoch sa tam pekne vycika rano aj vecer...zvykla si a zdrhla nam z neho iba raz 🙂 ma okolo seba vzdy kopu hraciek a kniziek 🙂

kaciatko2912
28. dec 2013

Ahojte maminky, tak ja sa mozem pochvalit so svojim synom. Bo zacala som ho davat na nocnik od 8 mesiacov, ked uz vedel riadne sediet. Zo zaciatku som sedavala pri nom a vypravala mu basnicky.... a tap tap tapusky.... a tie veci pre deti. Takto som to postupne skusala 2-3 x denne ho posadit aby sa aspon vycikal. Ked sa vycikal vzdy som ho pochvalila a pohladkala po vlaskoch a ukazala mu, ze ako sa pekne vycikal a ze je krasny. Tak sa mu to zapacilo, ze ho vzdy pekne pochvalim aj s ocinom, ze sam od seba aj zacal kakat. Maly uz ma teraz 1 rocik aj 2 tyzdne a sam si sedi na nocniku, je zabaleny kolo chrbatika dekou a ma pri sebe krabicu hraciek.Usiel mi odtial iba raz , a to len preto, ze pocul ako mu napustam vanu a on sa velmi rad kupe...tak usiel za mnou do kupelne....pravdaze nastala komicka situacia, kedy z nocnika vysli aj male haslerky....a ciknutie...tak ocino mal robotu s upratanim a ja som ho kupala. Teraz mozem aj upratovat v kuchyni, ci bavit sa s umyvackou pekne mi tam sedi, a stale ma vidi a medzi tym sa mi snazi cosi povedat.... 🙂 Ak mozem poradit maminkam, vyskusajte to hned ako je to mozne. A ak pravdaze nebude plakat na nocniku snazte sa.