Správenie 9-ročnej dcéry

21. dec 2023

Maminky mám 9 r. dcéru od mala je tvrdohlavá a všetko chce po svojom ale teraz je to neúnosné, prežili sme rozchod a rozvod keď mala 6 rokov, ale teraz čo robí, stále je vo vzdore, za všetko plače, keď nie je po nej, keď jej niečo nekúpim, proste je neznesiteľné, snažim sa mať na to trpezlivosť, ale mňa to neskutočne niči z vnútro som dosť citlivá a všetko v sebe riešim, niekedy mi je do plaču od zúfalstva z nej ako sa správa, samozrejme nie pred ňou, ale bolí ma už duša, snažim sa s ňou rozprávať, vysvetľovať, venovať, ja už ale nevládzem. Robi zle pri mojej mame, neposlúcha, prekrikuje, dirigovať chce, nič neporiadi, nič nechce pomocť, všade robil neporiadok, neváži si veci, v škole poslúcha na slovo doma to ventiluje, s jej otcom sa nechce stretalvať, trieska dverami. Samozrejme každú jednu vec riešim, ale som psychicky z nej mimo.

maryetta
21. dec 2023

U nas 9-ročný to iste. Hlavne drzy. Furt svoje. Mozem aj 5x dookola mu hovorit nic. Knihy zosity znicene. Peracnik jedna katastrofa…

pribinak
21. dec 2023

Možno je nervózna z toho stretávania sa s otcom a tak doma zúri
V škole ma kľud

bluka2
21. dec 2023

Nemyslím si, že je to vekom. Moja 9r. je na svoj vek dosť vyspelá, jej kamarátky majú všetky 10-11 rokov. Nič z toho sa nedeje. Asi je s niečím nespokojná, niečo ju trápi

autor
21. dec 2023

@maryetta presne peračnik dovi dopo, taška bordel ako v tanku, obaly? Nič nič nepomáha…ide ma poraziť..

autor
21. dec 2023

@pribinak to je povahou od školky, v školke anjelik doma nevedela čo so sebou, teraz to isté.. tam musí poslúchať a doma to pusti jednoducho

maryetta
21. dec 2023

Moj to iste. Denno-denne mu vyhadzujem veci z tasky. Denne mu hovorim ze ked si okamzite neda na poriadok peracnik tak mu dam sačok a bude nosiť v sačku veci.
Taska doriadena ze sa cudujem ze este ide zazipsovat-vsetky tie uchtyky na zipse povytrhaval.

Obaly, taktiez denne som nad nim nech si to opravi.
Tiez skrina. Hodi ako pride. 🙈🙈🙈

liv1
21. dec 2023

Moj ma 9, je tvrdohlavy, ale zdaleka nie ako tvoja. Musis to mat velmi narocne. Asi vela krat ustupis? Podla mna by si mala byt velmi pevna. Lubim ta, ale ked urobis toto a toto, budu taketo nasledky. A dodrzat. Pravidlo VZDY dodrzat. Ziadny mobil, ziadna telka, ziadny tablet, ziadne sladkosti. A nech sa aj na hlavu postavi. + psycholog cim skor. Aj ty aj ona. Moze mat svoj problem vnutri seba, ale tiez moze byt taka povaha. Chces nieco? Kupim ti ak… Neexist ze na vianoce horda darcekov. Neexist ze program ci jedlo bude po nej. Ale nekric. Skus to vydrzat. Zapri sa a makaj. Napr. ak to neupraces - hracky, pozbieram do kosa. A fakt to urob, zbal ich a odnes do pivnice, to nemusi vediet. A krok po kroku. Nikdy nedaj taku vyhrazku, ktoru potom nesplnis. Ak to vyrieknes, urob to. Drzim palce

mirka414
22. dec 2023

Moja dcérka keď mala 9 rokov bola anjelské dieťa naozaj som mala pokojné mile ,slušné dievča ktoré milovalo oboch rodičov rovnako ..decká v jej veku ktoré často chodili ku nám (žijem v zahraničí robíla som opatrovateľku deti ) boli živšie ,konfliktnejšie jedno dokonca ukradlo dcérke plyšovú hračku ,decká nadavali maminám ..ostatne Maminy mi závideli akú mám rozumnú dcéru ktorá dokáže vyriešiť konflikt ,chodí so mnou do prace ,pomáha mi starať sa o starých ľudí ,ľudí s postihnutím 😔 a teraz ??
Dcérka ma 17 tie druhé decká (mám snimi super kontakt,baby sú super) a moja dcéra ?? Sama si zmyslela ,že som hrozná matka (nechcem použiť slovo ktoré použila 😔) úplne ma odstrihla len preto,že som chcela aby mala poriadok v izbe ,že som jej občas skontrolovala pc koli tik tok a ROK už so mnou neprehovorila ani slovo lebo ona môže ,lebo ona je dospela ,sebestačná a ocko jej to povolil ..takze hlavu hore je to možno len obdobie a keď toto prehrmí dcérka bude v puberte nie taká konfliktná ako je moja voči mne 😉

autor
22. dec 2023

@mirka414 fuha, no ja cakam od msla kedy sa zmeni ale neviem este co ma čaka…

autor
22. dec 2023

@liv1 presne tak sa snazim, ked nieco chce tak kým toto a toto nebude nejdem, nedostane nič a pod… ale napríklad, dnes som prehodila gauč nakoľko bol veľmi tesno pri radiatore, a teplo nešlo do izby od rána riadim aby bolo čisto, že keď pride tak konečne trošku sa možeme povenovať sebe porozprávať, čakáme navstevu kamarátku s dcérou, ale ako nahle som povedala cestou domov čo som robila, prehodila som gauč od vtedy je zdutá v izbe, nekomunikuje.. ,, akoze co som si to dovolila,, tak znova som dmutná z vecí, toto sa nedal vydržať.. proste vsetko chce dirigovať, alebo iba chce…

zuzanka.zuzu
22. dec 2023

tak nerieš. prečo sa trápiš? veď si ju nezbila len si prehodila gauč. a tomu otcovi ju daj 😉 nech princezná pochopí

mirka414
22. dec 2023

Skus si niečo prečítať o 7 ročných fázach zmenách na moju to sedelo úplne presne takt vývoja 7,14, teraz čakám aká zmena sa udeje keď bude mat 21 rokov 😉