Váha a výška 9-mesačného bábätka

cakatelka85
12. sep 2020

Dobry den,chcela by som sa poradit.Nas maly syncek ma 9 mesiacov a vazi 7,8 kg a meria 71 cm.
Pride mi to velmi malo,ale nasa pediatricka to zatial neriesi.
Mate niekto podobne dieta a pripadne absolvovane nejake vysetrenia?
Vdaka za rady.

pribinak
12. sep 2020

@cakatelka85 však lebo nemá čo riešiť. Je to úplne v norme.

mogaa
12. sep 2020

@cakatelka85 máš zdravé dieťa
https://mamaaja.sk/kalkulacky/vaha-a-vyska-diet...
váha je na spodnej hranici, ale váhu neovplyvníš pokiaľ dieťa papá koľko má a inak prospieva.....

tulipanicek
12. sep 2020

@cakatelka85 Naša má 14 mesiacov, 8,5 kg a podľa mna mala vo vašom veku rovnako. Aká bola pôrodná hmotnosť?

mogaa
12. sep 2020

@cakatelka85 doktorka nemá vyšetrovať čo, keď dieťa zjavne prosieva.....sú deti ktoré sú jednoducho chudučké, slabší jedáci od mala a s tým neurobíš nič....dieťa zje koľko mu chutí, samozrejme pribratie môžeš ovplyvniť stravou, otázkou ale je čo dieťaťu chutí a chce zjesť😉

majamat
12. sep 2020

ako pisu baby, niektore deticky su stihlejsie,

vyskovo je v grafe na 24%, pricom norma je medzi 25-75%. je na hranici,a le roesia sa deti na spodku grafu, cize okolo 3%. 24% je fajn. a hmotnost by sa vzdy mala vztahovat k yvske, nie k veku, tu ma na 16%, co je sice v pasme pod priemerom,a le len lahky podpriemer. niektore deticky su tiez aj na 3% a nebolo im diagnostikovane ziadne ochorenie. 16% je v pohode pokial nema ziadne traviace problemy.

majamat
12. sep 2020

dcera mojej kamosky ma nedostatok rastoveho hormonu a v 9m mala tak 66-67cm a nieco medzi 6,5-7kg. a to este nebola na tom vtedy tak zle. za 1r narastla clekom fakn, rast sa jej velmi pokazil v 2r zivota. v 2r mala len nejakych 76-77cm.

cakatelka85
autor
12. sep 2020

@tulipanicek porodnu mal 2800 g

cakatelka85
autor
12. sep 2020

@majamat mozem sa opytat ci nedostatok hormonu zistil pediater alebo az endokrinolog?

cakatelka85
autor
12. sep 2020

Dakujem za vsetky nazory.Viete ja ked vidim rovesnikov,ktori su rovnako stari,som vyplasena.Viem,ze kazde dieta je ine,ale fakt je drobny a ako mama mam o neho obavy.

simca06022011
12. sep 2020

@cakatelka85 nemáš byť prečo vyplasena, každé dieťa je iné. Ak chceš porovnávať, porovnaj tvoje dieta s rodinou... Aká si bola ty, manžel a blízka rodina v jeho veku. Ale porovnávať s rovesníkmi... Moja je ox malička o hlavu vyššia od každého, keby sa s ňou mal niekto porovnávať tak neviem 😁 tiež mam rastve hormóny kontrolovali a nič.proste otec ma 195 cm, jeho sesternice priemerne tak 180cm. Z mojej krpci 😂

maris5
12. sep 2020

Moj mal v 1 roku cca 8 kg, ale porodnu mal 4,4 kg. Cize ani zdvojnasobenu hmotnost nemal. A je normalny a papa vsetko.

pribinak
12. sep 2020

Akú máš ty váhu a výšku? Jeho stari rodičia?

Môj syn mal v roku ledva 8,5 kg. Vyzeral ako z koncentraku. Hocičo papať nechcel. Dnes má 10 a zožerie aj svetlo z chladničky.

evkamotka
12. sep 2020

Ale porodnu mal nizku, moj prvy m 2500g,druhy 3800, no porovnavaj ich!

