Vonku miláčik, doma uvrieskané 7,5 mesačné dieťa

elena_c
24. máj 2016

Ahojte, mám 7,5 mesačného syna a posledný týždeň je to s nim doma na nevydržanie. Ráno sa zobudí, napapá sa,, chvíľu sa pohráme v posteli, to je ešte zlatý. Ale keď sa presunieme do obývačky/kuchyne a dám ho do ohrádky a ja si idem robiť raňajky a poriadiť, tak spustí vreskot. Niekedy nepomáha nič, ani vziať na ruky. A takto mi vreští v podstate celý deň. Niekedy keď odídem napr. do kúpeľne zapnúť práčku tak sa po chvíli ukľudń a hrá sa sám, ale akonáhle ma zbadá, tak začne zase vrešťať. Asi sa dožaduje pozornosti. Niekedy mu stačí keď sa s nim chvíľu pohrám ale niekedy vreští aj tak :(
Keď sa vyberieme von, tak je z neho zrazu iné bábo, rozdáva úsmevy na všetky strany, je veselý, spokojný. Len vonku tiež nemožeme byť celý deň, a najma nato aby sa ozaj zabavil musíme ísť autom niekam do BA alebo do Šamorína lebo len prechádzka po dedine ho moc nezabaví. A to ide dosť do peňazí. :-/
Očividne sa nudí, ale fakt sa nemozem celý deň s nim hrať. :( máte nejake tipy ako zabaviť také malé dieťa? Alebo myslíte, že to prejde?

sardinka335
24. máj 2016

Ja ked začnem robit domace prace a chodit z izby do izby, tak za mnou plazi revajuce dieta...no holt tak si musi aj porevat. Ja nemozem cely den sediet s nou na gauči a ,,fyzicky sa kontaktovat,,. Samozrejme často ju beriem na ruky, ale ked vrieska praveze sa odtahuje takze tudy cesta nevede...niečo jej ukazujem, davam ju k sebe pri kazdej praci, davam jej nejake podnety, hračky, predmety čo moze a čo ju snad zaujme. Ranajkujeme spolu - je pri mne. Aj na WC je pri mne...A zatial čo ja spracem 2 veci tak ona vytiahne zo skrinky asi 10 veci....moja je fakt extrem - toto som pri starších nezažila. Furt na mne prilepena, ale beriem to tak, ze je to obdobie, ktore prejde. Neriešim plač ked som pri nej a vidim, ze reve uz len pre to aby revala...
A pride mi trošku usmevne ze cca 8 mesačne dieta sa ti na dedine nudí??? Si robíš srandu nie? To si ako na toto prišla...čo budeš robit ked bude mat 8 rokov? To len pojde do penazi tomu ver mam staršie deti. Dieta nema ani paru či je v Šamorine alebo neviem kde ked sa jedna o prechadzku. Takze to ste si vy vymysleli tuto komplikaciu. Takze jednak to prejde a jednak treba skušat a skušat, niekedy sa zabavi, niekedy aj poreve. Je to náročné, ale stale si hovorim, ze to je len obdobie kedy nás dieta potrebuje takým svojim sposobom.

dominika6
24. máj 2016

@elena_c
ty poznáš svoje dieťa najlepšie a musíš vedieť rozoznať,plač,či sa jedná o plač len aby reval a upútaval pozornosť,alebo plač,lebo mu naozaj niečo je...
ten trucovitý sa nauč ignorovať,lebo čím viac dáš,tým viac pýta...
je najedený,prabalený,vyspatý,čiže hold smola,nech sa aj nudí,ty si rob svoje,kontaktuj ho očami,že si pri ňom a rob si svoje...

jana_eyre
24. máj 2016

Klasicke dieta, vekom sa to bude menit.. 😉 deti niekedy musia aj revat, podla mna musia minut svoju dennu davku placu 😁 a ked sa nic ine. Nedeje, tak si porevu len tak z dlhej chvile..

