Trojročné dieťa odmieta používať príbor

nina233
9. máj 2013

Ahojte, syncek ma 3 roky a odmieta jest s priborom, len s lyzickou. Uz som vyskusala detsky pribor, aj "dospelacky", ale proste nechce. Od septembra pojde do skolky a nerada by som pocuvala, ze nevie jest priborom. Skusam to uz dlhu dobu, ale lyzicka mu je lepsia kamaratka 🙂 Od kolkych rokov zacinaju deticky jest s priborom, normalne, samostatne? Dakujem.

prasiatko30
9. máj 2013

@nina233 ja by som z toho dramu nerobila - mladsia ma skoro 4r a tiez este celym priborom nejedava - vacsinou lyzickou a vidlickou - pomaly sa to nauci

jasminet
9. máj 2013

@nina233 v skolke staci, ze sa vie lyzicou najest... 😉 ale nasa vie vidlickou tak od asi 2 rokov a nozikom sibrinkuje na vsetky strany, to este riadnu dobu potrva, kym ten zvladne 😀

tea333
9. máj 2013

@nina233 nas syn bude mat v lete 3 a noz vobec nepouziva, vidlickou sa mu dost zle napichuje. cize pouziva takmer vyhradne lyzicu

saska.t
9. máj 2013

@nina233 moja mala m za 2 mes.5 r. a nozom tiez len sibrinkuje (aj ked sa snazi) este stale nevie skombinovat oboje dokopy a ziadna tragedia to nie je, vsetky deti v MS jedia len vydlickou ci lyzickou,takze tvoj maly ma este dost casu 😉

xenicka13
9. máj 2013

u nas v skolke deti jedia cely prvy rok iba lyzickou, a dalsi rok im to aj tak vsetko krajaju 🙂

sympa1
9. máj 2013

@nina233 moja 5 ročná je vsetko zasadne malou lyzicou aj to má vybratu svoju oblubenu, ja s ňou nebojujem . Občas ju vysmejeme že je bábätko ked tak papa ale jej to nevadí . V škôlke jedavaju väčšinou lyzicami. A budúci rok bude pribor . Vie s ním jesť ( lebo naša starka nám to potvrdila 🙂 ) ale nechce

sintra
9. máj 2013

Ja by som z toho tiez nerobila dramu, naozaj maloktore trojrocne dieta vie jest kompletnym priborom, vacsina preferuje lyzicu, maximalne vidlicku, lebo je to pre ne jednoduchsie. Neboj sa, este bude mat dost casu, ja som to nechala na syna a bezproblemovo sa priborom naucil jest az relativne nedavno, zhruba ako sestrocny. V skolke s tym nikdy nebol problem.

ikke
9. máj 2013

ja si spominam, ze este v prvej a druhej triede ZS sme noziky takmer nepouzivali... 😕 😅
moj trojrocny vie jest vidlickou, ale iba ak ju drzi v pravej ruke; jedenie priborom ocakavam tak mozno okolo tych 5-6 rokov 😉

eeffka
9. máj 2013

@nina233 deti jedia s "bagrom" rozumej lyzicou, 1 a 2.triedu v skolke, pribor pouzivaju posledne 2 roky.
Nasa nastupovala ako 2,5r a 2roky nikto pripbor neriesil, pripravkari a rocnik pod nimi uz mali aj pribory

lienockaa
9. máj 2013

Presne ako pisu baby..az predskolaci jedia priborom a potom v skole..vobec to nepovazujem za problem,dolezite je,ze sa vie najest..niektore deti ani v 3rokoch nevedia sami dobre jest lyzicou,nie este priborom..

angua27
9. máj 2013

mám 5 ročného škôlkara a práve som sa ho pýtala. jedia všetko lyžicami. až predškoláci jedia príborom. doma jedáva polievku lyžicou a druhé vidličkou. nožík nepoužíva (resp. posledných pár týždňov ho občas napadne a vyskúša si pokrájať), čo treba mu nakrájam. 😉

anjelicek26
9. máj 2013

Nozik pokial viem pouzivaju deti az v skole.... Maly papa lyzickou a vidlickou pekne, ale jasne treba mu to pokrajat.

maminka11
9. máj 2013

@nina233 joj, netrap sa 🙂
v ms sa pouziva pribor az u 5 ročnych deti, staci, ze sa vie najest lyzicou

horana
9. máj 2013

Aj moji ked sli do skolky boli zvyknuti len na lyzicu a naucili sa postupne az tam, nikto z toho halo nerobil...

k_a_j_k_a
9. máj 2013

@nina233 ahoj, necitala som vsetky prispevky, ale u nas sa v skolke jedava lyzicou. Az v predskolskej triede im davaju cely pribor. Cize bud kludna 🙂

zuzanockamt
9. máj 2013

@nina233 v skolke staci lyzicka, syn pouzival pri jedeni vidlicku a lyzicu, nozik som neriesila a v skolke si zvykol len na lyzicu, vidlicku uz ani nechce (isiel do skolky ako 2-rocny)

lulka12
9. máj 2013

Asi je to trocha skoro očakávať od trojročného dieťaťa aby jedlo príborom. Moja ma rok 3, 5 a ani ma to nenapadlo nútiť ju jesť s príborom. Som úplne spokojná keď sa vôbec sama naje 🙂 🙂 🙂 🙂

Podľa toho by už prváčik mal zvládať celý stolovací bontón ???? a vykostiť si rybu 😖 😖 😖 😖 Možno to učia anglického následníka trónu , ale rýdze slovenské dieťa má dosť času kým príbor zvládne 🙂 🙂 🙂 🙂

ohnicek1000
31. júl 2013

Ja mám tiež 3ročného syna a tiež jedáva len lyžicou.V škôlke sa učia jesť príborom až predškoláci,som učiteľka v školke tak u nás to funguje tak.