Vysoká horúčka. Čo ju bolí?

kararinka99
30. jan 2011

Moja desat mesacna dcera ma horucky vysoke dnes sme boli na pohotovosti ma troku zapal v usku ale ze z toho nema teploty a doktorka mala uplne na slame mala nema kasel ani sople len place. davam jej zabali ale nejde mi do hlavy co ju boli stretli ste sa uz s tymto diky

martinka17
30. jan 2011

@kararinka99 my sme to mali na 10 mesiacov. Boli to zuby v kombinácii s virózou, tá sa ale nijako neprejavila. Žiaden kašel, žiaden soplík...len teploty. ...aj pred týždňom mal to isté. Jeden deň teplota a potom už nič, len zachrípnutý hlas. A možno je to 6-ta choroba
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/siesta-choroba-exantema-subitum-skuste-poradit/
neboj, to prejde, iste 😉

kararinka99
autor
30. jan 2011

Aj nam idu zubky ale nadali nam ziadne antibiotika zatial zajtra idem zaniest moc a dam jej zobrat krv na zapali lebo v novembri sme lezali v nemocnici a bolo to vraj usko ja neviem ty doktori len hadaju diagnozi alebo co ...

dzeni
30. jan 2011

aj my sme horuckovali so 14 mesacnou, horucky neustupovali 4 dni, boli to najskor priznaky tej 6 choroby, ziaden soplik,kasel,nic, len vysoke teploty.
Nepises kolko dni to mate.
Aj my sme boli na pohotovosti, taktiez nas tam mali na salame, nechali mi ju v horuckach cely vikend a nakoniec nam v pondelok obvodna zistila zapal mocovych ciest. Ten plac bo vzdy ked cikala a my sme na to nevedeli prist.
Drzim palce, aby to bola len viroza, skoro sa uzdravte.
Vela krat sa nam zvysili aj predtym horucky skrz zubkov, ale doktorka vravi, ze to maju byt len take teploty okolo 38-39 a maximalne 2 dni. my sme boli uz okolo 39-40.
Ak by ta nieco zaujimalo, kludne sa spytaj

kararinka99
autor
30. jan 2011

@dzeni laura place zo spania davala som jej zabali aj som ju kupala som z nej uz na nervy vcera jej ani nurofen cipok nezabral dnes nam dali panadol hlavka jej len tak hori ..mocove cesty to nebudu cika pekne to som uz odsledovala noci su najtahsie.zajtra s nou pojdem k normalnej doktorke lebo na tej pohotovosti proste salam party rychlo ta odbavit a chod ...ale mame uz dlhsie zo zubkami tak aj to to moze byt ...som bezradna mama ale takych je nas asi viac ked je nase milovene dietatko chore

mattia1
30. jan 2011

Chcem poprosiť o radz,myslíte že môžem 7roč.chlapcovi,merať teplotu v konečníku?Ked meriam pod pazuchou má 36,1 a v ritke 39,1 bez odrátania.Myslím,že sa v ritke odrátava 0,5 stupna?

mattia1
30. jan 2011

Teplotuje už od včera rána,raz klesne,potom zasa vyskočí,celý horý,tak nechápem ako môže mať tých 36,1.asi to zle drží.Boli sme aj na pohot.má akut.zápal hrtana a priedušnice ale tá teplota nás už vyčerpáva.Myslíte,že mám urobiť zábal alebo kúpel?

kararinka99
autor
30. jan 2011

@mattia1 v ritke sa vzdy odratava O.5 stupnov C ...my mame tiez horucky a tiez som davala zabali ani to nepomohlo aj som ju kupala vo vlaznej vode teraz som dala cipok panadol skus tie obklady

terez34
30. jan 2011

@kararinka99 zlato dobre jej skontroluj pusinku ci tam nema na jazycku neake biele skrvnky alebo na podnebi cervene fliacky moja mala ked mala afty a herpesovu anginu tak tiez trvalo styri dni kym zistili z coho ma vysoke teploty na pohotovosti mi povedala ze su to zuby az v pondelok nasa lekarka zbadala afty je to velmi bolestiva infekcia 😒

gabika7706
30. jan 2011

@kararinka99 @mattia1 tak velkemu chlapcovi by som neodratavala pol stupna ale aj cely, ak merias v ritke...skus viackrat pod pazuchou, sed pri nom, prip. mu drz rameno, aby si mala istotu, ze tym teplomerom nehybe nejako...
Ja mojim robim vacsinou vlazny kupel, ak je vyssia teplota ako 39, alebo, nasa Dr radi v zimnom obdobi obliect a na chvilu vyjst s dietatom na balkon, fakt to zabera.

terez34
30. jan 2011

@gabika7706 este som nepocula ze by sa mohol odratat jeden stupen 😨 moja mala ma dva roky a stale jej meriam teplotu do ritulky lebo pod pazuskou jej nenameriam ale stale odratavam iba 0,5 stupna

gabika7706
30. jan 2011

@terez34 nam dr vravela, ze do roka 0,5 potom 0,7 ale kedze ide o 6 rocne dieta, myslim, ze aj 0,7 je malo

mattia1
30. jan 2011

urobili sme letnú sprchu,uvidíme či zaberie

terez34
30. jan 2011

@gabika7706 no to je mozne 6-rocnemu staci pod pazuskou

gabika7706
30. jan 2011

@terez34 tu dokonca pisu, ze uz po polroku 0,7 ... http://primar.sme.sk/c/3821653/ako-si-spravne-m...