Neboj, on sa casom nauci hrat sa aj sam, Len musi prist na to ze mama sa mu nemoze venovat non stop.. Moje deti sa vedia zahrat same, ale tiez sa to museli naucit.. Dufam, ze teraz Tu zomna neurobi nikto krkavciu mamu za to, ze deti maju v dni cas ked sa proste hraju bezomna.. 😄

Inak tiez su najradsej vonku a ja vlastne tiez..

elena_c
autor
24. máj 2016

@sardinka335 na dedine sa nudí, lebo na prechádzke tu sme sami, v Šamoríne keď ideme nakúpiť tak vidí iných ludi, predavačky, každá naňho robí nununu, to sa mu páči. on miluje čo najviac ľudí okolo seba, ak sú susedia vonku pred domom tak ho šupnem do kočíka a vezmem ho medzi nich a hneď je usmievavý. 🙂

lujza123
24. máj 2016

@elena_c podla mna mu lezu nejake zuby tak je nervozny.
Lozit/plazit sa uz vie? Ked nie, daj ho na nejaku podlozku pri madrac na zem, na madrac poloz hracku nech sa pre nu stvera. Potrenuje si svaly a za chvilu bude mobilny...ked sa bude vediet presuvat, bude to lepsie.
Co si pamatam tak mladu zabavilo cokolvek nove ...stipce, hrnce, varechy, lezat pod stolom, plazit sa po trave, prazdne plastove flase, nafukane balony, suchy rozok na zuzlanie, male kamienky/fazule - no to musis byt pri nom aby to nejedol.. ale zabava je to vdacna,

No a moc si nevsimat krik, nebrat ho na ruky pri kazdom zapistani..proste deti su hlucne, zvykaj si

blackcrystal
24. máj 2016

@elena_c podla mna je to spolocenskejsie dieta a neciti sa dobre ked je v miestnosti sam, nevidi ta alebo na nho nikto nehovori. 😖
Niektore deti su narocnejsie na pozornost (obzvlast pokial mas jedinacika musis ho nonstop zabavat), aj ja som taka bola az do kym som nemala brata.
Skus sa mu viac venovat, to vobec nemyslim v zlom ale skusi si robit ranajky a mat ho pri tom v kuchyni v lehatku, tak aby ta videl a neustale sa s nim pri tom rozpravat. Vsetko komentuj. Taktiez ked nakladas, pracku, umyvacku...

lili007
24. máj 2016

Detičky rastú, menia sa🙂 to Vaše sa už zrejme doma ,,okukalo,, hračky ho už nebavia, vonku je to zaujímavejšie. Je to myslím normálne, aj my sme si tým prechádzali. Keďže však dnes napr.vonku prší musíte mu vymyslieť niečo zaujímavé na doma. U nás boli veľmi obľúbené rôzne montessori hry, pesničky, učenie zvukom zvieratiek a pod. Okolo roka sú deti ešte hodne fixované na mamu. Je to možno obťažujúce ale krásne a verte mi aj moji 3 a 6 roční sú mi stále v pätách🙂

zdena12345
24. máj 2016

my ak sme neboli vonku, tak vreskot celu dobu🙂 nastastie mame RD, tak sme mohli byt vlastne v kuse vonku. Stacilo ho dat na travnik v lete alebo do kocara (pouzivali sme klasicku vanicku a v nej bol priputany, takze sa tam mohol vrtil, nemusel len sediet ako v sportovom). Aj ohradku sme mali vonku ked mal asi rok. Bavili ho aj nase zvierata. Samozrejme prechadzky.... Ako tu uz je pisane, nemyslim, ze dietatu zalezi tak velmi v ktorom meste/ dedine sa prechadza, ale sami si ho lepsie poznate.
A este podla veku, nepojdu zubky? Vtedy byvaju deti mrzutejsie

zabina27
24. máj 2016

@elena_c skusila by som nedavat ho do ohradky, ale na zem, aj pokial este nelozi (na koberec, nejaku deku, na spacak, aby mu bolo prijemne odspodu), hracky naokolo, alebo este lepsie "nehracky", ako uz ktosi pisal - varechy, hrnce, flasky a podobne... ak uz sedi, tak aj do jedalenskej stolicky k tebe, nech ma zase iny pohlad na to, co robis. zapnut radio, v horsom pripade aspon tv, nech pocuje nejake zvuky, hudbu, zaujme ho to na cas, kym napr. zapnes pracku, najes sa... proste nejake zmeny mu robit. mne by sa tiez nechcelo byt v ohrade, kym by mamina pobehovala, aj ked vlastne, teraz by som kludne v ohrade vydrzala hodiny, len keby som tak mala chvilu pokoj 😀