Som sebecká mama a zbytočne preháňam

lucymk
7. máj 2013

Moja dcerka ma uz 2 aj pol roka.Som nanu strasne naviazana.Od narodenia som stale snou.Vsade ju beriem zo sebou ako privesok. 🙂 Nedala som ju nikomu na dlsie ako na 1hodinu, a to len v pripade ,ked som sla do kostola,alebo ju zobrala svokra na prechadzku max .na chvilku sama,alebo vzdy som isla snou.Vzdy ked som bola bez nej,nevedela som sa vôbec sustredit,len som rozmyslala 😒 ako jej je ,ci neplace ..... Ked som si potrebovala nieco vybavit ,tak bud som si ju zobrala zo sebou,alebo som isla ked mala spinkala.Teraz pred Vianocami sa nam stalala tragedia v rodine. 😢 Manzel musel byt v praci a ja som namala inu môznost ako ju nechat na cele 2dni u mojej svokry,co mala ostat na tyzden,ale zobrala som si ju.Dlhsie som ju proste nemohla nechat.Je tu niekto kto ma pochopi? Ja som uz aj svokre vysvetlovala, ked mi vykricala preco som jej vnucku nenechala na dlhsie. 😠 Nejde oto, ze jej ju nechcem dat,ale proste je to moja dcera a ja chcem byt stale snou .Nikdy mi nezavadzala ,aj ked ma niekedy vie poriadne rozculit a nikdy mi zavadzat ani nebude.Nikto ma nechape ☹ ☹

dari
7. máj 2013

sice ta nechapem ani ja 😀 ale ked ti to takto vyhovuje, tak je to ok, nie? Svokra nema po tebe co kricat.... ale ako bude dieta vacsie urcite by si mala pomaly zlavit..

kaktusik
7. máj 2013

@lucymk poznam vela takych mamiciek... ak ti to takto vyhovuje a nemas potrebu mat aj nejaky cas pre seba, tak je to v poriadku... nazory ostatnych ti mozu byt ukradnute 🙂

kvetinka211
7. máj 2013

@lucymk o cca 20-30 rokov sa budes musiet zmierit s tym, ze sa odstahuje .. dovtedy mate kopec casu sa postupne odputat 😉 svokra nech si vravi co chce

lulka12
7. máj 2013

@lucymk pozrela som do tvojho profilu a bola som milo prekvapená, že sa toto stáva aj mladým mamičkám a nie len mne 🙂 🙂 🙂 🙂
Fungujeme podobne . Ale troška to ľutujem ,lebo viem ,že bránim dcérke adaptovať sa rýchlejšie na okolitý svet.
Od jej narodenia som nemala dôvod niekomu ju dať strážiť na dlhší čas. Pár krát ju prizreli na 1 hodinku bratia , ale na noc ešte nebola mimo domu a už má tri roky aj štyri mesiace.
Teraz by som ju aj dala , ale nemám komu, lebo rodičia sú starší a starí rodičia ďaleko a nejavia záujem. Tak ak svokre dôveruješ , prijmi jej pomoc, lebo sa ti časom aj zíde.
Musíš byť ale pripravená aj na to ,že nástup do škôlky bude zložitý a tak sa snaž od malej trocha odpútavať aby si jej prílišnou upiatosťou nebránila v rozlete...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja by som to už robila troška inak, aby toľko neplakala v škôlke. Asi som bola tomu aj na vine. ☹ ☹ ☹
Neboj sa TY budeš pre ňu stále najdôležitejšia a nestratíš ju..... 🙂 🙂 🙂

katrinka8
7. máj 2013

Ja si nemyslim, ze je to divne 🙂 Podla mna je to celkom prirodzene, pokial to konkretne Tebe nevadi. Moja dcerka bude mat o chvilku 3 roky, a tiez este nespala mimo domu bez nas. Neviem, ci by to zvladla, mozn ano. Zase uz bola niekolko hodin u starych rodicov, ci u jednych alebo u druhych, aj cely den. Problem nikdy nemala, ani ked napr. spala, my sme medzitym odisli a ona sa zobudila a my sme tam neboli. Vzdy sme jej ale predtym povedali, kde pojdeme a ze bude s tym a s tym - nikdy sme neodchadzali tajne.
Podla mna je skor dolezite to, ako sa sprava, ked nie si pri nej (napr. aj tu hodinku). Place? Alebo to berie OK? Netrap sa zbytocne tym, co si kto o Tebe mysli, dcerka je este mala, podla mna vobec nie je nutne, aby take dieta spavalo mimo domu, ak to nie je nevyhnutne. Skor treba dietatko naucit, ze rodic nemoze vzdy byt pri nom nonstop, ale ze ked vybavi to, co potrebuje, vzdy sa k nemu vrati. Aby malo tu istotu, ze ho rodic neopusta. Ak toto zvladne Tvoje dieta, je to OK. A nemusis si robit vycitky preto, ze chces byt so svojim dietatom a nechces ho niekde nechavat, ked nemusis.