Sedenie a státie bábätiek

nikolet_89
29. jún 2012

Ahojte maminy, chcela by som sa este spytat malej taha na 5 mesiacov a uz sa mi sama taha za prsty do sedu, dokonca ajj vydrzi, len samozrejme este nema motoriku, ze sa sama neudrzi...a ja neviem ci ju mam v tom podporovat a davat ju sediet, alebo nie, vsade su ine nazory...a najlepsie je, ze ked uz sedi a drzi sa ma za 2 prsty tak sa dokaze aj sama postavit a udrzi sa aj pol minuty, co mi pride strasne skoro...co si myslite ???

katy1979
29. jún 2012

@nikolet_89 niki je tu viac takych tem. moj starsí to robil tiez. ci sa chytil za nohavice a vytiahol. ak to urobil sam zakazovat sa mu to nedalo ale nemala by si pomahat ty. ano cvicili sme aj my chytit za prstiky a nech sa taha. bolo nam povedane ze nema ist az do sedu a nenechavat sediet. sam sa posadil ked mal osem mesiacov. vtedy si uz mohol sediet kolko chcel aj to pozor ak som videla ze sa mu gulatí chrbatik tak som ho dala na styri nech si troska pobeha.

iwiny85
29. jún 2012

Každé dieťatko je individuálne, nie je správne dávať detičky sedieť, a už vôbec nie podkladať vankúšmi alebo ... zničia si chrbátiky, je správne trénovať priťahovanie, ale nenechávať sedieť, ešte má čas, ešte sa dosť nasedí 🙂. najlepšie je nechávať dieťatko volne na brušku, aby si posilňovalo chrbátik, rúčky a pripravovalo sa na plazenie a neskôr kolienkovanie. My máme zbehaných neurológov a rehabilitačných lekárov, takže mám ich slová v čerstvej pamäti, nič nesiliť a dieťatko podporovať len v tom, čo urobí samo.

katka1981
29. jún 2012

@nikolet_89, moja bola taka tiez, sediet chcela velmi skoro, ako 5 mesacna sedela sama nepotrebovala mat opierku (nesadla si sama, len sa udrzala), lenze keby v tej polohe nebola, tak by stale revala a kvoli refluxu som ju revat nemohla nechat, takze ako chcela byt, tak bola. Darmo mi niekto bude hovorit, ze tak nesmie byt, ze ma byt trebars na bruchu a tak sa hrat, ked ona polohu na bruchu do 9 mesiacov neznasala a revala. Je v poriadku, k ortopedovi chodime preventivne na kontroly, lebo je nas kamarat, tak ze ja by som sa nebala, ale urob ako uznas za vhodne.

ducci
29. jún 2012

no nam sama doktorka kazala cvicit vytahovanie do sedu...ale ako pise iwiny85 ma sa same pritahovat, ked to same nevie tak ju do sedu nedavat... samozrejme teoria je jedna vec a druha je prax 🙂 nam sedi asi od 6 mesiacov, sme ju tak na dovolenke asi 2x nechali a potom sa po 2 tyzdnoch trapenia sama posadila...plazit a stvornozkovat sa naucila az potom

betina1984
29. jún 2012

Moji maju 6,5 mesiaca, sami sedia s podporou ruk, dcera sa uz pusta a snazi sa sediet vystreta. Za dve ruky chodia obaja a pekne

zuzanamv
12. júl 2012

Velmi uzitocny clanok, malo by to byt povinne citanie...
http://www.mamaaja.sk/dieta/dojca/preco-niektor...

romannasport
3. aug 2012

moja mala ma 6mesiacov a sedi len z podporou vankusou a behala by zato jedna radost len behat nie sediet 😖 ale nutit ju do nicoho nechcem ked bude chciet tak sa sama dotoho pusti nechcem jej to zhnusit
😵