@mattia1 ked nezaberie, tak zabaly... 😒

terez34
30. jan 2011

@gabika7706 no tak zas som o nieco mudreisia 🙂

kararinka99
autor
30. jan 2011

@mattia1 aj plac bol u nas bol a riadny ale bohvie ako to nezabralo dala som cipok panadol a je lepsie

mattia1
30. jan 2011

stiredam nurofen a paralen tbl a nič,ešte teraz zasa vyskočila,dalas om ešte citrony na ruky a nohy

skalnicka
30. jan 2011

Mamicky, asi viete, ale este odporucam nebabusit deticky velmi, aby sa neprehrievali, obliect pyzamko bez ponoziek (nie vsak, pokial maju nozicky ladove, len ak maju horuce!!!), prip. nezakryt...alebo dat len jednu priedusnu vrstvu oblecka..a pit...vela vela...po lyzickach, ako sa da...a bude to mozno chripka...take silne svinstvo som schytala ja aj manzel, co som uz davo nezazila...hned sme maleho stahovali k babke...na umretie nam bolo a tiez z nicoho nic...

kvietocek7
30. jan 2011

@mattia1 no to mame asi podobne s tymi nezaberajucimi liekmi nurofen a paracetamol(ja som dala panadol,ale aj tak velmi nezabralo,prave naopak horucka isla hore) Tak som tu na koniku nasla babske recepty a po 2hodinovom usili horucka klesla-poviem ze chvala Bohu,lebo mi nebolo vsetko jedno. Dcerka mi horela ako zelhlicka.Uz ani citrony nezaberali.
tu je web https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/zaruceny-recept-na-znizenie-teploty-u-dietata/
Pomohli nam tie rozkrojene uharky prilozene na chodidlach a na to ponozky. Potom som pouzila surovy nastruhany zemiak a ten som dala na zapasticka a zabalila. Nutila som pit tekutiny lebo ani tie nechcela.No hotova kovbojka. Ale pomohlo. Cipky som nepodavala.
Nam dr povedal,ze to vsetko su zapalene uska.Z toho sme mali aj zvracacky,prehanacky a nakoniec prisli tieto horucky.Drzim palce nech vam to skoro prejde 🙂

kararinka99
autor
23. feb 2011

zas sme na tom istom horučky ... uz som zufala .... uz tri krat sme odoberali moc a vzdy je zly odber ale ma zvysene leukocity cize zapal a nejakeho bacila a ze moc sa neda vysetrit uz som z toho zufala ved to nie je ani mesiac a znovu ...

srobik23
29. máj 2011

@kvietocek7 ahoj, dakujem aj ja za radu prave skusame uhorky na nozkach, mame teplotu 39,5 ,boli sme na pohotovosti kde som sa len zbitocne rozculil koli neochote tak verim ze nam toto pomozeme, kombinujeme s nurofenom este raz vdaka 🙂 🙂

kvietocek7
30. máj 2011

@srobik23 tak som rada, dufam,ze ste uz z najhorsich teplot von. Dobre su aj octove obklady. Snad to boli len zubky a nijaky vazny zapal.

srobik23
31. máj 2011

@kvietocek7 no nakoniec sme zostali v nemocnici na infekcnom lebo sme mali vzsoke horucky ,uhorky sice pomohli no rano sme boli na tom istom, tak teraz cakame na vzsledky.., ☹

kvietocek7
1. jún 2011

@srobik23 nam sa teplota tiez po par dnoch vratila a to bolo vsetko zo zapalu z uska, ja som ju len potrebovala ztlmit lebo som sa obavala febrilnych krcov,s tym by som si teda pradit len tak lahko nevedela
tak nech sa skoro uzdravite 🙂

srobik23
1. jún 2011

@kvietocek7 no dnes som bol zase za nimi a pani lekari" niesu schopni mi povedat co mojej dcere vlastne je, ma stale horucky nad 38 a hnacky a oni jej davaju infuzie na zavodnenie vraj ma neaku bakteriu v krvi a stale nevedie ze kde no ako mam toho plne zubi som im dal ultimatum abz mi povedali co sa deje inak bude zle",zacinam podliehat mensei panike .dufam ze uz sa mi vrati