Trojročný syn sa necháva kŕmiť

zorkahorka
3. máj 2020

Syn bude mat v juni tri roky, do skolky pojde v septembri. Ked papa s inymi detmi, papa sam. Ked je doma, odmieta to a ziada sa krmit. To zas odmietam ja, lebo je to len o jeho lenivosti. Nechavam ho pri stole aj dve hodiny, kym nevyhladne a nezje to napokon sam. Je to boj kto z koho, hrozne ma to unavuje. Ako to riesit inak?

alexk12
3. máj 2020

@zorkahorka podľa mňa trucuje alebo si zvykol že ho nakrmis v 3 rokoch ma jest sam

zorkahorka
autor
3. máj 2020

@alexk12 no to mi je jasne, ze trucuje, ale ako z toho vyjst tak, aby sme to medzi sebou nehrotili?

deninka233
3. máj 2020

kristove rany, je to decko! Celý život bude jesť sám. Či si ako predstavuješ, že ho bude manželka kŕmiť? Tak keď má tri roky, splň mu emocionálnu potrebu a nafutruj ho. Nie je to o žiadnej lenivosti je to o tom mať pozornosť mamy. Aj ja som to mala, dokonca ešte v piatich rokoch som občas vyžadovala kŕmenie, keď mi bolo neveselo. Pri chorobe hádam aj do puberty. Lebo som chcela byť ešte na pár minút tým malým deckom, o ktoré sa všetci starajú a nie “ježiš, však si už veľká, to musíš zvládnuť sama...”

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
3. máj 2020

sadneme spolu za stol a najeme sa spolocne .. nevsimam nevyjednavam neprosim ... zjes zjes nie budes hladny ...

amelie2017
4. máj 2020

Moja jedla sama uz od roka a pol. Niektore jedla aj skor. Vsetko, aj polievku vedela krasne zjest. Teraz ma 2 roky 5 mesiacov a chce, aby sme ju krmili. Podla mna len obdobie. Muza to rozculuje, mne to nevadi, aspon ma zjedene za 10 min a nemusim za stolom sediet pol hodinu.

veroxy
4. máj 2020

Aj nasa ma 4 roky a niekedy zje sama a niekedy vyzaduje krmenie. Tiez mi to nevadi popodavam jej a je za par minut klud jej by to trvalo dost dlho takze to neriesim. Ved z toho vyrastie. Mame male babatko a myslim ze chce takto moju pozornost. Do skolky chodi od 2 a pol roka a tam nema problem jest sama ale ked pride domov chce aby som ju nakrmila. Myslim ze treba pekne povedat a dohodnut sa napr. ze nabuduce skusis jest sam a nie tlacit na dieta. 😊

3petka
4. máj 2020

Môj syn má 4 roky, normálne sa napapa sám ale hocikedy požaduje aby som ho dokrmila. Nerobím z toho žiadnu vedu normálne mu pomôžem a je kľud... Nikdy by som to takto neriešila, pri jedle má mat dieťa a aj dospeli kľud...

akvi
4. máj 2020

@zorkahorka syn ti len zrkadlí. Nahliadni do seba, aké pocity tebou lomcujú, keď to vyžaduje, prečo to s tebou tak zamáva.. pozoruj sa. Možno zistíš, že ti to vlastne ani nevadí, len upadas do stereotypu, že dieťa "by niečo malo či nemalo" a z toho si nervózna. Zbav sa vzorca, "veď už by malo" to, či hento, "už je predsa veľký" toto sú naučené vzorce, ktoré zabraňujú čistému vztahu. Keď si to spracujeme v sebe, dieťa to väčšinou prestane vyžadovať. Takže chce to len kľud a zamyslenie. Ja som toto mala so synom ohľadne viazania šnúrok. Mal 10-11a stále vyžadoval aby som mu ich viazala. Také nervy som ráno chytala že až. Kým som sa ozaj nezamýšľala, že čo je za tým. A presne som zistila, že len nejaký môj vzorec, že veď je už veľký, že je to hanba a pod. A keď som sa oslobodila od toho, tak som pochopila, že on len potrebuje ráno rituál pozornosti od mňa, kým ide do školy. A začala som si to užívat.. a viazať s láskou.. taká pusa na rozlúčku. Keď som to prijala, zrazu to už nechcel.. len občas.. skontroloval, či fakt má moje prijatie. Skús..

