Uspešná prvá noc bez plienky

kacen0071
13. júl 2012

tak moja Dominika mala v marci 2 roky a stale sa nam nedarilo dostat ju na nocnik.normalne mala z toho fobiu..Trosku sa oteplilo a nechavala som ju proste behat bez plienky.Pomaly sa naucila,ze na zem ani do gatiek sa necika.A dnes sme to riskli a skusili prvu noc bez plienky..a uspesne !! tak sa tesim a dufam,ze uz nebudeme nikdy musiet siahnut po plienke...
a co vy? ake mate s tymto skusenosti? nemyslite,ze je to neskoro,ked sa to az teraz naucila?

sevi
13. júl 2012

Ahoj.nemyslim ze je neskoro.je super ze ma 2roky a v noci bez plienky! Moja viktorka ma 3,5r a plienky na noc mame.totiz,tri noci po sebe je sucha plienka ani ciknute nieje a tak jej stvrtu noc plienku nedam a hop-pocika sa.tak skusame.ale ja na nu netlacim...je rozumna a velmi skoro bola bez plienky (cez den).dokonca nevykonala potreby do nohaviciek ani raz pri dennom oducani.ale kazde dietatko je ine.

lenka311
13. júl 2012

@kacen0071 No tak sem sme ešte nedospeli aj keď suchú plienku už pár krát mala, v noci to ide ťahšie... Takže ste úspešnejší ako my... A sú rovnako staré... 😉 😉

buuba
13. júl 2012

ahoj, nasa má 21 mesiacov a uz mesiac spavame bez plienok. Od januara som jej davala plienku len na noc, ale zbytocne som ich len vyhadzovala suche a skrkvane, vyuzila som horucavy a uspesne. Pocikala sa nam zatial len raz. Ratam, ze este sa pritrafi, ale to k tomu patri. A k tvojej otázke: nemyslím si, že je to neskoro, každé dieťatko je iné, mám kamarátky, ktoré majú pomaly trojročné detičky a nepýtajú sa na nočník, keď niekam idú mimo domu, nosia plienočky... Takže len ju v tom podporuj. Držím palce, nech pocikaných nocí je čo najmenej 🙂

75janka
13. júl 2012

No tie dievčatká sú raz šikovnejšie 🙂 , veď to je úžasné, že v dvoch rokoch už nemáte plienky, môj synček bude mať 2a pol ročka a už sa asi mesiac pýta cikať a asi 4 dni aj kakáme do nočníka a sme na neho veľmi hrdí, v noci občas suchá plienka, ale vačšinou ciknuté, ale myslím, že aj to je úspech. No ale čo tu čítam - tie dievčatká sú jednoducho úžasnéééééé....... 🙂

mata1001
13. júl 2012

ahoj,moj syn ma skoro 2 roky a sme bez plienok asi mesiac...(myslim cez den) v noci plienku ma, a ako tak na tu plienku rano pozeram, tak este aj dlho bude mat.ona ma snad 10kil.je straaaasne počurana.ved kym zaspi tak vypije mlieko +celu flasu vody a este aj do rana vypije dalsiu flasu.neviem kedy a ako sa to odnauci....no ale snad do 15 rokov ju mat nebude 😀 😀 😀

00matula
13. júl 2012

ahoj, nasa je cez den bez plienok od 18m a cez noc to bude uz 2 meisace co nema plienku...ked som sledovala rannu plienku, mala niekedy mokru, niekedy suchu...Mala sa strasne jedovala na plienku, nechcela ju ani za svet..tak som jedneho dna kupila nepremokavu podlozku, pichla pod plachtu, nedala plienku a odvtedy sa nepocikava a je bez plienky...iba som ju upozornila, ze nema uz plienocku a nesmie sa v noci pocikat..ak bude chcet cikat, musi ist na serblik...spokojnost na oboch stranach..🙂

sante81
14. júl 2012

ja mam opačny problém, v noci plienka sucha a cez obed ked spí, tak sa pocika. nemal plienku cez obed asi 6 mes, potom začal ziarlit na sestričku a robil to naschvál, od vtedy sa pocika, ked spí 3 hod cez obed v kuse, tak sa docika v spánku, pred tym sa ide vycikat aj 2x, hodinu pred spánkom nepije nič, cez den plienku nemá od roka a pol. som uz zufala, podlozky meníme kazdy den, plachtu periem aj 3x do tyždna. cakám ze to prejde uz 4 mes a ziadne vysledky, plienky su mu uz malé, a od septembra ideme do skôlky, tam mu plienku nebudem dávat v ziadom prípade.