Stereotypné správanie

6. feb 2021

Čaute mamičky chcem sa opýtať či aj vaše deti majú stereotypné správanie ? Napríklad moj 2 ročny syn sa rád naháňa, alebo sa hrá v posteli že spí a toto robí dookola. Nie je to divné ? Myslím či nemôže mať diagnozu?

jaskolka
6. feb 2021

A čo by mal robiť? Aby nebolo divne? Veď naháňať sa a hrať na niečo sú úplne bežné veci, co deti robia..

adaku2
6. feb 2021

Určite nie aj moje deti to robili a sú v poriadku.

autor
6. feb 2021

@adaku2 ale takto myslím že iná hrá ho nebaví ... záujem o hračky nemá iba hra v posteli a potom nahaňačka.

autor
6. feb 2021

@jaskolka ale moj sa úplne bežne nehrá ... nezaujímajú ho hračky iba postel a nahaňačka...

jaskolka
6. feb 2021

Vôbec nič? Ani keď sa s ním hráš ty, nejaví záujem?

dievcacitajucelist
6. feb 2021

Ani môj ročný sa veľmi nehrá s hračkami....možno 3 sekundy 😁 najradšej vyhadzuje smeti z koša alebo hrnce z linky....takže je to ok....tvojho baví behanie po posteli neboj určite časom "presunie" svoju pozornosť na inú aktivitu

adaku2
6. feb 2021

Deti majú svoje obľúbené hry, ale po čase sa to zmení. Problém je aj v tom ze sú stále doma keby boli s inými deťmi hrali by sa inak.

autor
6. feb 2021

@jaskolka no nie on sa chce nahanať somnou ...

elizabeth88
6. feb 2021

Netreba prilis riesit a obavat sa,odpozoruj si,ci komunikuje,ci zdiela pozornost,ukazuje prstom,pocuje na meno,ako je na tom s rozpravanim,ci Ti rozumie...To su take voditka...Ma dva roky,tak sa to da krasne odsledovat.Inak by som striehla na nejake dalsie jeho zaujmy,aj nepatrne a v tom ho podporovat,pripojit sa k nemu,casom tiez myslim,ze presunie pozornost aj na hracky a ine zaujmy.Netlacit na pilu,no obozretne,ak Ti to predsa neda,porad sa s detskym klinickym psychologom tak,ze prides aj s malym.Maju uz velkeskusenosti,ver mi.Aspon Ta ukludni a poradi.Drzim palce.

gbgb
6. feb 2021

A s kým sa má hrať,keď nie s mamou?? Nič mu nie je. Zdravé dieťa. Môj má 3r a už sa chvíľku zahrá sám..

andreatytler
7. feb 2021

No vidim ze aj ine mamicky vravia ze to maju rovnake doma ale mne to nepride OK. To vazne len tieto dve aktivity? To strieda? Ked sa unavi pri nahanacke, ide do postele a predstiera ze spi a potom zase nahanacka? Ako dlho uz robi len tieto dve cinnosti? Chodite von? Co sa stane ked navrhnes inu aktivitu? Co sa stane, ked sa odmietnes hrat na nahanacku?

autor
7. feb 2021

@andreatytler NO ked sme vonku tak sa zahrá ... bud s kamienkami alebo konáriky zbiera... ked sme na ihrisku tak sa riadne hrá , s formičkami alebo na hojdalke je. Napríklad ked navrhnem idu aktivitu tak kresliť vydrzí max 15 min, alebo kocky skladá pár minut. ale nebaví ho to, inač rozumie všetkému hovoriť ešte tak nehovorí ako hovorí tie základné veci ako mama,baba,tata,dedo, svoje meno vie povedať, kolko ma rockov vie povedať, vie povedať ano , nie , daj, pod, tam, tu, alebo tu som, vie napodovniť zvieratka. vie povedať dole, hore .. ale ta hra viazne ...

