Týždňové bábätko je veľmi kľudné

pettulka22
21. mar 2014

Ahojte baby,mala by som otazocku hlane na tie co maju uz väcsie babätka.Nas chlapcek ma tyzden a zatial je to velmi kludne babätko ak plakal zatial dokopy tri krat....cez den je kludnucky,napapa sa a spinka alebo ked je hore tak pekne lezka,a pozera okolo.Vnoci je tiez celkom fajn aj ked si vyzaduje prsnik kazdu hodinku a pol alebo dve.Ale kazdy ma strasi ze to len teraz je taky kludny a dobry ze ked bude mat 3tyzdne,mesiac tak zacne byt zly,nepokojny pridu koliky.....tak sa vas chcem opytat ci aj vase babätka ak boli nazaciatku kludne,ci sa postupne menili a ostali viac placlive?Dakuejm

katkas1
21. mar 2014

jezis, bud rada ze je taky a uzivaj si to, moje boli naopak vrestali aj 20 hodin denne a kazdy mi vravel ze po 6 tyzdnoch sa to zmeni, potom ze po 3 mesiacoch, potom ze po pol roku, kazde dieta je take ake je, s tym nic nenarobime

pettulka22
autor
21. mar 2014

@katkas1 no ved ja som rada ze je taky,ale je to dost deprimujuce ked vsade naokolo pocuvas ze sa nemam tesit ze je taky dobry ze ono to len pride,ze bude urevany :( nuz niekedy vedia ludia povzbudit

katkas1
21. mar 2014

@pettulka22 tak samozrejme ze bude mat aj take obdobie ze bude urevany 😀 a okolitych ludi si nevsimaj, jednum uchom dnu a druhym von, aj ja to tak robim, lebo kadzy vie byt mudry ked sa jedna o druhych 😎

nikush
21. mar 2014

@pettulka22 uzivaj si ho, okoliu povedz rovno na rozum, nech sa staraju o svoje a nech neriesia pokoj tvojho dietata. koliky su individualne. na kazde dieta pride niekedy uzkost, plac a podobne. Ja mam 4,5 rocneho syna a ten reve pri kazdej prilezitosti 😀 . Osobne mi taki dobroprajni ludia lezu na city 😠
Mozno sa potom tazsie "zvyka" ak dieta pride do obdobia svojho vzdoru, alebo zacne mi nekludne, ked je zlatusik predtym, ale vsetko je o pristupe. takze uzivaj si maleho klud a aj tvoj, ktory z toho plynie 😉 Ja sa uz tesim na pubertu 😀 😀 😀

alinka0
21. mar 2014

Moja dcérka bola rovnaká, akurat tak od 3 mesiacoch mi nechcela veľmi v noci spávať. Ale to záleží od bábätka. Koliky môže mať, ale aj nemusí. Ja mám deti 2 a ani jedno koliky nemalo. To proste buď príde alebo nie. Možno keď si budeš dávať pozor na stravu, tak ani nebudú mať. 6iadna kapusta, ani strukoviny. Hlavne veľa mlieka a bielkovín. A samozrejme aj ovocie a zeleninu. Neboj, všetko bude OK.

januliku
21. mar 2014

@pettulka22 Naša je kľudná od narodenia, vôbec sa ako bábo nejedovala a neplakávala, koliky nikdy nemala, do 6m aj celkom dobre spávala (1-2x za noc hore), potom sa trochu zhoršilo nočné spanie, ale nič iné. Nerieš, čo bude o mesiac, ale teš sa teraz, že je taký dobručký. Dieťatko sa mení ako rastie, viac vníma, učí sa, takže čo platí teraz, nemusí už platiť zajtra.

olivka26
21. mar 2014

@pettulka22 jaaaj aj moja bola taka ked mala tyzden,ved co ine takemu malému dietatu treba..napapat,prebalit,a vela spat.Jasne ze nebude taky stale,ako pribudaju tyzdne tak sa meni aj dietatko.Zacina skumat,objavovat,menej spinka a moze byt ze aj viac place.Moja dcera ma coskoro 6mesiacov,a ci je urevana?sak kazde dieta place,tak neviem.Niekedy menej a niekedy viac,mala dni(aj noci)ked plakala cely den anevedela som co jej je a zas boli dni ked bola kludna,pekne sa hrala,smiala,papala...asi deti(rovnako ako dospeli)maju obcas zle dni a vtedy su urevane 🙂

xmischelkax
21. mar 2014

@pettulka22 My máme doma takéto dieťatko už 14 mesiacov. V noci spáva 12-13 hodín, stále spí cez deň 2-krát, hrá sa bez problémov sama, keď sme vonku krásne sedí v kočíku a pozerá okolo, zje čo jej dáme, nevyberá 🙂 Takže si užívaj a nezaťažuj sa nejakými rečami 😀

