Večer veľa papáme 🙂 Máte niekto podobnú skúsenosť?

iwulka23
7. máj 2011

Mate niekto podobnu skusenosť??mala má tri mesiace..doteraz papala pocas celho dna tak na rovnako..120-120-130-120-130..atd..no nejako sa nam to zmenilo..zrazu zacala cez den papat len tak po ,,troške" a večer sa napraska tak že sa až bojim či to všetko nevyvrati..malu aj kojim aj prikrmujem..pocas dna ma 4 dávky a vecer jednu +v noci jeden krat..papa asi takto:rano ked sa zobudi cca okolo pol 7,nakojim + cca 80 UM.. o 9:00-120ml..okolo obeda max.130ml ..popoludni cca 140 potom vydrzi az do vecera..lebo vela spinka ..ale vecer??210-230ml..a takto to je aj v noci..neviem ci to je tym ze uz ,,vie" ze nebude dlho papat ta sa poisti alebo cim..??
viem že kazde dietatko papa inak...je to individulane..ale ked som detskej lekarke povedala ze vecer mi tolko spapa tak zacala stresovat ze BUDE MAT PROBLEMY KED BUDE STARSIA..atd..a teraz ako co?nemam jej dat jest??..
máte niektoré mamičky taketo skusenosti??nemali ste potom s drobcami nejake problemy??

novamaminka
8. máj 2011

ahoj,no my mame o mesiac viac a sme len na um a moja mala spapa pred spanim,v noci a rano po zobudeni 180ml..cez den jej zarabam 150ml ale doobedu a nasledujuce krmenie vypije iba tak 60-70ml no a potom poobede uz papa zase 150ml..ja si myslim ze papaju tak odlisne presne preto,lebo sa v noci napraskaju a tym ze spinkaju a su v klude tak im tak rychlo poriadne nestihne vyhladnut..ja som tiez najskor stresovala preco su v jej papani take odchylky,ale lekarka mi povedala ze ju nemam do nicoho nutit,ze mala vie najlepsie kolko potrebuje..tak sa riadim malinkou a nic do nej nasilu nepcham,aj ked uz by som aj chcela zacat s mrkvickami tak uvidime ako sa to zase zmeni..

fem
8. máj 2011

myslim, ze je to rastovy spurt, my sme to v tomto obdobi tiez mali, myslim, ze na tom nie je nic divne, ked ma dietatko 3 mesiace, je to velky milnik...aspon co ja viem

fem
8. máj 2011

@iwulka23 ja som na vecer davala vzdy v kratsom rozostupe, akoby 2x, iba v rozmedzi dvoch hodin, o 18 hod, 20 hod a potom v noci raz...dokonca vecer dietatka byvaju najhladnejsie, co ja viem, ak nemaju dostatok mliecka, kompenzuju si to v noci...
aj preto som takto volila a takto sme fungovali az do pol roka a maly sa v noci kojil len raz...
(kvoli tomu rastovemu spurtu sa v tomto obdobi po dosiahnuti 3 mesiaca zvykne aj mliecko stracat, lebo drobci potrebuju akoze viac atd...urcite to suvisi)

zivika
8. máj 2011

@iwulka23 jaj, zase ta vasa doktorka 😀 fakt neviem, ake problem moze mat, ked sa napapa tolko, kolko potrebuje 🙂 mne maly papal tiez v tretom mesiaci viac, v stvrtom sa to ustalilo a papa 150-180ml, niekedy sa odviaze a stiahne 210ml 🙂 neboj, keby spapala viac ako jej treba, urcite by to vygrckala... 😉

iwulka23
autor
8. máj 2011

@zivika no presne :D zase ta nasa doktorka 🙂 ale mam novinku..prave som timcu ulozila a sok..spapala len 100ml..a to tak bolo cely den..viac jak 120 nespapala..nepochopim to..vcera vecer 210ml..v noci 200ml..a dnes za cely den ked spapala 550ml tak vela..normalne nechapem..
noo to viem zeby vygrckala..negrcka vobec..ale cim to je ze dnes len tak malo spapala..??normalne mam dilemu teraz 🙂

iwulka23
autor
8. máj 2011

@novamaminka no aj my sme na UM..ale este jej aj MM davam..este troska ho mám..no uvidme ..casom sa to ustáli ,urcite..ale zamyslam sa nad tym teraz lebo napr teraz vecer mi mala spapala 100ml..a odkvecla...uz spinka..nepochopim..neviem preco take skoky robi..ale ako pises..tak je to asi noramlne..no uvidime kedy sa zobudi..🙂

anjelicek26
8. máj 2011

Prikrmy ju neskor viac zasytia,ako mliecko, tak sa to zrovna, nevadi, ze teraz pije viac, ako by mozno tabulkovo mala... ved ju snad nenechas hladnu. Bud rada, ze jej chuti a pekne pribera, my s juniorom bojujeme o kazdu lyzicku ci hlt z flase, to dieta proste nepozna hlad 🙄

iwulka23
autor
8. máj 2011

@fem no tak to je mozne ze su vecer taky hladosi 🙂) predsa len..mala je zdrava..nema ziadne problemy cize kolko spapa tolko spapa..a uz sa nebudem nad tym zamyslat 🙂 teraz mi spapala 100ml..vcera vecer 210ml..a dnes 100..a cely den dnes nejako malo papala..dokopy 550 maximalne..uvdime co bude zajtra 🙂)

iwulka23
autor
8. máj 2011

@anjelicek26 no napr.dnes sme bojovali aj my..ako som uz vyssie pisala..neviem coto sa robi 🙂ale presne ako pises...nenecham ju ozdaj hladnu..kolko spapa tolko jej dam..no a pribera pribera..podla doktorky az velmi..za posledne 6 tydzne pribrala 1600g 🙂 takze mame dobru grulku 🙂 a vy priberate ako?nejake problemy alebo co?

