Záchvat hnevu 15-mesačného syna, máte nejaké rady na zastavenie?

gabca10
25. okt 2019

Ahojte žienky, máme 15 mesačného syna , ktorý máva hrozne záchvaty hnevu, z ničoho nič sa hádže hlavou do zadu, neskutočne plače až doslova až takým kryčí, celý zčervená a v text ho nič neukludní, robí to vonku , doma , v noci , ráno , cez deň , neukludní ho cumlík ani fľaška s čajom, ani zobratie na ruky...:/ Máte nejaké rady?

romanka_369
25. okt 2019

@gabca10 My sme mali doma to isté pri malom, hodil sa na zem a krycal, reval obcas sa aj do zadu hodil a vobec ho netrapilo ze sa moze uderit..boli to tazke dni ale musel s toho iba vyrast..u nás ale fungovalo ho niecim inym v tom momente zaujat alebo silne pritisnutie (sice kopal a podobne) ale potom sa ukludnil..

fiafia
25. okt 2019

@gabca10 rady by aj mňa zaujímali 😁 ja mám skoro trojročnu ale čo začala teraz dokazovať. Nie, nie, nie na vsetko. Hodí sa o zem, kope, reve, kričí no celé zle. Akurát ona si dáva pozor ako sa hodí na tú zem. Niekedy zaberie ignorácia niekedy dohovorenie. Niekedy mi riadne tečú nervy. Akurát ľahšie je to v tej komunikácii, že potom sa dá o tom diskutovať keď ju záchvat prejde ale celkovo je to o nervy niekedy 😂😂 treba to len prečkať a opakovať si dookola nič netrvá večne 😁 my sme mali včera zlý deň, nervy pomaly za všetko a predsa prišiel ten vytúžený večer a spánok 😋

flientica
25. okt 2019

My sme to nastastie este nemali ale sesternica s jej malou si tym uz presli a trvalo to asi dva mesiace, tiez bola z nej strasne dufala ale je to proste obdobie dietata ako byvaju aj ine, takze to treba len vydrzat no :/

sandokanka36
25. okt 2019

tu ti fakt nic ineho nepomoze ako hned proste zareagovat. ono to prejde, len treba pockat a hlavne vytrvat. inak co tak sledujem tak toto mava coraz viacej deti

saluda
25. okt 2019

@gabca10 z nicoho nic to asi nebude, má nejaký dôvod. Môže to byť niečo, čo sa tebe nezdá byť dôvodom na take správanie. Nejaká maličkosť, ako "nespravna" lyžička, hladné bruško. ....V tom momente záchvatu nepomoze nič iné, ako byť tam pri ňom, pomôcť mu s vysporiadanim sa s jeho emóciami. Môže to trvať aj desiatky minút. Keď už vidíš, že je schopný vnímať svet okolo seba, tak skus vyjadriť jeho pocity, ako napriklad: vidím, že sa hnevas, že som ti dala inú lyžičku......chceš sa objať? Ja vtedy zvyknem sedieť pri malom v izbe na zemi a on sa príde sám pritulit. Má to obrovský psychologicky význam. Vlastne dva. Okrem toho, že dieťa sprevadzas aj pre neho náročným obdobím, kedy sa topí vo svojich emociach, tak cíti tvoju podporu. A môžeš mi veriť, že tých záchvatov bude tým menej, čím väčšie porozumenie a oporu v tebe dieťa nájde 😉 . Nehnevaj sa vtedy na neho, ber to ako prirodzenú sučasť zdravého psychického vývoja tvojho dietata. Niečo, čo prišlo a raz aj odide

jaja23
25. okt 2019

@gabca10 nás malý ma tiež 15 mesiacov a keď sa mu niečo nedarí, bud spustí krik, ocervenie a ide mu do plaču, alebo sa hodí dozadu a ľahne si na zem. Pri tom našťastie dáva pozor, aby si neudrel hlavičku. My ho necháme. Keď kričí, netrvá to dlho, je mi ho ľúto, väčšinou ho potom zoberiem a vyskúšame tu vec urobiť spolu, aby sa ukludnil. A keď sa hodí dozadu, necháme ho trochu po ležať, on sa tak ukludni a ide ďalej. Ešte mu chy

jaja23
25. okt 2019

Ešte mu chystáme hlavičku, keď si ide ľahnúť, ale jemu vadí, keď sa udrie, preto si dáva pozor aj sam.

deti95060810
25. okt 2019

záchvaty zlosti mávajú aj autistické deti...

saluda
25. okt 2019

@gabca10 ešte by som dodala, že ak je to len také menšie zurenie, že sa hodí na zem z trucu, tak sa to snažím odľahčiť. Opýtam sa ho, či sa mu tam dobre leží, či je to tam pohodlne. Niekedy si k nemu lahnem, akože si to idem vyskúšať, hmmmmm fajne sa tu lezi......a často to potom konci srandou. To sú dve rozdielne situácie, na ktoré rozdielne reagujem. V tej prvej dieťa nedokáže ovladnut svoje emócie, v tej druhej to ako-tak zvlada

charlinka111
25. okt 2019

U nás pomohlo až to, že som mu povedala poriadne sa vyplačkaj a keď ťa to prejde, príď za mnou. Rodina a kamošky na začiatku nechápali ale videli ako rýchlo to fungovalo. Vysvetlila som im, že to má v sebe nespracované nejaké emócie, ktoré potrebuje zo seba dostať preč. Za chvíľočku prišiel vyrehotaný. Snažím sa s ním čo najviac smiať a volám ho smejinko, tak sa snaží čo najviac usmievať. A tieto stavy už nemáva. Keď bol maličký tak pomáhalo rýchlo ho dať do kočíka a ísť s ním von.

strakulanikula
9. jún 2020

Dobry den maminy..ja mam 14 mescneho syna a uz to u nas zacalo. Ze krivi ci hadze vecami este zvladam a snazim sa byt kludna a zaujat ho vzdy niecim inym,objat a pobozkat ale on si zacal buchat hlavu kde pride. Na zaciatku to bolo len taky mini tukom ze ci ho vidim a aby si neublizil ale teraz uz bucha hlavu silnejsie a potom placeba ked ho vezmem tak sa zlosti a bucha o mna hlavu. Uz ma aj uhryzol do nohy

dominikamacakova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz