Stále vracká. Poraďte prosím

majka64
11. dec 2010

Ahojte. Mám 2 mesačného synčeka. Kojila som ho ale musela som dokrmovať. Už nekojím mesiac... dávam mu Nutrilon. Začal mi menej papať a keď sa napapá tak sa začne krútiť.... A keď´si odgrgne tak to vyvracká ale nie všetko. Nemôže mať reflux alebo by mu škodilo mliečko? Ak máte niektorá skúsenosť poradte mi prosím. Dakujem

monci78
11. dec 2010

@majka64 moze mat reflux, deti nevracaju od maminkinho mliecka ale od UM ano. Aj mi sme tak boli uz sme so strachom krmili, lebo furt zvracal, bolo to hrozne, skus mu kupit nutrilon AR je to antirefluxny nutrilon, mozno este dva razy bude od toho vracat ale potom to uplne prejde, aj nam to krasne preslo, a teraz pekne priberame. Skus to je to super... 😉

majka64
autor
11. dec 2010

@monci78 Dnes som kúpila nutrilon hypoalergenny nemáš stým skúsenosť?

katkabg
11. dec 2010

podla mna nutrilon je najrahsi a najotrasnejsi...sestrina mala mala reflux a zacala s nutrilonom...no hruuuza 😝 az presla na hami,najlepsie mliecko...a kto hlada najde aj hami inehho druhu ci uz na lepsie stravenie a tak

gabka24
11. dec 2010

majka, aj moj syn mal reflux a od nutrilonu zvracal, prešli sme na Humannu , dostali sme ju na predpis potom ako mu zistili nábeh na reflux, takže skús poprosiť dok. aby ťa poslali na sono. držte sa 🙂

evuliatko74
11. dec 2010

Aj my sme na UM a papame Nutrilon HA. Najprv nam nebolo nic, no asi ked mal 2 a 1/2 mesiaca, tak zacal vrackat. Hovorila som to Dr. a ona, ze kym pekne pribera, tak to neriesime, ze by z toho mal vyrast do 6 mesiacov. Otazka je aj kolko to vracka. Nas maly nie vela, skor grcka, ale nie len po jedle, no aj po väcsom casovom odstupe. Tak mame prist k Dr. iba ak sa to zhorsi, bude vracat vela alebo mat inu komplikaciu...
A to, ze na vine je Nutrilon sa mi nezda, jednoducho niektore deti reflux maju, ine nie, niektore len viac grcaju a ine nie, ale niekomu moze zmena mlieka pomoct. Takze tazko poradit. Ak ti ale vracia vela, chod urcite k Dr.

karmelka77
11. dec 2010

skus mu do toho Nutrilonu pridat Nutriton, je to zahustovat mliecka, my sme to pouzivali dost dlho a prestal vrackat. Ten hypoalergenny radsej nedavaj, je redsi a je to hnus...celkovo Nutrilon je o nicom, ale radsej davaj obycajny a zahustuj tym Nutritonom a uvidis, ak nepomoze zmen znacku, my sme presli na Bebu, a odkedy kupujeme Bebu v Rakusku tak ju ani nezahustujeme, lebo je omnoho hustejsia ako ta nasa.

macka23
11. dec 2010

@majka64
ja by som najprv vyskusala vsetky klasicke rady ako po napapni nechat vo zvysenej polohe /kresielku/, nenatriasah hned, davat pozor aby sa nanahltal vzduchu a ak mas dobru pediatricku urcite sa porad radsej s nou. Nutriton by som len tak sama od seba nedavala, mozno mu fakt len nesadlo mliecko a treba vyskusat inu znacku 🙂
Vela stastia 🙂
Inak nas maly bol dojceny 11mesiacov a grcal vzdy a vsade /mozno tak do roka a pol/ 🙂 chce to potom uz len trpezlivost, vela podbradnikov a plienok po ruke 😉

katie233
11. dec 2010

Ahojte. Ja mám tiež 4-mesačného synčeka a grckáme od narodenia. A to je plne dojčený. Nie je to len bezprostredne po jedle, ale občas sa zadarí aj o hodinu či dve po napapaní. Napriek tomu krásne prospieva. Takže to skôr pripisujem tomu, že je pahltný. Radila som sa aj s doktorkou, ale dohodli sme sa, že pokiaľ nebudú iné problémy a bude prospievať, tak to nebudeme riešiť. Síce grcká, ale s úsmevom na tvári 😀. A ako píše macka 23, treba veľa trpezlivosti a veľa veľa oblečenia a plienok a podbradníkov po ruke.

katie233
11. dec 2010

A ja som mu zvykla po jedení dať sirup Gastrotuss. Kamarátka dávala Nutriton. Ale poraď sa s doktorkou.