anjelicek26
8. máj 2011

@iwulka23 - na zaciatku priberal super, teraz fakt dost malo 100-150g mesacne... Hlavne si vsimni, ze medzi 5-11 mesiacom takze za pol roka pribral len 1300g. To je uplna bieda... Ale on proste usta neotvori, keby bolo po jeho,, tak je 2x denne 😝

narodil sa:
2550g/45 cm
1m 3900g/53cm
2m 5420g/57cm
3m 6520g/60cm
4m 7400g/63cm
5m 8010g/64cm
6m 8300g/67cm
7m 8480g/69cm
8m 8740g/71cm
9m 8740g/72cm
10m 9240g/73cm
11m 9320g/73cm

iwulka23
autor
8. máj 2011

@anjelicek26 oj ked tak pozeram na to aky malinky sa narodil a kolko mal v 3 mesiacoch..tak krasne...ved moja timka mala 3170g a 48 cm jak sa narodila a teraz v 3 mesiacoch ma 6350g na 59 cm a podla mojej doktorky to je hrozne vela..tak keby si k nech chodila ty tak by asi zosivela uplne 🙂))
no a k tomu priberaniu..tak mne vela znamych (mamiciek)povedalo ze deticky po 6 mesiaci priberaju malo..ze tak 200g mesacne..a ze vraj to je uplne normalne..tak neviem..a lekarka ti na to priberanie povedala nieco?? mam napr.aj kamosku co jej mala uz cez rok..tusim nejako rok a 5 mesiacov a mala ma okolo 10 kil..ale viem ze ma reflux tak neviem ci to nieje tym..vy nemate reflux alebo nieco??a akoze maly nieje hladny vobec??a kedy sa to tak nahle zmenilo??

anjelicek26
8. máj 2011

@iwulka23 - on vzdy jedol tak malinko, z flase nikdy nevypije viac ako 100-120 naraz, a z prikrmu rovnako.... a ako mu idu zuby, tak uplna katastrofa. Vtedy neje vobec - ako napriklad uz teraz dva tyzdne a zub c.8 na svete... ma porazi pri stolickach, tie sa deru snad mesiac... co sa tyka stresovania lekarky, tak tu v uk je poradna v 7 mesiacoch a potom tusim v 1,5 roku, takze pokial nebude nejako chory, tak lekara este pol roka neuvidi... to neni nejaka pomoc 😖 Reflux urcite nemame, spava od narodenia pekne 1-2x hore uz od porodnice, a nikdy nevrackal, takze tym to nebude... Len to jeho nejedenie ma straaasne vytaca, proste zufalstvo uplne, ked tvoje dieta NIC nechce jest. To neprajem nikomu..

iwulka23
autor
8. máj 2011

aha..ale tak ked papal tak malinko tak aj tak pekne priberal..neviem potom cim to bude..asi to budete mat v genoch 🙂 v dobrom to samozrejme myslim 😀 och o zubkoch nechcem este nic pocut..nas to este len caka..ako napr.aj uvazujem nad tymi zubkami ci sa nahodou nieci nedeje..ked mala dnes tak hrozne malo spapala..okrem toho aj vela slinta..cmula si rucky jak keby ich mala s cukrom posypane 🙂) a do vsetkeho len ,,kuse" ale mala ma len 3 mesaice takze by to bolo velmi skoro 🙂
aha takze ty si v UK.. ved skus ist do lekara nech sa stym nieco robi..alebo co? a ked si tak mrknes nejaku ,,tabulku" tak je velmi pod normou alebo ako??tak to ti verim ze musis byt nervozna z toho..ale vies ked maly nechce tak mu azda nebudes nutit..no neviem..ja by som isto sla lekarovi nech mu urobia nejake vysetrenia alebo nieco..lebo ty ako matka asi najlepsie vies ze to zrejme tak nema byt..

novamaminka
8. máj 2011

@iwulka23 no tak mne napriklad o osmej spapala 60 a zobudila sa o desiatej a stiahla 180,skoro flasu spapala a spinka dalej..predpokladam ze dalsi budicek bude tak okolo 4tej piatej..zober si to tak,ani ty nie si stale rovnako hladna.. 😉

zivika
9. máj 2011

@iwulka23 je to taky isty cloviecik, ako si ty a ty tiez urcite nejes stale tolko isto 😉 a urcite to zavisy aj od toho, kolko sa cez den hybe...ja som si vsimla, ze nas drobec ma dni, ked kope a mrvi sa pomaly cely den, vtedy aj spapa viac a inokedy len tak lezi a pohybe sa len sem-tam a to ani moc nespapa... 🙂 daj jej, kolko si pyta a neznepokojuj sa...jedine, ze by sa nejako zmenila v spravani alebo ak nahodou zacne nejako velmi priberat (ale myslim ozaj velmi priberat, nie podla vasej doktorky 😀 )

iwulka23
autor
9. máj 2011

@zivika
@novamaminka
mate pravdu zienky..kazdy den inak papa..presne tak ako aj my :D ..dnes je to uz norme🙂 v noci to bolo sice divoke..ale dnes uz lepsie 🙂)uvidime kolko dame dnes vecer 🙂) ten nas maly hladosik 🙂