fiafia
4. máj 2020

@zorkahorka moja mala v januari tri. U nas je to aku ma naladu. Pekne je sama ale niekedy pyta aby som jej davala. Mne to tak nevadi lebo viem,ze ked je potrebné naje sa sama a aspon do nej prepasujem aj to co za inych okolnosti by sama nezjedla.

kopytko03
4. máj 2020

Moja bude mať už 7, samozrejme sa dokáže krásne najesť sama, ale sem tam sa zahrá na malé dieťa a chce, aby som ju kŕmila. A všimla som si že to je presne ako píše @deninka233 - väčšinou v také dni, kedy sama neviem kde mi hlava stojí a mám menej času sa jej venovať. Proste potrebuje tú istotu že mama je stále s ňou. Občas sa na krmenie zahráme, občas nie.
Samozrejme svokra mi nezabudla dať prednášku o neschopných matkách a o tom, ako si jej dcéra už ako ročná krájala v jasliach mäso nožíkom 😂

skumavka
4. máj 2020

@kopytko03 🤣🤣🤣

bejby21
4. máj 2020

@zorkahorka ja tiez krmim este svoju 3 a pol rocnu. Ked je nieco co ma rada zje sama ale ked nieco co az tak nemusi, tak tiez krmim, nech je klud. A este jej aj rozpravku hovorim. Mne to nevadi a ked sa ponahlame sama jej nukam ze ju nakrmim aby sme stihali. Ved je este mala a v skolke papa pekne sama a vsetko, takze ja som spokojna. Ved za chvilku vyrastie tak chvilku majte este trpezlivost..

eliska13
4. máj 2020

@zorkahorka v tom veku som ho tiež kŕmila😂

henka123123
4. máj 2020

ked vie jest s detmi tak nebude mat problem jest skolke..doma chce qby si ho krmila tak ho krm..este je malicky.neboj sa nebudes ho krmit do 18ky......

adika51
8. máj 2020

Moj ma 3,5 r a keď ho nenakrmim niekedy, tak sa ani nenaje. Je veľmi slabý jedak. Ale v škôlke papal sám.

kakawah
17. máj 2020

Aj moju 4r.obcas nakrmim. Nie zeby si to vyžadovala, ale keď ja sa ponahlam a chcem aby sa najedla cim skor. Mne to nepríde divne ani zle. Aj pri starsom som tak robila, dokonca u babky to bolo tak ze ona za nim behala po celom byte kym on sa hral a tak do neho natlacila obed. Mne sa to nepacilo, ale u babky sme boli 2tyzdne v roku tak sa to dalo prezit. A teraz ma 17r.a nakrmi sa sam 😂 netreba to prežívať.

kakawah
17. máj 2020

@kopytko03 pobavilo😂😂😂ach tie svokry👍

zorkahorka
autor
18. máj 2020

@kakawah jeeezis,to nahananie s jedlom... to maju asi vsetky babky tak... ja som tiez radsej za jedenie pri stole, to nahananie mi nepride v poriadku 😯

kakawah
19. máj 2020

@zorkahorka no tie babky ...este lepsi priklad mam. Ked syn nechcel jest normálne jedlo a pýtal si sladkost, tak babka zaperlila, ze daj mu nieco sladke, aspon niečo nech zje....😫

katulienkax
19. máj 2020

@henka123123 toto sa zvykne pekne pokazit, moja mladsia jedla celkom fajn a po roku v skolke sa skoro vsetky deti rozbabrali v skolks ( pytala som sa ucitelky) a teraz je velmi zle. A ano pokrmim ju ked treba, potom ked ju necham hladnu a pojdeme niekde budem stale pocuvat aka je hladna a vymyslat bude somariny, ja chcem zeby sme mali poobede uz klud a neriesili jedlo aj preto ju pokrmim. Ale ako kazdemu vyhovuje. A inac ked som mala jednu dceru tiez som furt riesila ci je sama a tak ale je to naozaj ked pride druhe dieta uz taketo veci riesit nebudes

zorkahorka
autor
19. máj 2020

@kakawah jezis,ano,aj toto poznam

kittykat22
19. máj 2020

@zorkahorka neskusis sa s nim zahrat ze lyzica je lietadlo ktore mu vleti do pusy? Alebo nejaka zabavna hra nech spravi mnam a strci si to tam sam? Chapem ze j to frustrujuce, ale nenechavaj ho hladneho 2 hodiny - takto sa deti ucia posuvat cas jedenia, potom nechcu jest, a potom ich boli brucho.