majamat
12. sep 2020

@cakatelka85 to zistil endokrinolog,a le zituje sa to az v 3r, lebo az v tom obdobi sa zacina prejavoat genetika. dovtedy dieta rastie podla inyhc predpokladov. no nezameniavaj sa na toto. u vas nie ej ani naznak, ze by sa taketo nieco vyskytlo.moja dcera mala v 1r 73cm a bola normlane vysoka. tvoj ma len o 2cm menej a pritom mu este chybaju 3m do 1r. cize je dost mozne, ze bude mat aj viac. navyse rast by sa mal vzdy hodnotit za rok, elbo niektore deti rastu narazovo. ak aj dieta do 3r rastie slabsie, potom po nastupeni genetiky sa moze rast polepsit. dolezite je aj co dieta zdedilo u nizkych rodicov je predpoklad, ze bude v grafe nizsie a u vysokych opacne. no kludne moze ist aj o geneticky dany spomalyn vyvoj. je to bezna zalezitost a dieta vdaka tomu rastie dlhsie a za kazdy rok ak narastie priemerne, tak vyrastie viac. preto aj vyssi rodicia mozu mat nizsie dieta, ktore to neskor dobehne. u takych deti aj puberta prebehne neskor, a existuje aj opacny pripad. su vysoke deti nizkych rrodicov,a le tu je moznost, ze budu mat urychleny vyvoj a preto aj skor prestanu rast a budu nizke.

nedostatok RH ( rastoveho hormonu ) sa v 1r moze a nemusi prejavovat, preto teraz nema vyznam to riesit. aletvoj syn ani nie je maly. to, ze je na 16% znamena, ze 16% deti je mensich,a le 84% deti je vyssich, cize preto sa ti zda, ze je maly, ale stale to nie ej nic tragicke. su deti, ktore su vyssie a su take, ktore su nizsie. deti s nedostatkom RH sa obycajne nachadzaju pod 3%, kludne aj hlboko pod, na 0%. a hlavne je tam podpriemerny rast. kolko ti narastol za tych 9m?

evitka83
12. sep 2020

@cakatelka85 mam 2 deti. Syn ma 5m 70 cm a 9 kg. Starsia dcera mala take miery, ked mala rok. Je to cisto o genetike. Pokial prospieva, neries

andreatytler
12. sep 2020

@cakatelka85 Aku vysku mas ty a muz... mam znamu co ma mensie dieta a oni obaja su nizsej postavy velmi stihli. Lekar to vobec neriesil ..Aj ked toto nie je pravidlo...

nelca0510
12. sep 2020

Dcéra 8 mesiacov a ma 8 kilov a 70 cm... Tiež je podpriemer, ale prospieva a Dr. nič neriešila, není co.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
12. sep 2020

@nelca0510 tvoja dcerka tiez nei ej vobec pod priemerom, je vyskovo na 52% a hmotnost k vyske na 38%. norma je medzi 25-75%. cize vyskovo je uplne v strede. to znamena ze 50% deti rovnakeho veku a pohlavia ma takuto dlzku v 8m.

dominika_sk
12. sep 2020

@majamat kde si prišla na tieto čisla prosim? Mam syna, tiež katastrofa s jedenin a priberanim. Teraz 5tyždňov nepribral ani gram.
Ma 71cm a 7,97kg
7,5m ďakujem

majamat
12. sep 2020

@dominika_sk pouzivam program RustCZ. je to statistika vyrobena na zaklade udajov o ceskych detoch. slovensky taky nemame,a le myslim, ze aj v tomto mame k cechom velmi blizko. ved nase narody su dost pribuzensky poprepajane.

majamat
12. sep 2020

@dominika_sk vyskovo je na 48% a vaha k vyske je na 22%, co ej len kusocek pod premerom.

no ak ti bude takto zle priberat, pojde ten pmer dole. no vselico sa moze stat. moznos a to aj zlepsi.

miadi
13. sep 2020

Moj mal v 7m 8.5kg 70cm dr ze je to .50% Cize taky stred .mne sa tie tvoje cisla vobec nezdaju zle zbytocne riesis, A neporovnavaj spoluziacku co bola medzi najvyzsimi na zs som na strednej prerastla. Hocikedy moze prist rastovy spurt a zo dna na den sa natiahne a vaha tiez nemusi byt Garfield Baby hlavne ked je spokojne a zdrave dieta nemusis hladat problem kde nie je.

vikybotka
13. sep 2020

My sme to mali naopak a momentalne ma 14m a 12 kg. Ked sme prestupovali od prevej dr. koli stahovaniu v troch mesiach mala 5-6kg a dr ze jej nemam tolko davat jest..... Nie neprestupila som ku nej hladala som inu dr. pretoze mala vobec nejdla veľa no mala reflux cize papala zahustene mlieka, dalsia dr. uz nemala problem s jej vahou a ako zacala behat tak si drží váhu 🙂 takze ano kazde dieta je iné 🤷‍♀️ a nikdy som nepomyslela na to ze je mala tučná

dominika_sk
13. sep 2020

@majamat ďakujem 😊

majamat
13. sep 2020

presne ako baby pisu, netreba hlavne porovnavat s najvyssimi. najvyssi nei su priemer, ti su nadpriemer. treba porovnavat s priemerom.