Sú náročné bábätká náročnejšie časom?

problem911
12. aug 2022

V skratke, mame narocne 4m babatko, nechce byt ani chvilu sama, stale musi mat nove podnety, striedat polohy na rukach , spi velmi plytko a o vsetko sa zaujima. Tazko sa vypina na spanok.

K otazke, vela bab mi vravi, ze casom sa to zlepsi. Vraj ked su deti pohyblivejsie, viac sa unavia a lepsie spia. Alebo za bdenia, ze sa same zabavia s hrackou lepsie od 6m.
Na druhej strane niektore mamicky hovoria, ze je to presne naopak, cim starsia, tym viac vzdoru a aktivity.

Ake su vase skusenosti? Lebo mne sa zatial zda, ze cim viac sa hybe a zaujima o svet, tym horsie sa mi uspava a cez den s nou fungovat tiez je vyzva. Pretaca sa v postielke, kope nonstop a v kresielku a kociku sa drzi za bocnicu, vytahuje hore. Vela krici a smeje sa alebo vrieska od zlosti, ked sa jej nedari. Jednoducho bud skvela nalada alebo totalna zlost. A ja jej musim robit program nonstop, na wc sa dostanem, ked ma vystrieda muz.

thoughtfulweirdo
12. aug 2022

Môj syn prejacal prvé 4 mesiace deň -noc takmer nonstop, ďalšie 4 už len asi 15 hodín do dňa 🤭🤣 jednou rukou som sa naučila robiť úplne všetko, lebo v tej druhej som mala vždy jeho, či doma, či vonku, či cez deň, či v noci. Teraz má 15 mesiacov a stále robím všetko jednou rukou 🤣 akurát už jačí o trošilinku menej. Každopádne nie, nezlepšilo sa to pohyblivosťou, lozenim, chodením, behaním ani jedlom. Ale aspoň tie noci sa trošku zlepšili, nočné ťaháme už len tak raz za 1-2 týždne 😅

zuzanka.zuzu
12. aug 2022

nie, ale ty si viac zvyknes na tento narocny rezim 😀

deedol
12. aug 2022

moj bol taky a je stale aktivny. teraz ma 4r. vzdor ma myslim tak v norme, ale vsetko ho zaujima, co je fajn, lebo uz sa s nim da dobre pokecat. takze ja som nakoniec rada 🙂

akvi
12. aug 2022

Zlepšilo sa to v cca 11-tich rokoch a potom prišla puberta. 🤷 Ale nie, srandujem. Ono tá náročnosť ostane ale bude už iného charakteru, aspoň teda náš prestal jačať za všetko cca v roku, keď už vedel sám chodiť a vziať si čo chcel. A aj taká tá unavova hyperaktivita sa zmiernila Ja keď som neodhadla mieru, tak decko totálne unavené sa riadilo heslom, keď nevládzeš, pridaj. Ale náročný je stále, ale u nás je to aj diagnózou AS.

ivik111
12. aug 2022

@problem911 áno, sú 🤣🤣🤣mám doma skoro 5 ročného,od narodenia bol "iný"...uplakaný,nespavý,stále oči vyrútené na niečo,neexistovalo ho položiť/odložiť,celá rodina sme mali čo robiť a stále aj máme 😉veľmi citlivé,vnímavé dieťa,potrebuje stále nové podnety,200%pozornosti, tvrdohlavý,vzdorovitý,je to niekedy riadny "záhul".tiež som stále počúvala,aby sme vydržali,že to prejde,zlepší sa ti,bude to iné...hahahah
Teším sa na pubertu😜možno to u vás trošku povolí a možno si sa stala mamou narocniatka🙂je tu aj skupina : Mám náročné dieťa...mne to pomohlo aj po psych.stranke,lebo teda u nás v rodine aj v okolí sme nejako nenašli niečo podobné 😁

anavixy
12. aug 2022

Že ťažko sa vypína na spánok 😄😄 hm, ja som mala v rukach stovky deti a vypinac nemalo ani jedno 🥲
A toto sctym zachodom nikdy nechapem, ja som uz bola parkrat aj s nou na wc, ale vacsinou ju dam do kresla pripnem a idem, ved nech krici chvilu, hadam nebudem zadrziavat lebo sa nezahra sama 🙄 a nie, 4 mesacne dieta sa fakt nemusi hrat same, aj moje 9 mesacne chce aby sme sa jej venovali, sice sa obhra sama krasne, ale potrebuje nas pocut vidiet, nebyt sama… urcite je to narocne, ale obavam sa, ze to bude este horsie, ked zacne lozit/vstavat/chodit a nepomoze uz ani to kresielko s popruhmi… priklanam sa k tej odpovedi ze ty si viac zvyknes na ten narocny rezim 🤷🏻‍♀️ Co ti ine zostava, dobre bude 🍀

