Upraví sa 5 mesačnému synčekovi zležaná hlavička?

1105
15. mar 2012

Ahojte. Mam 5.mesacneho synceka a sice som ho stale polohovala, stale si daval hlavicku na jednu stranu, tak ju ma zletanu!:( uz mesiac mu ju davam na druhu. Da sa mu to do poriadku? Do kedy to bude trvat? A do kedy detickam tvrdne hlavicka? Dakujem🙂

deina79
15. mar 2012

a cvicite aj vojtovu metodu?A otaca sa len na 1 stranu, resp.viac pouziva len jednu stranu?ak sa obzera za hrackami?Ak ano, je potrebne navstivit neurologa, mali sme s tym problem a do 1 roka sme cvicili, ale vsetko je ok 🙂

syslica
15. mar 2012

@1105 Dokáže sa upraviť, bábätká majú veľmi tvárne lebkové kosti. 😉 Inak, súhlasím s Deinou, mladší syslík od 3 mesiacov rehabilitoval kvôli torticolis, aj sme polohovali, strriedali strany v postieľke... aj ma pediatrička pri každej kontrole zvozila, ako to vyzerá jeho hlava a že sa máme viac snažiť... fakt, viac už nešlo a bola som z toho nešťastná asi ako ty teraz - no potom sa, zrejme vďaka všetkým spomínaným opatreniam a hlavne cvičeniu - hlávka upravila a teraz je to už úplne super. Ak sa pýtaš na čas, kedy - to už presne neviem, tipujem tak okolo roka, niečo po roku. Držte sa, podebaťte s doktorkou a žiaden strach - keď sa chce, všetko sa dá zvládnuť!

zudan
5. jún 2012

zudan Ahojte, prosím Vás vie mi niekto poradiť? Syn má zležanú hlavičku na zátylku a lekárka nám dala stránku na www.plagiocefalie.cz, ale nakoľko je to vo Fridku Místku, je to trochu ďaleko, neviete o niečom bližšie a povedala nám , že to hradí aj naša poistovňa, len málo sa tam dopláca, má to byť nejaká prilbička na formovanie hlavičky syn má už skoro 6 mesiacov, tak je najvyšší čas niečo robiť, bohužial až dneska som sa to dozvedela, ďakujem za akú koľvek radu, vankúšik už máme. Zuzana

ingusz
1. jún 2015

Bratislava www.protea.sk a aj martin a poprad

lilu74
16. jún 2016

urcite sa mu casom upravi, ak ju nema zlezanu velmi, treba babatko polohovat a podkladat pod neho cely vankus, nie len hlavicku mu otacat na druhu stranu.

silvapokorna
30. jún 2016

Určite upraví. Polohuj ho pravidelne na iné strany a dá sa to do poriadku. Aj u nás to tak bolo. Už z pôrodu mala dcérka mierne deformovanú hlavu a trvalo viac ako pol roka, čo si pamätám, než sa to úplne upravilo. A teraz má super tvar, až jej ho závidím 🙂