Separačná úzkosť po nástupe sestry do škôlky

eribel
29. sep 2017

Maminy, stretli ste sa so separacnou uzkostou cerstvo rocneho dietata, ktorej spustacom bol nastup starsej sestry do skolky?? Ja si totiz neviem inak vysvetlit nasu situaciu. Kym bola starsia doma, uplne v pohode sa spolu hrali rano, ked boli vyspati. V klude som si mohla navarit... Po nastupe dcery do skolky - presne od toho tyzdna - je maly rano strasne uplakany, nestaci, ze je pri mne, musim ho nosit na rukach. Kym malu umyvam, cesem, upravujem, cele to prereve pri mojich nohach... U otca vrieska este viac... Ked odidu s muzom do skolky, nakrmim ho, ukludni sa a vie sa uz potom pri mne pohrat. A vsimla som si aj to, ze ked malu mojkam, ci rano ci vecer, vzdy pride a chce ist ku mne. On ziarli?? Aj rano, ked sa musim venovat dcere? Alebo separacna uzkost a casovo iba nahoda??

janickacrazy
29. sep 2017

@eribel Je to úplne normálne. Proste žiarli. Moj malý má 23mesiacov a tiež plače, ked starší synovia odchádzajú do školy, lebo aj on chce ísť. U nás je ten rozdiel, že ja chodím aj s malým jeden týžden ráno do školy s prváčikom, vtedy je malý ok, lebo ide aj on s nami, druhý týžden chodí tato s prváčikom autom a to malý reve, ked odchádzajú, lebo on musí byť doma. Tiež staršieho odtláča, ked ho ja mojkám a hned sa mi tam pchá on, podľa mna je to úplne normálne. Inak nemože malú vystrojiť muž?

jana_eyre
29. sep 2017

Podla nmna to je normalne, bol na jej spolocnost zvyknuty od narodenia a tak to je nova situacia na ktoru si musi zvyknut.. Ja mam tri deti, najstarsi predskolak chodi do skolky 2hy rok a 4r slecnu mi nevzali, tak je doma s rocnym.. Najmladsi je na jej spolocnost velmi zvyknuty..

Myslim ze len raz som s nim bola dlhsie uplne sama bez ostatnych deti a to on cely ten cas prereval a to som sa snazila ho nejako bavit.. (aj ked teda on je taky placko nech by u nas bol ktokolvek, ale to je asi jeho povaha.. Len vtedy to bolo este horsie)

Aj druha dcera si minuly rok chvilu tazko niesla ze s nami nie je najstarsi - bola s nim od narodenia kazdy den 3roky, tak sa ani sama zahrat nevedela.. Teraz to uz je lepsie, vie sa zahrat sama, dokonca aj poblaznena niekedy je sama so sebou 😀

Uz teraz sa trocha desim casu, ked sa nam postasti a pojde do skolky aj stredna dcera.. Ja uz ani neviem ako bavit jedneho krpca.. 😅

zizonka
29. sep 2017

Podla mna si to dobre spozorovala. Aj najmensie deti citia zmeny v rodine, v okoli.. treba i dookola vysvetlovat a byt s nim, naozaj sa im venovat, ale zaroven nerusit ked sa sami hraju.. nech sa naucia byt sami so sebou.. (dva protipoly.. 🙂 aj moja mala tazko niesla, ze bracek zacal chodit do skolky. I ja som bola zvyknuta, ze sa spolu zahrali a zrazu, venuj sa malej lebo sa i ona pyta ist prec hned od rana. moje riesenie prislo po roku, vratila som sa na ciastocny uvazok do prace, dcerka ma dva a chodi tri dni do jasli.

eribel
autor
29. sep 2017

@janickacrazy Muz? Ved ledva stiha vychystat seba 🙂 A cop nechce robit 🙂 Som rada, ze mi ju odvezie do skolky a nemusim chystat seba a maleho rychlo rychlo rano ... tak ak chcem, aby prisli na cas, musim pomoct...

eribel
autor
29. sep 2017

@jana_eyre Ved toto....tiez som si zvykla, ze starsia zabavila maleho, jemu casto stacilo, ze boli spolu v izbe....ale uz oprasujem spomienky, ako som sa hravala s prvou 🙂

eribel
autor
29. sep 2017

@zizonka Presne tieto myslienky mi napadaju coraz castejsie a castejsie.....ze ak bude aj najblizsi rok takyto narocny, dam ho do jasli a pojdem robit...

janickacrazy
29. sep 2017

@eribel Unás je výhoda tá, že prostredný syn je už prvák, čiže sa oblečie aj umyje sám, vlasy má krátke, takže je to jednoduchšie, ale neboj, on si zvykne časom. 😉