Veľmi spavé bábätko

2veronka7
11. júl 2013

Ahojte mamicky. Mala niektora podobny problem? Ze vase babatko vela spinkalo a nebudilo sa s placom pravidelne, ze je hladne? Nasa mala ma dva tyzdne, vcera u nas bola laktacna poradkyna. Sme vraj velmi spavy. Celkovo nasa malinka velmi malo place. Vie sa rychlo utisit, co sa teda nestazujem, len niekedy clovek pri nej potom nevie, ci je najedena, ci nie je, ci je vsetko ok. Prosto ani pri obliekani, kupani, prebalovani, takmer pri nicom nerobime hurhaj, skoro vobec neplaceme.
Snazime sa upravovat spankove cykly, len nasa mala navyse aj nie vzdy dobre saje a rychlo zaspi na prsniku a tazko ju prebrat. A zasapava teda asi nie celkom napapana. Stolicu ale mame pravidelnu, peknu zltu, aj pocikana plienka je zakazdym.

bosoriak
11. júl 2013

@2veronka7 Stolica zlta prazenickova, minimalne 6 pocikanych plienok za den a na dieta pribera? Na poradniach vsetko OK? Ak ano, netreba nic riesit a uzivaj si, ze mas spokojne dieta. Pravdepodobne robis vsetko tak, ze sa jej to paci. Som si ista, ze by ti dala najavo ak by bolo nieco nie v poriadku. 🙂

linda20111
11. júl 2013

@2veronka7 take male babatka este maju vela spinkat. nic na tom nieje zle. kym spi, oddychuj aj ty 🙂 ked pribera to je dolezite. mozes byt kludna 🙂

anshelia
11. júl 2013

čo by som dala ja za také spiace dieťa... buď rada, že spí, keď pravidelne ciká a kaká a prospieva, tak sa nemáš čoho obávať. prečítaj si príspevky iné kde sa mamičky sťažujú, že ani nevedia čo je to spánok 🙂 jednoducho je to kludné dieťa, ktoré spí. užívaj si to, lebo keď sa to náhodou zmení potom budeš nadávať 😀

ask
11. júl 2013

@2veronka7 Na najblizsej kontrole u dr uvidis ci malinka dostatocne pribera. Ak ano, tak by som to neriesila a tesila sa z uzasneho babatka-dalsie take uz nemusi byt. Iba ak by nemala dostatocny prirastok na vahe, potom by som sa znepokojovala a castejsie ju budila na papanie. Mala som prve dieta velmi uplakane a zive...a ked sa mi k nemu narodila dcera co obcas prespala aj 24hodin len s papanim bola som stastna ako blcha. Mala napriek dlhym spankom rastla a priberala lepsie ako prvy kriklun, cize zatial sa netrap a uvidis po poradni. Drzim palce.

emma_932
11. júl 2013

aj moj syn prespal svoj prvy rok 🙂 uzivaj si to, potom sa nabehas 😉

petula8
11. júl 2013

spánok je veľmi dobrý pre dieťa. Ak si myslíš že moc dlho spinká tak jej skús upraviť režim dňa . Nechaj ju spinkať tak tri hodinky a potom ju zobuď , daj jej papať, pomaznaj sa s ňou, púšťaj jej hudbu, tancuj s ňou, aby sa trošku unavila. 🙂

zuzka0605
11. júl 2013

bud rada!!! moja mala bola "hrozne" babatko ..temperamentne, vsetko jej vadilo..teraz ma 2 roky a je to anjel..okrem toho mi spala minimalne..

aristka
11. júl 2013

nemala silnú žltačku,u nás s to takto vlieklo po žltačke ,aj na jedlo som musela budiť,zaot moji druhý drobci si to riadne vynahradili 😉

lulaband
11. júl 2013

ak kaka, cika a prospieva, tak sa tes a uzivaj si ju...moj syn nespal vobec prve 4 mesiace, budil sa 12 krat za noc a nonstop plakal ked bol hore..keby jej nieco chybalo doktorka to hned zbada..nasa znama ma dcerku a spava je 20 hodin denne, len sa zobudi kazde 4-5 hodin..pocucka si chvilu na prsniku a hned zas zaspi..a ak kojis a nekrmis ju z flase nemozes vediet kolko si potiahne..vsetky moje kamosky mali deti na prsniku 30-40 minut a moj betar si potiahol 10-15 minut a bolo vybavene a priberal lepsie nez vsetci okolo. sa nam doktorka smiala, ze pribera aj za ostatne deticky...a 2 tyzdne je velmi kratka doba, babatko je malinke a este si zvyka..bud rada ze ti pekne spinka, hlavne neporovnavaj deticky..kazde je uplne ine..vela zdaru prajem

januliku
11. júl 2013

@2veronka7 Nasa bola anjelik do pol roka a potom to cele zacalo ...... 😀

abika26
11. júl 2013

@2veronka7 nemusis mat myslim ziadne obavy 2tyzdnove dieta prespi aj 20h.uzivaj si to a nestazuj 😀

ivkake
11. júl 2013

@2veronka7 zlate to dieta mas 😉 aj moja dcerka bola taka ale len do roka 😀 a syncek nie a nie spat len by jedol vkuse mrmcí ach jaaaaaaj potrebujem spanok takze ziadne starosti mas zdravucke dietatko 😉

2veronka7
autor
11. júl 2013

znepokojuje ma v podstate hlavne to, ze papa velmi kratko a nie vzdy saje ako by mala... hlavne to... pri spanku vyzera inak naozaj spokojne 🙂

marcela1992
11. júl 2013

@2veronka7 Podľa mňa to je normálne,náš bol taký istý.Myslím že keby bola hladná,určite by tak spokojne nespinkala.Náš bol taky asi do pol roka a potom sa to začalo rozbiehať.Teraz by som bola rada keby spal aj viac 😀 aj keď stále spí veľa,má 16mesiacov a spinká 3krát za deň 🙂

2veronka7
autor
11. júl 2013

no lebo napriklad aj teraz mi popapala 5 minut, aj to si nie som 100% ista, ci sala ako treba a uz spi 🙂
@marcela1992

minni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz