Váha 4,5 mesačného dieťaťa

denisqaa
21. mar 2015

Kocky, mam mensie obavy ,,,, Na poslednej kontrole u dets.lekara mi povedali ,ze maly vazi privela 😒 Ma 4mes. a 2 tyzdne a vazi 9 kg a 200 gr.Davam mu len UM 5x za den a prikrmy ,,Vyska je 68 cm ,,, Je to privela??, Kolko vazili vase deti ???

laura0107
21. mar 2015

No my mame 8mesiacov a este nemame 9kg 🙂)) no ale,ja ked som mala pol roka som mala 11 kg,,takze to je nieco podobne ako u vas...

denisqaa
autor
21. mar 2015

@laura0107 malicka pije tiez len UM alebo ??,,,asi to bude aj tym ,,neviem ,,wau pekne a bola si ako dieta obezna alebo sa to upravilo ??? ked si mala napr. cca 2 roky alebo tak ,,

terkateo
21. mar 2015

Nas maly ma taktiez 4 mes.2tyzdne....tiez pije 5 krat na den nutrilon s tym ,ze na obed uz davame aj zeleninku....neviem kolko vazi presne teraz, no pred troma tyzdnami mal necelych 6 kg a 62 cm.....ale to zalezi od genoch,od toho aky su rodicia,je tazko deti porovnavat.....on uz postupne ked nebude pit tolko mliecka a bude papat viac normalnej stravy,tak uz bude priberat pomalsie..... 🙂

maskalinka
21. mar 2015

@denisqaa v pohode my ked sme mali 4 mesiace mali sme 8800 bol cisto kojeny a v juli bude mat 3 rocky a ma 14,5 kg, podla mna v pohode

laura0107
21. mar 2015

Ja stale kojim dcerku a od 5.mesiaca prikrmujem,zje vsetko co jej dam,a zevraj ta vaha je v poriadku,podla dr.
Ja som obezna nikdy nebola..ako 1,5-2rocna som uz bola uplne normalna,,aspon co na fotkach vidim :D
Neboj ,on sa natiahne za chvilu a bude to v pohode,mozno mu skus davat mensie porcie prikrmov,alebo prikrmuj len raz denne..

veriiii
21. mar 2015

nepamatm presnu vahu,ale tak do 6.5 kil mala..a kolko prikrmov ma za den?ked pises v mnoznom cisle?
co sa tyka vahy alebo vysky,teraz sa pouzivaju percentilove tabulky..
http://www.rastametabolizmus.sk/files/percentil...
priemer je medzi 25-85..vy ste nieco cez 90 ,co je uz nad ,ale myslim,ze 95/resp pod 5 ak je opacny problem.. ,ked treba posielat na odborne vysetrenie,resp sledovat....a co dr poradila?

safranca15
21. mar 2015

moja mala ako5 mes cez 8kil

zabina27
21. mar 2015

@denisqaa nas mal ako cosi vyse 4 mesacny 8740g, vidim v knizke 🙂 a 67 cm, tiez rychlo priberal ako babo, aj 1,5 kg mesacne, ale cim viac sa hybe, tym pomalsie pribera, neboj 🙂 teraz ked je ako elektrika stale v pohybe, tak uz to ide pomaly, asi pol kila za mesiac, ideme teraz na poradnu v 10m, tiez som zvedava 🙂 kto ti povedal, ze vazi privela? dr? lebo akoze co mas robit? ja som sa to tiez vzdy pytala, ked sa tvarili, ze vela pribera a vzdy mi dr povedala, ze nic, len krmit 🙂 ved mu nedas dietu, postupne nahradis UM obedom, desiatou, ale na to ma este cas. opytaj sa dr, co akoze mas robit, ved ho asi nestopes slaninou a zakuskami 😀 a chalani maju vacsi apetit 😉

evitka83
22. mar 2015

@denisqaa vzdy musis pozerat na vahu v suvislosti s vyskou a nie len vekom. A aj vzhladom na porodnu vahu. Moja dcera ma 8 mesiacov, nieco cez 8 kg, ale 69 cm. Nas sused je o mesiac starsi, ale o tretinu tazsi a aj v cm je vacsi. Skratka kazde dieta papa, kolko mu treba. Vykaslat sa na tabulky. Co mu nedas jest, lebo nesplna doktorkine normy? 🙂 ked bude vacsi a zacne sa viac hybat, tak to vybeha.

denisqaa
autor
22. mar 2015

@veriiii 1 zel.prikrm a 1 ovocny ,,dr poradila , ze vraj uz nemam davat 5x za den UM ale 3x a to mam nahradit 2 prikrmmy ,,,

svetka66
22. mar 2015

@denisqaa nasa je extrem...ma 5500g a 5 mesiacov =)))

ivet1371
23. mar 2015

@denisqaa vnucka má 4,5 mesiaca a 7kg UM pije len raz v noci,rano a poobede medzi prikrm

inffinity
23. mar 2015

@denisqaa moja je kojena a ve 3m mela 7200g a 60cm

katarinka20152014
26. mar 2015

nam začal 5mes.a vážime 6100g
🙂

barca1983
5. apr 2015

Ahoj, my mame 4 mesiace a tyzden a ma 68 cm a 8200g.

martinabraunova
7. apr 2015

Moje prve malo v 6 mesiacoch 11kg. teraz ma 5 rokov a má 15kg. A druhé ked malo 6 mesiacov mala 6kg. Tak to nieje az take zle 🙂. Potom vybeha a od 6 mesiaca mi uz prestala priberat a vaha sa jej drzala az do dvoch rokov.