Učím dieťa po maďarsky. Kde nájdem texty piesní?

lumarque
19. mar 2013

Maminky, chcela by som dieta naucit po madarsky, lebo zijeme v zmiesanom prostredi. Ja viem len velmi malo - skoro vobec a casto mi to chybalo. Mate nejake tipy? Ja som chcela nech na neho pani, co ho strazi hovori po madarsky, ale to nefunguje. Stále na neho hovori bud po slovensky alebo mix ( Kde je vonat?) , alebo nesystematicky dookola tych istych 5 slovicok. Takze to mu nebude na nic. Tak mi napadlo, ze by mohol pozerat rozpravku Barney po madarsky. ta je na youtube- su tam vzdy rozne temy v kazdom diele, pesnicky a pod. tak nahodou neviete, kde by som nasla texty pesniciek z tejto rozpravky? a ku kazdemu dielu si pozriet take najdolezitejsie slovicka... Len ja tomu rozumiem tak kazde 50 slovo : ) dakujem

trasko
19. mar 2013

szia! ja ti velmi neporadim,ze kde ale davam ti VELKE PLUS.som zo zmiesanej rodiny otec je madar a velmi sa hnevam,ze ma ako dieta neucili madarsky.ucim sa sama z pocutia.pisat neviem...nemecky viem plynule a aj pisat...ucte sa spolu.urcite sa najdu aj take,co budu riesit ZABOMYSACINY ale kasli na take!ucte sa.nech nie ste hulavi slovaci!palec hore 😉

anniera
19. mar 2013

Ja hovorím plynulou maďarčinou, ale deti som neučila. Žijeme v čisto slovenskom mestečku, manželova rodina nevie po maďarsky nič, tak sa mi zdalo zbytočné učiť deti. Dala som si záležať aby som ich naučila spisovne po slovensky rozprávať. Osobne si myslím že dieťa sa nenaučí z rozprávok na youtube cudziu reč. Jedine každodennou komunikáciou sa naučí plynulo rozprávať.

jolinka
19. mar 2013
https://www.youtube.com/watch?v=a-Cb9GoPzds

pesnicky skus tieto alebo zadaj do googlu "gyerekdalok"

rozpravky ..nase deti pozeraju "Bogyo es Baboca" tam je pekna zrozumitelna madarcina vhodna pre mensie deti, ja sama sa z toho ucim po madarsky

https://www.youtube.com/watch?v=y6l88YVq958


""
'

rose1988
19. mar 2013

na youtube jej zviknem pustat gyerekdalok, vecer pred sapin jej to dovolim aj pozerat a to co spievaju to iste aj robia. No tazko tak ked ty sama nehovoris madarsky asi sa najprv nauc ty 🙂

157misicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marci1408
19. mar 2013

ahoj mamina.
Zaujala ma tvoja otázka, ktorú si tu položila.
Píšeš, že ty sama nehovoríš po maďarsky ani nespomínaš, že by maďarsky hovoril manžel príp.jeho rodičia....
Prečo teda chceš, aby deti hovorili v tomto jazyku???
Podľa mňa je to zbytočné....a mimochodom jazyk sa deti naučia len a len každodennou komunikáciou.

bklaudia
19. mar 2013

Podľa mňa aj tak tá pani čo ho stráži hovorila pomaďarsky lebo aj tak sa to naučí lepšie ako z rozprávok, lebo pani jej ukáže že to je vlak atď keď nerozumie.

deni73
19. mar 2013

Len ho uč, maďarčina je krásny, no ťažký jazyk, ale má oveľa širšiu slovnú zásobu ako slovenčina. Koľko jazykov vieš...Podľa mňa bude vďačný, že sa naučil ďalší jazyk. Tu nájdeš pesničky s textom:
http://www.gyerekdal.hu

trasko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miminkacik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hellenkap
19. mar 2013

Je to pekné keď človek chce deti naučiť, ja mám priateľa ktorý sa doma rozprávajú len po maďarsky a ja zo synom neviem ani ň 🙂 tiež sa sama doma učím a veľa počúvam, pomohli mi rozprávky a malému sa to tiež veľmi páči 🙂

157misicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rose1988
19. mar 2013

@157misicka to je blbi nazor blbých ludi. Nic ti do toho nie je kto ako rozpráva. Hlavne ze sa nase deti pomali zacnu ucit po cigansky na skolach ale ked pocujete madar tak je vam na nic. Nie sme madari, sme slovaci ale nasi prastarí rodicia boli a ber to ako uctu k ním. Keby mojimi prastarími rodicmi boli japonci vedela by som po japonsky. Sorry ze na to reagujem ale musim, mam nervy na take nazory.

denisa87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisa87
19. mar 2013

@lumarque inak aj my pozeravame na youtube Bogyo és Baboca a malemu sa strasne paci,krasna madarska rozpravka,a tak isto aj ten Gyerekdalok 🙂