babydesire
12. aug 2022

@problem911 ale to je bezne u 99% deticiek..na wecko ? Velmi rychlo sa naucis stiahnut si gatky jednou rukou a urobit potrebu s dietatom v lone..bezne u vacsiny mamiciek...a pokual ide o to,ze to bude lepsie ? Nie,,, bude to len ine 🙂 neboj, v puberte sa role vymenia a ty budes ta ktora bude zufalo prahnut po pozornosti dietata,,obavam sa, ze to je horsie (ja mam este male deti,tak ma to desive obdobie caka )

mimi3008
12. aug 2022

U nas ta narocnost este nepominula. Koncom augusta bude mat 3 roky

sense
12. aug 2022

Mala som náročné dieťa prvé tri mesiace prakticky pre revala, kolíky reflux atď, ale... Fáza vzdoru u nás prakticky nebola, raz sa hodila o zem, to som ju prekročila a bez publika nebolo divadlo.... Inak milé, kľudne, poslušne dieťa... Ma 9 r a. Asi začína pred puberta, keďže začína mať momenty keď zazera, pre vracia očami, nie vždy ale už to začína...

selest
12. aug 2022

Moj prvy bol velmi narocny od narodenia a doteraz je to extrem. Ale po cca 2,5 roku aspon zacal pekne zaspavat a prespi celu noc. Takze aspon ten spanok sa zlepsil a v noci mame klud. Bude to zrejme individualne..

euka210
12. aug 2022

@problem911 len k spanku napisem...nas prvy bol nespavec...v 2mes za den spolu 2h...toto bola pre mna hroza. Zlepsilo sa to vekom, ked mal 2 dlhsie spanky denne a po roku 1 spanok...ale bola som pri nom, kebyze sa zobudi, bol dojceny. Ani neskor ked sme mali dalsie deti...veeelmi takze ho bolo dat do izby...zaspat sam ani nahodou. Uz bude mat 11r a z 3 deti zaspava najdlhsie a stale chce, aby nezaspaval sam...ale ostatni rovnako sami nechcu...ale aspon do 5min spia ako dreva. Tamten je cez skolu aj do pol 10h hore, lebo sa potrebuje vykecat co ho vsetko trapi. Inak mudry, sikovny, tvorivy chlapec. Len ma taku citlivejsiu nervovu sustavu...trochu po mne 😭🤦‍♀️
Druhy spal ako babo aj 5h vkuse cez den...ale bol od mala pohyblivejsi a stale je take zive dieta prirody.

zuzanagab
7. sep 2022

@problem911 moja dcérka preplakala prvé 3mes skoro cele dni. Je to naše druhorodene dieťa,takže sme ako rodicia mali skúsenosti,ale aj napriek tomu,sme neprišli na dôvod,prečo plače. Jednoducho rev a rev. Neustále si vyžadovala pozornosť, nespavala,ak aj tak len mucha preletela a už bola hore. V kočíku nie, položená nie,len neustále nosenie sa,aktivity. Keď sa ako necelá 5m začala plazit,trochu sa tie revy zlepšili,lebo vedela ísť kam chcela a sama. Ale zasa revavala,lebo nedosiahla,čo chcela,nemohla robiť,čo jej starší brat atď. Vtedy mi kamoška poslala túto z konika článok a Náročných deťoch. Vtedy som pochopila,že to je presne ona. A poviem vám,nezlepší sa to asi nikdy kým je mala. Teraz bude mať 3r a to je tak svojhlave dieťa,že az. Neustále nás ignoruje,robí si,čo sa jej páči,čo nie,to ju nevieme ukecat,prinútiť,uprostred,proste nič. A tie revy vie dávať take,že celá ulica ju počuje. Sused mi vždy povie,že počujem ju často. Ale! Je veľmi šikovná. Ona aj keď je besna ako divozienka,aj tak vníma,čo sa od nej chce a co robíme a co ma ona robiť. Nastúpila do škôlky,ja už celá vystresovana,čo za revy tam dá a 3ti deň a ona úplne v pohodicke,že je bezproblémová,šikovná,že druhá pani učiteľka mi povedali. Ale,zatvoria sa brány škôlky a už si ide to svoje. Už je to zasa ta mala besnica,čo aj doma. A príde brasko a len ho bije,berie mu veci,jeho učebnice chce,jeho pera,tašku,stolicku,stol. Pri tom všetko majú navlas rodnake v izbe. Stol,nábytok,stoličku jej muž dal ocalunit na ružovú,nech je spokojná,ale nie. Stále len vyvoláva konflikty,aby bolo po jej. Vreskot mame do večera. A nespava mi už od 1r 9mes. A aj napriek tomu zaspi večer najskôr o 21.20. A nemyslite si,že sme neskusili uz snáď všetko 😃 mam úžasného manžela,všetko riešime spolu,vie ma plne zastúpiť,keď je treba. Takže je mi nastastie veľkou oporou. Lebo by som si to už hodila. Syn má vysoké EQ podľa psychologický,ale ona ho ma asi astronomické 🤣