Spánok u škôlkarov začiatočníkov

lubka3171985
10. sep 2017

Dobrý večer mám dcérku 3 ročná. ..nastúpila teraz do škôlky celý týždeň chodila s plačom najhorší bol asi druhý deň 😭...potom to nebolo ok ale o malinko lepšie avšak čo nás trápi malá nikdy nemala problém s tým že je čas ísť spať. Teraz stále hovorí že je unavená ale že nechce spinkat chodí spat s plačom a ja už ozaj neviem ako k tomu pristupovat pekným slovom a trpezlivosťou iba predlzujem a oddialujem spanie...prísnejšie ak pristupujem začne plakať ešte viac a dookola opakuje že nechce spinkat a ak ju ignorujem zaspi s tichým plačom postupne prestáva plakať až zaspi. ...neje to u nás nič bežné a dost ma to trápi myslite že to je tým že nastupila do škôlky alebo máte nejakú radu čo by nás vratila zas do.normálu

janickacrazy
10. sep 2017

@lubka3171985 No moj najstarší tiež tak plakával, už večer začal, že nechce ísť do školky, u nás pomáhali rozprávky na dobrú noc, tak sa ukludnil trochu. Časom ho to prešlo.

evita1114
10. sep 2017

Kazdy najlepsie pozna svoje dieta ale myslim Ze by to mohlo byt koli tomu Ze nastupila do skolky, mi pride malinka Ze Sa boji a nechce ist spinkat lebo vie Ze rano bude musiet ist do skolky, chce odialit spanok ako by chcela odialit skolky, moj maly tiez nastupil teraz do skolky, preziva to strasne, on strasne place az reve rano ked mu poviem Ze Ideme do skolky, ledva ho obujem do papuciek a odovzdam pani ucitelke, trha mi to srdce tak sme Sa dohodli s p. ucitelkou ze zacneme postupne tak ho prve dva tyzdne vodim iba na dve hodinky a postupne budem predlzovat, po prvom tyzdni rano este place ale cez den ani vecer uz nesmokli a je ok aj ked spomeniem skolku, skus mozno tak ak ti to cas a moznosti dovoluju

lubka3171985
autor
10. sep 2017

@evita1114. To isté mi hovorí manžel veľmi mi chýba to pekné dobrú noc oci dobrú nov mamka a pekne si ľahnúť a sladko zaspať. ..chodi len do obedu pretože na celý deň by to nezvladla veľmi plače a mne trhá srdce. ..ja len dúfam že to prejde a nebude to nič vaznejsie nejaka trauma

evita1114
10. sep 2017

Myslim Ze to chce iba nejaky cas, neboj sa, my maminy vsetko s nimi prezivame, je citlivejsia a s pokojnym pristupom od vas rodicov Sa aj ona upokoji a vsetko Sa navrati k normalu, som si ista, ak ma dieta lasku, pochopenie a citlivy pristup od rodicov nemalo by Sa ani ono citit inak a hlavne byt nejak poznacene skolkou

bosoriak
10. sep 2017

@lubka3171985 Najhorsie je, ak dieta citi neistotu u rodicov. Ja viem, ze ti trha srdce, ze place, ale robis jej to este horsie tym, ze si sama ocividne nie rozhodnuta, ci tam ma alebo nema chodit. Porozpravaj sa s niekym, s muzom, s kamaratkou, definuj si v sebe dovody, preco si dala dieta do skolky. Teraz neriesim, ci ma dieta ist do skolky alebo nie, do toho ma nic. (Moja najstarsia isla v 4.5 rokoch, stredna ked mala 3 a po dvoch mesiacoch som ju odtial vzala, takze nejake skusenosti mam 🙂 ).
Az si budes sama v sebe ista, ze do skolky dcera ma ist, budes k tomu tak aj pristupovat. A zaroven svojou istotou podporis aj svoje dieta. Das jej pocit, ze to zvladne, ze jej doverujes a ona to bude z teba citit.

A ano, problemy so spankom mozu byt kvoli takej velkej zmene akou je nastup do skolky. Ja na tvojom mieste popustim trochu mieru ocakavania a tolerancie a mozno by si ju mohla znovu vecer uspavat, byt pri nej, "dobit" jej tie baterky, ktore si vyminie v skolke, ked s tebou nie je. To je len taky moj tip. Mojim detom vzdy pomohlo, ked mali nejaky problem, ak som ich znovu uspavala. Aj teraz a to uz ma najstarsia 8. Ak ma problem, ktory riesime, a kvoli tomu nemoze zaspat, pokojne si k nej vecer lahnem, kym nezaspi. Rozhodne lepsie, nez ju nechat plakat az do spanku. Opat, to je len moj nazor.

Drzim palce vam obom 🙂

natalushka
10. sep 2017

Ahoj..moj maly to iste..ako pises..v pondelok isiel tam v pohode,odtial s palcom..od utorka tam s placom,odtial ako najvacsi herec..tiez je len doobeda zatial,napapa sa a ideme domov..spanie sme chceli zacat trenovat od zajtra,ale je zasopleny,takze "mam radost"..tento tyzden mame asi so skolkou utrum..ale chcela som k tomu spaniu..ked odideme zotoho skolky,sem tam spomenie,ci musi,kedy zasa a tak..vecer stale viac,ale teda plakal trocha len v pondelok vecer..a tiwz za vreda zaspat..do stredy zaspaval o 22:30..od pol 9 v posteli..a stale maminka si tu,tatinko si tu..podte ku mne..tak proste kazdy vecer s nim obaja lezime stvrt hodku v izbe,rozpravame sa aj o skolke aj tak o vsetkom..a zaspava uz v pohode..ako vyssie maminka pisala..pre nich je to obrovska zmena..na malom to vidim,ze trocha ho chyta panika,ze ci sme stale s nim,ze sme neodisli..chce sa mojkat stale..podla mna je to normalne a netreba sa tomu branit..prave naopak,treba uspokojit ich potreby,ktore im teraz vyslakuju..nech vedia,ze sme s nimi,ze je normalne mat z toho vsetkeho trocha nervy,ale nech je akokolvek,sme pri nich..ja som tiez zostala prekvapena,ze akosi uplne sme si rozhodili rezim tento tyzden,ale teda prisposobili sme sa a musim povedat,ze kazdym dnom som videla,aj maly sam hovoril,ze jw to lepsie..musime to s nimi chvili vydrzat,za chvilu nebudu chcet ist zo skolky😝

1bambinko1
11. sep 2017

Tak pokiaľ viem tak v škôlke bývajú bežne deti, ktoré proste nechcú spať. Aby mali rovnaký režim ostatní ich aj tak dajú do postieľky a majú ticho ležať, niekedy zaspia, niekedy tam iba ležia ale nie každé dieťa to potrebuje. Napríklad moja mladšia sestre tiež nikdy v škôlke nespávala a mama sa ju ani doma nejako nesnažila nútiť aby na obed spala. Pokiaľ bola mrzutá tak aj keď s plačom, musela ísť a keď nie tak normálne spať nešla

lubka3171985
autor
11. sep 2017

@1bambinko1 To ano ibaže u nás je problém večer ako keby sa bála ísť spať. ..

orta
11. sep 2017

Uciteleniek v skolke ste sa nepytali ci je vsetko v poriadku v skolke? Ako sa sprava tam? Ono mozno ma z toho trosku stres a nechce chodit spinkat lebo vie, ze rano zase bude musiet ist do skolky. Mozno sa len potrebuje v skolke trosku otukat, spoznat vsetkych a potom sa tam zacne tesit a zacne zase normalne chodit spavat bez placu

siska53
11. sep 2017

@lubka3171985 nas revaval vzdy ked si spomenul,ze ma ist do skolky.. Tiez na zaciatku..a revaval,vyslovene revaval prve tri mesiace.. Potom to bolo ok..

Potrebuju cas..na adaptaciu.. Treba len vydrzat.. Druha ma doteraz problem vzdy na zaciatku skolskeho roka a po prazdninach ci pondelky je to doteraz tazke a to uz chodi 3.rok... Ale do prace musim.. Neda sa nic robit..