157misicka
19. mar 2013

@denisa87 na fore je treba ratat aj s opacnym , inym nazorom ludi kocky, tak ma tu neukamenujte 🙂 ja to nemyslim zle len som vyjadrila svoj nazor

horniacka
19. mar 2013

@lumarque: drzim ti palce, je to super rozhodnutie! ja som sa vydala do madarska a dcerku vychovavame bilingualne. popri malej som sa aj ja kadeco naucila, napr. madarske versiky, riekanky ci pesnicky. ja to mam lahsie, lebo chodime do materskeho centra na take BABATKOVO, znami mi dali a pozicali rozne materialy...v poslednom case sa mi tiez velmi paci Bogyo es Baboca - je to velmi dobre urobena rozpravka, mila, pekne nakreslena, ziadne nasilie a naozaj velmi jednoducha madarcina. najdes ju na nete a aj v knizkach. na nete mozes hladat aj ZENEOVI - hudobna skolka. tam je kopec materialov. a tebe odporucam stranky magyarora - je to dobry online kurz madarciny pre zaciatocnikov. dobre by bolo pre malu ziskat madarske rozpravkove knizky - napr. z miestnej kniznice. tie si ty mozes so slovnikom prelozit, ved vela textu tam nie je. povodne madarske rozpravky su velmi fajn, je ich strasne vela. ja som na zaciatku poznala len NEPMESEK - ludove rozpravky a tie ma tak nenadchli. napis mi kludne do ip, ak by si mala este dake otazky.

staga
19. mar 2013

@lumarque ahoj, ked chces poslem ti zadarmo slovensko-madarsky slovnikje to vlastne pomocna kniha pre ziakov 6-9 rocnika.

denisa87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
157misicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
19. mar 2013

No my mame ocka Madara a na malu po madarsky nerozprava aj tak vie slovicka.. podla mna je skoro chciet od dietata aby vedelo hner rozpravat v inom jazyku ked doma s nou nik v nom neukamenuje. Sima pozera rozpravky (Susu Sarkany je aj na youtube... ma ho hrozne rada a este aj ine, co ma u starkych), stari rodicia sa s nou rozpravaju po madarksy, ona si opakuje co sa jej chce, ale vyzera to tak ze im rozumie.. slovicka si vybera ako chce.. mame na obrazku macicku (je to macka) a mame na obrazku lepkeho (a to je motyl :P ) casom sa to utrasie a hovorit bude aj tak aj tak... 🙂

simca06022011
19. mar 2013

@157misicka kazdy jazyk je dobry, su to nasi susedia...a teda.. ked sa dieta moze od roka ucit anglicky moze sa aj madarsky ;) a ver mi ze mam problem vacsi najst cloveka do firmy co vie madarsky ako toho co vie nemecky/anglicky ;) to co predvadzas ani nema nic s temou, iba vytahujes madarsku otazku.. a ta veru je zastarala ;)

157misicka
19. mar 2013

este detail, ja ludi neodsudzujem podla pleti, narodnosti proste nicoho..ale tato pani ako som pochopila nema madarsky hovoriacich predkov a chce radu ako dieta naucit iny jazyk ( madarsky) lebo zije v zmiesanom meste...co to???? aby sa Slovak dohovoril na juznom Slovensku sa musi ucit madarcinu??vsak toto je moc....a mimochodom ak by napisala inu rec tak by som poradila, ze pokial tak nebudu doma hovorit rodicia tak je skoro dietatko nieco ucit na zaklade rozpravok 🙂 deti sa najlepsia naucia ked sa jazyk doma pouziva a nie ked pozera TV

simca06022011
19. mar 2013

@157misicka nemusi, ale moze... a dobre urobi ;)

denisa87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
157misicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisa87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lumarque
autor
19. mar 2013

@jolinka
@deni73
@denisa87
@horniacka dakujem za tipy, pozriem. ja som nasla aj taketo s textami, tam sa mozno aj nieco ja priucim : )

https://www.youtube.com/watch?v=L0O2UdVe5XY

Budeme musiet zacat s niecim jednoduchsim, potom presvedcitr pani, nech naozaj na maleho hovori po madarsky. Bola by som rada, keby sa aspon zaklady naucil.
@157misicka
vies tu na juznom Slovensku sa cloveku madarcina zide a je to tak komplikovany jazyk, ze ked sa ho nenaucis ako dieta, tak to budes mat velmi tazke naucit sa neskor ( viem podľa seba). Kazdy jazyk rozsiri cloveku obzory, tak netreba prilievat olej do ohna.

jolinka
19. mar 2013

@lumarque len pozeram ze co tu povstalo pre madarcinu 😀 😀 😀 😀

Inak ale ked zijete v zmiesanom prostredi, pravdpepodobne najdes v okoli madarsku skolku tak daj dieta tam a zarucene sa nauci. Potom moze ist do slovenskej skoly...ako sa rozhodnete.

estterka
19. mar 2013

no viete co..volakedy sa mi tiez zdala madarcina zbytocna . ale dnes uz nikdy nevieme ktore dieta kam vycestuje a verte,mat madarcinu ako dalsi jazyk v zivotopise by bolo skutocne super ( a to tych jazykov tam nemam malo 😉 ). skoda,ze ma ako dieta nenaucili. cim viac jazykov clovek vie,tym ma viac moznosti dnes. anglicky a nemecky hovori dnes kazdy,kazdy "iny" jazyk je dnes vo svete plus.