majka64
autor
13. dec 2010

Zmenila som Nutrilon na Nutrilon AR.... vypil mi len 50 ml a vôbec nevrackal ale bolo to dosť husté a potom ho bolelo bruško ☹ Tak som mu dala Nutrilon HA a ten nam zatial chutí.... ale trošku mu vyjde mliečko. Dnes som bola u doktorky, povedala mi že preto vracká lebo mu hlieny stekajú do hrdielka a to ho napína.... Takže sme choručký máme zápal priedušiek ☹ Dakujem Vám, že ste mi napísali velmi mi to pomohlo. A myslite na nás aby sme sa rýchlo uzdravili lebo nás trápia soplíky a kašeľ ☹

florans
13. dec 2010

Ahojte, dcerka bude mat tri mesiace a tiez riesime grckanie. Asi tri tydne beriem Bebu AR a je to bez zmeny. Prsnik davam len v noci, inak vacsinou odstrekujem. Viet emi niektora poradit, preco ked davam tu Bebu Ar do mojho mlieka ci vody a do teplej ci studenej , vzdy sa mi v mliecku porobia hrudky. ALe take velke, ze nejdu cez dudlik, musim to vzdy este preliat cez sitko. Dakujem

carodejnica
13. dec 2010

@florans podávaním UM sa ti môže malá čoskoro odstaviť, prečo vlastne tiež cez deň nedojčíš, ale len odsávaš? Bola by škoda, si pokaziť dojčenie. Grckanie je spôsobené nezrelosťou pažeráka a kulminuje v 3-4 mesiaci, mliečko sa vracia spať do pažeráka - volá sa to reflux - dá sa skĺbiť s dojčením, nie je potrebné podávať zahusťovacie mlieka - samozrejme sú aj závažné prípady refluxu, ktoré sa musia riešiť napr. aj operačne.
Toto je vynikajúci článok odlaktačnej poradkyne, ako skĺbiť dojčenie a reflux - http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...
Každopádne, ak si chceš udržať dojčenie, skús tú Bebu vynechať.. 😵 a poraď sa prípadne aj s kočkami v téme - https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

florans
13. dec 2010

dakujem za nazor, mne to kazala doktorka davat bebu AR, lebo mala mi prudom zvracia. Pri dojceni mi nevedela vytiahnut zadne mlieko, tak sa vzdy nahltala vzduchu. Tak som obcas uz vtedy prikrmovala a aj odavala.
A poradkynu som uz skusala, ale taku osobnu, cez mail sme si pisali a ma taky nazor, ze zrejme s dcerkou zle manilpulujem ked zvracia. Mozno ano, co som si neni vedoma, ale urcite s nou nerobim akrobacie. Necham tomu asi cas, snad sa to nejako samo upravi.

carodejnica
13. dec 2010

@florans Ahá, tak jasné, som neporozumela z tvojho príspevku, že ti mlieko predpísala lekárka 🙂
Moja malá tiež grckala, niekedy aj prúdom... mne veľmi pomohlo, keď som s ňou po dojčení nemanipulovala, opatrne som ju len preniesla do postieľky - bez odgrgnutia (dojčené deti nepotrebujú odgrgnúť), prebytočné mliečko jej len vytieklo kútikom. Po pol hodinke, keď jej už pretrávilo a som ju zobrala na ruky, tak už negrckala, .. Ale celé sa to upravilo samé po čase. 🙂
Ak si malá nevytiahla zadné mlieko, mohla si skúsiť priložiť na ten istý prsník aj druhé dojčenie, len týmto spôsobom sa utlmuje laktácia, možno tam bol nejaký iný problém, prečo sa nahltala vzduchu... rozmýšľam nahlas.. 😕

florans
13. dec 2010

tiez som si vsimla, ked po napapani pockam chvilu a dam ju neskor odgrgnut, nevyvracia take mnozstvo. Ale nie vzdy to funguje. Davam jej aj Gastrotuss obcas, ale ten za mi zda slaby.
Ja skusam prikladat iba na jeden prsnik 2 dojcenia, ale ako keby ho odmietala, najskor sa napije, pocucka, vypluje ho, zase si vytiahne trosku a takto sa pri prsniku jeduje, vystiera sa, hra sa, alebo chce ci nechce ho, neviem ako by som to popisala. Ja som z toho uz blazon. Ja len vidim, ze casto krat sa trapime obe. Syna som moc nekojila, prisla som skoro o mlieko, takze nemam skusenosti ohladom kojenia. A davala som tiez antirefluxne mlieko, ale Nutrilon, do 2 mesiacov bol pokoj.