Stále nestabilná chôdza 15 mesačného dieťaťa

citronade
9. máj 2015

Ahojte, neviete dokedy b malo dieta chdit uz isto, pevne? Mame 15 mes. Prvykrat sme sa pustili presne 12marca chodit, samozrejme pady, nestabilne atd..ale stale to pretrvava, pokrok vidim, je to istejsie,o dost, ale uz dnes sa mi to zazdalo dlho a ze je toho vela...zatrmaca sa dost cazso a padne,ni
pocas pomalej chodze, obcas aj v stoji, selijak sa jej pomotaju nohy, prekrizia a bum, zem rovna, topanky ma dobre...vidim zriedkavo aj taku zlu koordinaciu hlavou, akoby tras, alebo uz ked je clovek rokmi prepity...celkovo napreduje, ked beha, tak pekne, isto, len samozrejme nie dlho este, co je ok, len to co spominam neviem ci je to po dvoch mes chodenia este v norme...

Sorry za preklepy, tablet.

Dakujem

pribinak
9. máj 2015

V 15.mes je povinná prehliadka u pediatra, tak hod reč s mudr a pýtaj si lístok na neurologiu.

Druha vec, padá často aj ked je na boso? Ci su mu neni male topánky a ci pu dobre držia nozicku

citronade
autor
9. máj 2015

@pribinak hej, ideme tento mesiac prave a skusim na boso hned zajtta, ze ako to bude, dik.

belllinka
9. máj 2015

@citronade A ake konkretne ma topanky?

citronade
autor
9. máj 2015

@belllinka myslis znacku, alebo typ topanok?

belllinka
9. máj 2015

@citronade Asi typ, ci ich nema velmi tvrde, neohybne...

citronade
autor
9. máj 2015

@belllinka no poskusam to, trocha sa mi zda, ze v sandaloch je to lepsie, neviem, dakujem za radu, skusim hned rano

ammellia
9. máj 2015

@citronade nechajte ho chodit co najviac na boso.

belllinka
9. máj 2015

@citronade Ja som prvé mesiace obúvala aj na von iba capačky, na doma protišmykové ponožky, potom na von topánky mäkučké, s úplne ohybnou podrážkou.

citronade
autor
9. máj 2015

Ok, skusim

pribinak
9. máj 2015

To, ze su topanocky co nosí mäkké je OK, ale fixujú mu aj kotnik? Treba, aby bol pri chôdzi stabilny. Este skontroluj aj veľkosť a to tak, ze vyber vložku z topánky a postav ho bosou nozicku na vložku, musi tam byt rezerva na dĺžku aj šírku

tenerifka
10. máj 2015

@citronade ,ako pise @belllinka , na doma len tie protismykove ponozky

citronade
autor
18. máj 2015

@pribinak
@tenerifka
@belllinka
@ammellia
Tak mam nove ppzorovania a avstevu u neurologa. Skopirujem vam co som pisala na ine forum...ak by ste este dodatocne vedeli co to, prispejte, dakujem ..takze :

Rano je to po zobudeni najhorsie, podlamuju sa jej nohy a nema rovnovahu, rano trva hodinu až nazbiera rovnováhu. Potom už cez den je to lepšie,ale nie na stopro. Ráno to je najhoršie,cez den uspokojivé a večer trocha zasa,ked už je unavená.Nemáte niekto podobné skusenosti???Ešte som si aj na nej všimla,že má problém s očami,nevie občas koordinovať,pozerá na mna a ked sa uhnem jej zrak ostane tým smerom kde bol a tak chviločku ho podrží na tom jednom bode. Vraj by to mohlo suvisieť s tou zlou koordináciou tela ráno. Neurolog vraj nevidí nič patologické,tam vobec nepredviedla tu opitost nakolko bola rozlietana a behala po chodbe hodinu v cakarni...ale máme prísť na jesen,vyjadroval sa teda dosť opatrne,neviem či mi to vravel preto,že to pptrebujem počuť,ale vravel,že si myslí,že mozog nie je funkčne poškodený,ale že ešte nech prídeme,vraj ešte dvakrát a ak to psychicky ja vydržím,že by ju sledoval aj do troch rokov,to ak niekto chapete napíšte,ja som nepochopila a vidím v tom negativum. A potom ešte otázka po vyšetrení tak samostatne,či mám iba ju zatiaľ,pritom vie,že ano,zas v tom vidim niečo.No hotovo. Ale vyjadrila sa jasne,ze bude hyperaktivita zrejme,problemy s ucenim atd...len to nemoze este diagnostikovat...

pribinak
18. máj 2015

@citronade neurolog a aj ortoped bezne chcu deti sledovat do 3 rokov, lebo do troch rokov, teda obdobie batolata je dolezite pre koordinaciu, vyvoj hrubej a jemnej motoriky. Po tomto obdobi uz ten vyvoj nie je taky prudky a v podstate sa uz len cibri a doladuje (ludovo povedane)
V tomto obdobi sa ustaluje kordinacia ruka oko, noha oko, koordinuje sa teda zrakove vnimanie s hrubou a jemnou motorikou.
Tvoje dieta je este malicke a chodza sa este vyvija, tak isto aj chodidlo, este nie je demaskovana klemba a este nema v tomto obdobi ani osvojeny beh ci chodzu po schodoch, tam sa tiez velmi dobre sleduje vyvoj koordinacie a rovnovahy

koalka1609
3. jan 2024

@citronade ako ste nakoniec dopadli?