Syn si na smykľavke líha na chrbát

rejmonz
2. aug 2024

Ahojte, hladala som kadetade tipy rady vysvetlenia, ale nic, tak sa.spytam aj Vas tu, nas 2rocny syn akonahle je na ihrisku a ma sa spustit dolu smyklavkou tak sa nakloni automaticky vzad a leti dolu na chrbate 🤦‍♀️😁doma mame aj piklerovej triangel s doskou a tam sa vie zosuchnut s vystretym chrbtom, no vonku sa akosi 'opusta' 🙂 dcera v jeho veku ficala ako nic, moze mat oslabene nejake svalstvo? ako to riesit, podporit? Nehystercim ani nic, inak je to rozumne zive dieta, ale tu dajak nenapredujeme 😁 dakujem 😊

minesasubu
2. aug 2024

ahoj , možno zaleží od šmyklavky
robí to na každej šmyklavke vonku ? aj na dlhej a na krátkej ?
syn to robí len na dlhej aby sa spomalil alebo zrychlil teraz neviem a občas ide po bruchu
predtým dával dosť nohy od seba čiže sa ani nešmykol poriadne , 2r tiež

siska53
2. aug 2024

@rejmonz tak toto by mi nenapadlo riesit. Za mna je to uplne jedno, mozno mu to tak len lepsie vyhovuje.

romanadam1626
2. aug 2024

@rejmonz ahoj,aj môj to tak mal ,ked bol malý
Dlhšie to trvalo. Tiež to bolo také zvláštne,lebo starší syn to tak nemal.
Potom neskôr uz normálne vedel ísť,ked podrástol 🙂
Ale môže to byť oslabené svalstvo, rozmýšľaš rozumne
Nejaké vyšetrenie u fyzioterapeuta by to mohlo odhaliť
Držkajte sa

rejmonz
autor
2. aug 2024

@minesasubu mame v okoli len tie dlhsie skor, sadne hore odsuchne sa a automaticky ide do zaklonu, musim ho vzdy pridrzat inak by capol dolu na chrbat ako vrecko 🫣

ina2405
2. aug 2024

@rejmonz a nerobí to náročky, lebo sa mu to viac páči?

minesasubu
2. aug 2024

@rejmonz tak ho skus nedrzať a uvidis ci to pochopi
nas to mal na smyklavke v bazene na kupku , 2-3x si udrel hlavu kym pochopil ze ju musi drzat hore a uz sa nebuchol

rejmonz
autor
2. aug 2024

@romanadam1626 dakujem, on je este aj predcasniatko tak je clovek pri nom taky obozretnejsi hh,ale neurolog atd vsetko v norme, budem musiet asi kontaktovat tu fyzio este ci sa to da nejak podporit/riesit alebo len casom na to dojde :D

rejmonz
autor
2. aug 2024

@minesasubu toto sa.parkrat stalo..resp som ho nestihla zachytit a pleskol dolu..siel hore naspat a zas to iste, zas nechcem cakat kym si nebodaj este vyrazi takto dych alebo dobucha hlavu😬

rejmonz
autor
2. aug 2024

@ina2405 nemyslim, vzdy ked vyjde hore mu poviem vysvetlujem aby sa vystrel a nelahol, aj ruku som skusala dat za chrbat spevnit ale hold ako sa odrazi nohami tak sa zakloni vzad :D

simca06022011
2. aug 2024

no ja neviem, ja som sa tak tiez suchala, ide to rychlejsie aj moja dcera sa aj tak suchala, ked uz isla sama.. v podstate v sede bola len ked bola mala a isla za ruku... hrosie je to ze dole nevie sa postavit/zabrzdit a buchne na zem. Cize by to islo po zlom, bud si sadne alebo nejde na suchacku, lebo si ublizi... este je malicky aby to mozno pochopil.
Inak ak mu das ruku a tak sa sucha, tiez si lahne?
Ale za radu fyzioteraputa nic nedas.. radsje riesit ako nie ak mate mat problem, samozrejme.

lonely66
2. aug 2024

kým nejde hlavou nadol, nerieš.

rejmonz
autor
2. aug 2024

@simca06022011 vedome si to tak nezrychluje hehe, to vidim ten zlaknuty vyraz ako zrazu zisti, ze leti rychlo.dolu a presne tym drzkopadom na konci by som sa uz rada vyvarovala ja haha :D dakoho zozeniem spytam sa veru, diki 🙂 a ano aj ked mu dam ruku chytit tak sa vyvrati vzad 😮‍💨

danyelia
2. aug 2024

Noo, tak toto by mi nenapadlo nikdy riešiť...😃 Veď je to dieťa, hrá sa, takto sa mu to páči, vôbec by som sa nad tým nevzrušovala...

rejmonz
autor
2. aug 2024

@danyelia hacik je v tom, ako som pisala vyssie, ze to nerobi lebo by si to uzival..keby vidim, ze sa z toho tesi usmieva sa pritom, tiez neriesim 🙂 ale on si casto aj sam vypyta moju ruku, lebo sa chce pridrzat aby sa dolu zas nerozcapil o zem a ked ho vyvrati vzad nema teda blazeny vyraz kedze frci rychlo dolu bez moznosti kontroly 'dopadu'..proste snazi sa drzat rukami bokov pri odpichu ale zakloni sa aj tak..aj ako sa ma naklonit dopredu som mu ukazala vysvetlila aj sa ma snazil napodobnit ale zas bola rozplesk dolu 🫣😅

ina2405
2. aug 2024

@rejmonz možno sa jednoducho bojí, zdá sa mu to vysoko a keď si ľahne, cíti sa istejšie. Stále lepšie, ako keby sa nakláňal dopredu a capol by tvárou dolu.

zuzitko74
2. aug 2024

Nauč ho šmýkať sa po brušku, keď mu to zatiaľ posediačky nejde. Tak je to bezpečnejšie.