V akých intervaloch by mala rásť hlavička dvojročných?

mimi198
24. sep 2010

Ahojte, moj maly sa narodil predcasne o 5tyzdnov, mal aj mensi obvod hlavicky a pomalsie mu rastla ale rastla chodili sme aj k neurologovi a potom po roku sme to ukoncili. no teraz bude mat dva roky a obvod hlavy ma len 45cm ale zda sa mi ze to ma uz akosi dlho, bojim sa aby mu neprestala rast hlavicka, vzdy sa zabudnem doktorky spytat. Moze sa este zastavit rost hlavicky? meria 82cm . tiez je drobnejsi. kolko asi zhruba by mala narast hlavicka za pol roka, v takomto veku mesacne asi uz nevidno hned vysledok .. takze budem rada za kazdu odpoved. dakujem.

brisilda
24. sep 2010

mimi pokial je maly v poriadku a vyditelne nezaostava za inymi detmi tak to neries proste Andrejko je malinky a preto ho nemozes porovnavat s vacsimi detmi 😉 kebyze vidis velky rozdiel ne jeho postave ze ma telicko velke a hlavicka je mala potom sa na to opytaj doktorky u nas na neurologii bol problem ze mame velmi velku hlavicku 😠 no bodaj by nie ked sme sa velky narodili 😉 teraz mame 7 rokov kopec stresov za sebou co mozme co nemozme co by sme mali vediet a tak dalej a poviem ti ze teraz nam nic neni kazde dieta je ine a kazde inak rastie 😉takze pokial to nieje nejako extra vyditelne tak bud v klude 😉 inak kukla som tvoj fotoglob a nevidim aby vas drobcek mal malu hlavicku 🙂 proste primerana k telicku