Tabuľka rastu bábätka

majodia
30. mar 2017

ahojte mamicky kde najdem tabulku pre rast babetka alebo ak mate dajte do kom. dakujem

moni244
30. mar 2017

Poznas google? Ak nie, vyskusaj, tam najdes tolko veci

majodia
autor
30. mar 2017

jasne skusala som no tak mi tabulku neukazalo

evittam
30. mar 2017

@majodia A na co ti to je dobre? Kazde dieta je ine a rastie inak a tie tabulky su na dve veci....😉

sisaka
30. mar 2017

@evittam graf rastu je veľmi dôležitý a to váha aj výška. Nejde o to porovnávať s inými ale dieťa sa má vyvíjať podľa určitej krivky, pri veľkých výkyvoch/odchýlkach sa potom môže začať riešiť možný problém. Napr. môj syn je od narodenia na približne 90 percentil výšky a približne 50 váhy a to už má pomaly 9 rokov. Nám to doktorka zaznamenáva do grafu pri každej zdravotnej prehliadke a na požiadanie mi ho vždy aj vytlačí.

sisaka
30. mar 2017

@majodia asi zle googlujes tých grafov je na mraky, zadaj v angličtine ak nemôžeš nájsť

evittam
30. mar 2017

@sisaka Jasne ked su moc velke odchylky nepoviem. A najdes aj 4 rozne grafy.....😉

sisaka
30. mar 2017

@evittam to je možné, každá krajina má asi tie svoje

evittam
30. mar 2017

@sisaka No a deti su rovnake...😀😉
Teda je jedno kolko ma mesiacov,rokov Slovak, Rus,Nemec,....

evittam
30. mar 2017

@sisaka A neboj aj v tej istej krajine najdes zo par mudrych grafov od rozlisne mudrych odbornikov. A kazdy jeden je ten najlepsi.😀😉

sisaka
30. mar 2017

@evittam podľa mna nejde o to, či na grafe bude ukazovať 20 percentile alebo 40, to nie je pre mna dôležitá info, že 90% deti je mensich, dolezite je vybrat jeden graf a na nom tu krivku sledovat, urcite sa neuzierat tym, ze 80 % deti je ťažších, ľahších a pod.

evittam
30. mar 2017

@sisaka Tak to je jasne.Mne zastupujuca pedina kedysi davno povedala,ze nech neprekrmujem babatko-syn mal 5.5mesiaca a 10,5kg, tak som jej len povedala,ze ci ho mam nechat revat od hladu ked reve len ked je hladny a to bol dojceny a ciastocne dokrmovany(kazdy druhy vecer UM). A ona,ze oklamte ho vodickou-"fuchtla" co by potrebovala dve stolicky, tak som sa jej spytala,ze ci sa ona klame vodickou ked je hladna.😀😀😀