bubelko
21. mar 2014

@pettulka22 nenechaj sa vystrasit a uzivaj si... moje kludne babatko ma za par mesiacov 7 rokov a je stale pohodove, dobre dieta 😉 zato jeho mladsi brat mi to vynahradza aj za neho 😝 ale ten nebol kludny ani ako babatko 😀

henikav
21. mar 2014

@pettulka22 nasa ma za par dni rok a stale je to kludne dietatko. Nekludna bola len ked bola chora. Uzivaj si toho ze mas kludne babo, napriek tomu ze je kludny, moze mat obdobia ked bude trosku nervoznejsi, ked zacne viac vnimat okolo seba, alebo ked mu pojdu zubky. Ja som toho nazoru, ze kludny rodicia maju kludne babatka, samozrejme su aj vynimky 😉

maria200981
21. mar 2014

mo syncek mesiac od narodenia vobec nezalakal......do 7 mesiacov len hmkal ak sa m nieco neacilo ...mame o chvil 10 mesiacov a nacil sa plakat len teraz a malicko

asaela
21. mar 2014

@katkas1 prosim ta pekne, a kedy sa to teda zlepislo? :D mam doma podobnu 6mesacnu sirenu a zaujimaju ma dalsie prognozy, niekedy ma ide slak trafit :D

zakladatelke temy- nerob si tazku hlavu z tychto debilnych kecov, deti su rozne. moja je neuveritelne vrestadlo, ale takto sa prejavuje od prvej sekundy, co uzrela svetlo tohto sveta. ak pises, ze tvoj je kludny a spokojny, je velka pravdepodobnost, ze dlho to tak aj ostane 🙂

simsalabim
21. mar 2014

@pettulka22 moja druha dcera bola taka - stale. Neplakala, bola kludnucka, mila, usmievava. Nezmenilo sa to. Po 1. dcere, ktora naopak, prevrieskala snad 18 hodin z 24, a to do cca 8 mesiacov, to bola neskutocna ulava.

babulka82
21. mar 2014

@katkas1
@asaela aj my mame doma uvreštanca 😀 vobec to už neriešim a nerobim žiadnu paniku ked začne vrieskat lebo už som si na to zvykla.Proste si poplače aj sa viac unavi.Inak bud sa smeje a je spokojny alebo ked reve tak proste reve. 🙂

janka256
21. mar 2014

@pettulka22 neboj aj ja som mala kludne babatko ta najmladsia tu som ani nevedela ze mam od narodenia bola velmi pokojna a stale sa smiala , zmenilo sa to az asi po roku ked bola vecsia a stale nieco chcela co nemohla dostat ale aj to sa dalo zvladnut ja vzdy vravim ze tu najmladsiu am ako za odmenu...neboj sa nic a uzivaj si to

katkas1
21. mar 2014

@asaela juj, nechem ta sklamat ale dcera bola taky vrestun snad do 2 rokov, ako nevrieskala tak ako ked bola malinka ale ked uz mala po roku tak jacala od nervov a boh vie od coho, rano zacala a skoncila vecer, ked som ju ulozila

babulka82
21. mar 2014

@katkas1 presne aj naš tak nervači teraz 😀 ale ja mu neurobim po vôli tak ho to aj rychlo prejde.

betka011
21. mar 2014

uzivaj kym je taky, moj bol do 2 mesiacov anjel, plakal len ked chcel jest....... teraz je to uz horsie 😀 ale no co deticky rastu, viac veci ich zaujma tak ich aj ten klud prejde 🙂

hatapkagb
21. mar 2014

@pettulka22 nasa slecinka bola dobrunke dievcatko cele 4mesiace,parad,spinkala,papala a po 4mes do dnesneho dna place a place a place,nervak co uz a to ma uz 5,5roka uff... modlim sa ze dufam to druhe co cakam nebude take ako ona,ale horsie uz nemoze byt takze asi tak 🙂

katkas1
21. mar 2014

@babulka82 presne, ked nervacia treba ich len prekrocit, ak je to uz neunosne tak som ich zatvorila do izby nech sa vyjacia tam a oducili sa, na toto bol expert zase syn , este nevedel ani chodit a uz sa plieskal po zemi, robil to asi od 10 mesiacov do tych 2 rokov, aj teraz som este niekedy skusa, tak sa ho len opytam ci ho mam zatvorit do stalne alebo len ukazem rukou ze sa ma pratat a hned vie prestat 😀

dadymima
21. mar 2014

@pettulka22 ja mam 5 rocneho brata a poviem ti do 2 rokov to bolo najlepsie dieta na svete, ako babatko ani jeden raz nezaplakal, bol kludny sam sa dokazal zahrat (medzi nim a najmladsou sestrou je rozdiel 16 rokov), takze v podstate okrem Ťuťuňuňu sa s ním nemal kto hrat :D do 3 rokov poriadne nechcel rozprávať. Ale doteraz nikdy neplakal bez príčiny. A teraz? Ústa sa mu nezatvoria na 5minút, stále skáče, vymýšla a nevie čo zo sebou :D :D :D takže užívaj si kľudné bábo 🙂