Skoro ročný syn nechce jesť

certikpetko
10. júl 2017

Ahojte chcem sa opýtať či máte niekto taký istý problém ako ja a aj či mi nevie dakto poradiť som už zúfala môj skoro 1 ročný syn nechce vôbec jesť ale že vôbec za celý deň doňho ledva doslova natlačíme štvrť banána to je všetko trvá to už skoro týždeň nechce nič ani mixovanie ani podlavene ani celé kúsky ani to čo jeme mi proste nič začínam sa báť vodu a čajík pije no stravu žiadnu doňho neviem dostať

deti95060810
10. júl 2017

zubky? vtedy bývajú takéto problémy

certikpetko
autor
10. júl 2017

Všetci mi to hovoria ale už to trvá skoro týždeň a nevidno mu nič na dasienkach .... Bojím sa či mu stačí moje mliečko Max zje kustok rozteka a pol banána za celý deň

sense
10. júl 2017

Ak nechudne a prosperuje tak zbytocne stresujes, jedlo ponukni ale nenut, nasa mavala taketo obdobia ...ze nejedla poriadne....a potom to preslo

luba41
10. júl 2017

@certikpetko ale ved to si nenapísala že aj dojčíš..samozrejme že mu stačí..aj mlieko je plnohodnotná strava pre dieťa..a je teplo, takže uprednostní niečo tekutejšie ako husté..netresuj..

siska53
10. júl 2017

@certikpetko moaj takto prplala,ked jej sli zuby alebo bola prechladnuta...

Nema.afty?

siska53
10. júl 2017

@certikpetko a moja napr.vseobecne.mala radsej moje mlieko ako prikrmy.. Az po odstaveni v 2r.sa postupne ako-tak rozpapkala,..ale kym jej nevysli vsetky zuby (do 3r.) to bolo dost hojdackove..a doteraz pri chorobe je mrnavo..

kammik
10. júl 2017

vieš čo ja som tu videla aj takú skupinu o detičkách, ktoré nechcú papať, tak možno by si dostala nejaké dobré rady aj tam 🙂 ale moja neterka tiež nechcela veľmi papať keď jej išli zúbky. neskúšala si sa o tom poradiť napríklad aj s doktorkou, že sa pozrela či náhodou nemá napríklad tie afty a podobne

certikpetko
autor
10. júl 2017

Afty nemá tie už mal a vtedy viac jedol ako teraz 😂😂😂

certikpetko
autor
10. júl 2017

@luba41
No len aj to dojčenie je asi tak 4-5 min

luba41
10. júl 2017

@certikpetko ale ved to stačí...väčšina detí-dojčených aj nedojčených v tomto veku v podstate len ochutnáva jedlo, učí sa..raz mu chutí viac, raz menej...takže nestresovať, netlačiť..ešte to múže trvať pár mesiacov, je to normálne..ved nemožeš čakať aby 1ročné dieťa jedlo ako drevorubač..a ešte sa dospeláckeho jedla naje dosť za celý život..🙂

radolina
10. júl 2017

Tiez si myslim, ze ho to este chyti. Mozno ani nebudes vediet ako a bude z neho taky papajko, ze mu nebudes stihat naberat. Tak ako napisala luba, vsetko este len ochutnava, zistuje co je to "normalne" jedlo, treba na to ist pomaly a on sa sam rozpapka 🙂

certikpetko
autor
10. júl 2017

Ďakujem 😀 ani ho netlacim len ono to tak zrazu prišlo do teraz papal rozmixované tak 150 ml na obed na desiatu celé jabĺčko alebo banán a na večeru kašu celú misku a raňajky olovrant moje mliečko a s tohto teraz len to mliečko a štvrť banána tak reku či je to ok či je to teplom alebo je to nejaká fáza či má niekto s tým skúsenosti

lubka3232
11. júl 2017

Ja mám podobný problém,synček má pol roka,asi mu idu zubky lebo strašne zle spi,nechce piť po novom ani jesť a len sa chce dojčiť.aj ja som z toho nervózna,ale myslím že pokial mu dávaš aspon mliecko od teba a on nezačal drasticky chudnúť ani sa neobjavilo nič neočakávane,tak o zatiaľ nerieš ponúkaj mu aspoň to dojčenie.ja si myslím že to prejde a nakoniec keď by to trvalo príliš dlho stále sa môžeš ísť poradiť k pediatrovi

lacibo
11. júl 2017

myslím, že ak kojíš, je to prechodne o.k., od teba dostáva všetko, čo potrebuje, iba ak by to trvalo dlhšie, by som to začala riešiť.. asi za to môžu zuby.. príp. teplo, predpokladám, že začiatok nejakého ochorenia to nebude, keď že kojíš🙂, ale to už by došetril len lekár...