luccija
7. feb 2021

Takze sa hra, ale nevydrzi pri tom je to uplne normal e v takom veku.skus mu ponukat aj ine hry citat knizku, dat cestovinu do hrnca nech dava do misticiek, daj mu plastelinu.

elizabeth88
7. feb 2021

Dvojrocne dieta15minut kresi?Ved to je velmi fajn.🙂Aj to ostatne-vie povedat svoje meno,kolko ma rokov,zvuky zvierat.Vonku sa pekne zahra.Beriem spat to o tom psychologovi,lebo najskor si napisala pomerne malo.🙂Verim tomu,ze je to len obdobie,ze ho bavi sa doma len takto hrat...

andreatytler
7. feb 2021

Krasne to mate... uplne ukazkovo mu to ide. Robi velmi vela na to ze ma 2 rocky a aj krasne rozprava. Ja by som chodila co najviac vonka lebo sa zda ze tam ho bavi viac veci ako doma a je aj na vzduchu. Nas ma 14 mesiacov a pri hre vydrzi max. 5 minut a nahanacka je tiez jeho najoblubenejsia hra ale cim viac sa ju hrame tym menej ho to bavi... oni deti nieco objavia a potom dokola robia to iste ale casom sa im po zunuje a najdu zase nieco ine... robis velmi dobre ze ponukas ine aktivity... ak sa mu pacia, tak super, ak nie, ponukni dalsiu.

autor
7. feb 2021

Dievčatá nemám pocit že dobre hovorí ešte ani nespája vety napríklad mama pod alebo mama daj, síce dnes povedal že kde je tata :D to prvýkrat ... Inač ta hra no nič nechce sa hrať a áno kresli možno tých 15 min ale potom s tým hodí o zem :D Dokonca ani televízor ho nezaujme iba ak mu pustím Fíhu Tralala na počítači tak tam vydrzí aj 40 minut :D

marca12
7. feb 2021

To je uplne normalne v tomto veku. Niektore deti ani starsie sa nevydrzia dlho hrat alebo ich nebavia hry

radkaradix
8. feb 2021

tiez mam dvojrocneho a tiez velmi rad robi taku cudnu vec - v strede obyvacky chce, aby sme sa do kruhu nahanali :D taku hru si sam vymyslel pred niekolkymi mesiacmi a ked sa nudi, tak nas vola, aby sme sa takto dokolecka tocili :D pripadne mi poda k tomu auto do ruky, alebo vankus, alebo hocico, sem tam "preskakujeme mlaky" alebo narazame do nabytku alebo padame na zem a pod. Musi to vyzerat velmi cudne, ak nas vidia susedia oproti cez okno :D ale mne to pride mile, jemu sa to paci, tak neriesim.. a tiez nas casto vola na postel "spinkat" a dokola musime hrat, ze spime a ze sa budime.. ale zas, on sa rad zahra aj s autami, pastelkami, knizkami, hocicim, takze to neriesim.. len som ti chcela napisat, ze aj my mame cudne hry a tie ho bavia najviac :D

babydesire
9. feb 2021

Moj nevydrzal ani to vtedy 😆😆 a casto ani teraz,,ked sa sustredene sniecim hra (5r.) sledujem ho a neviem sa vynadivat ake je to ojedinele,specialne,kraaasne 😍

babydesire
9. feb 2021

@radkaradix cudne hry si pamatam aj zo svojho detstva a je zaujimave,ze ich vidim aj na inych detoch - cudzich i vlastnych - hra na "vodu" (ze zem je more kde sa utopim,nesmiem tam vstupit,len na predmety),,moje deti domysleli žraloka,, nahanacka (inak moj syn to tiez rad "komplikuje" prekazkami,niecim pod nohy,do ruky atd), preliezaju dokola 1 nabytok rovnako, stavaju bunkre z matracov a vankusov a diek...daju plysakov na hromadu a skacu do nich..plavaju po plavajucke 🤣 (ake trefne) a hraju sa na "bezne domace cinnosti" (uspavanie,vstavanie,varenie,jedenie,sprchovanie... Tzv.hry "na akoze"