Starostlivosť, jasle, baby care, Ružinov, Nové mesto

agnieszka21
25. jan 2019

Ahojte,

Môžte mi prosím poradiť kam môžem dať 15 mesačnú dcéru na 2-3 hodinky denne, 2 - 3 krát do týždňa? Nemyslím si súkromnú osobu co sa o nou postará preto ze ja som doma len nejaké miesto kde môže sa hrať s inými deťmi preto ze sme doma stále samé. Ja pri tým budem moc odobehnúť vybaviť si veci, urobiť v kľude nákup etc. Najlepše ako to bude lokalita Nové Mesto alebo Ružinov. Dakujem

beky1813
25. jan 2019

Mala si dopísať aj Bratislava, nie kazda musi poznat mestské casti hlavneho mesta. A toto je otazka, na skupinu mesta skor

siska53
25. jan 2019

@agnieszka21 a to sa ti taka mala uz hra s inymi detmi?? Čo viem, su sice cvicenia pre deti, ale s tými malymi su vždy rodičia c tej miestnosti a trva to tak hodinku.. skôr byvaju opatrovateľky,co maju viac detičiek, napr. 3-4 na starosti.
Inak ja nevie ,ale ja som si v klud evedela vybavit nakup i potrebne aj s dvomi detmi a teda prve mam.dost hyperaktivne, no v tom.case to bola pohodka. Mala som.kocik, jedno v kocari, super.

lucyluv
25. jan 2019

Presne o toto sa zaujímam aj ja, akurát v Starom meste a moja má 18m. Veľmi ľúbi detičky, hlavne staršie, tiež by bolo super, keby také 3h 2x týždenne sa dakde vyjasila.

agnieszka21
autor
25. jan 2019

@beky1813 Mas pravdu, zabudla som..

agnieszka21
autor
25. jan 2019

@siska53 aj ja viem si to vybavit, otazka neni ako to mam urobit, lebo to viem len ci poznate miesto kde dcera moze sa hrat s inymi. ano uz vie sa hrat, ak nevie tak sa na to nepytam

agnieszka21
autor
25. jan 2019

@lucyluv ak budes daco vediet tak daj prosim vediet 🙂 dakujem

siska53
25. jan 2019

@agnieszka21 co viem, su len klasické detské kútiky,kde môžeš nechat dieťa samo, ale je to bez dozoru nejakého dôkladného, také male by som.tam.samo bez dozoru nenechala. A viem.len o pripravke na skolku, ktora sa zvykne cca na jar organizovat v Centre Rafael.

alaguema
25. jan 2019

@agnieszka21 Je to malinké dieťa, potrebuje non stop dozor. Na to sú jasle, ale tam by si jnu musela normálne zapísať. Žiadny taký "kútik" bez rodičovského dozoru, kde môžeš len tak odložiť také malé dieťa na tri hodiny a potom zaplatiť a ísť domov, podľa mňa nie je. Jedine možno mamička, ktorá doma opatruje deti. Mimochodom, pre tvoju dcérku je prirodzené, že ste doma a ak s ňou chodíš na ihriská, tak sa nevyhrá s deťmi dosť? Veď môžeš ísť aj dva krát denne.

agnieszka21
autor
25. jan 2019

@siska53 ďakujem za informáciu 🙂

agnieszka21
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
agnieszka21
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucyluv
25. jan 2019

Mne napadá, že v novej cvernovke je niečo také, kamoška sa tam snaží dostať svojho syna, ale stále jej začiatok nejak posúvajú, takže netuším ako to tam funguje. Ale tuším až od 1,5r to maju

agnieszka21
autor
25. jan 2019

@lucyluv ďakujem

monika_mt
25. jan 2019

Pozrite si detské jasle alebo detské opatrovateľské centrá v Ružinove alebo Novom meste, zavolajte a dohodnite sa či je možné dať na 2-3x do týždňa. Viem určite že Detské kráľovstvo prijíma detičky, nové jasle sú Zajko Uško... je tu toho veľa, treba popozerať internet a povolať si.

agnieszka21
autor
25. jan 2019

@monika_mt veľmi pekne ďakujem!

alaguema
25. jan 2019

@agnieszka21 tak jasle. Tak sa to na Slovensku volá.

lucyluv
26. jan 2019

@alaguema a berú do jasiel aj na 6 hodín týždenne?

alaguema
26. jan 2019

@lucyluv myslím, že v súkromných zariadeniach by sa malo dať dohodnúť, ale neviem - nikdy som to neriešila, veď stačí tam zavolať.

lucyluv
8. feb 2019

@agnieszka21 ďakujem, pozriem sa na to 🙂