Ročné dieťa vedelo povedať mama a tata a zrazu prestalo

evkasus
9. sep 2021

Náš ročný syn vedel hovoriť tata, mama, brm, mnam, ďaďo, dede a zrazu prestal. Už asi vyše týždňa povie iba mnam. Nič iné. Pritom predtým, keď muž prišiel z práce volal ho hneď tata. Stretli ste sa s tým?

julka828
9. sep 2021

@evkasus neboli ste na ockovanie ?

noemi155
9. sep 2021

@evkasus úplne normálne
Moja má 21 mesiacov a až teraz mi začala pekne rozprávať mama,mami
Do vredy som bola mama potom dlho niiiiic zas potom ma,potom mam,potom mamam a konečne som sa dočkala mama
To je úplne bežne,že začne a prestane rozprávať

didi2102
9. sep 2021

@evkasus môj syn v 1.5roku prestal hovoriť mama a pár slov,všetko bolo tati😄😄 s očkovaním to nesúviselo 🙆🤯 potom okolo 2rokov keď mi povedal mamka som skoro odpadla 😄

zdenka11081983
9. sep 2021

@julka828 boze co furt s tym ockovanim?? Zas autizmus? Uplne normalne u maleho dietata... Este sa namamuje a natatuje..

zooeynka
9. sep 2021

Moja 13mesacna zadrela krasne cisto "mama katka" a potom dalsich par mesiacov bolo vsetko iba "toto". 2 rocna rozpravala plynulo. Uplne normalne, daj tomu cas

tanapeta
9. sep 2021

áno stretla. Naša takto prestala všetko vedieť aj si všímať okolie po očkovaní priorix

tricia76
9. sep 2021

je to normálne .moja dcéra povedla prvé slovo ako ročná a potom keď začala sama chodiť ako by uťalo nič ani slovo ,mala iné priority. a potom ako 2,5 ročná už cele vety.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julka828
9. sep 2021

@zdenka11081983 normalne som sa opytala ci to je zakazane ? Polozit otazku v diskusnom fore?

nika23t
9. sep 2021

@evkasus ano,moja mala vedela povedať plno krátkych slov v tomto období, potom sa ale začala zaujímať o úplne všetko ostatné a na par mesiacov "vypla", čo sa rozprávania týka. A potom sa opäť rozbehla a odvtedy sa jej jazyk nezastavil 😊

lylyjana
9. sep 2021

@evkasus teraz sa podla mna uci nieco nove, napriklad sa sustredi na chodenie alebo ine aktivity. Nas maly tiez krical vkuse mama, teraz je vsetko brm brm a papa.

jeliz59
9. sep 2021

@evamarek77 ahoj môžem sa spýtať po ktorom očkovaní.v akom veku

katkamatka7
9. sep 2021

@tanapeta Ahoj, my sme akurát po tom Priorixe, tri dni. Zatiaľ rozpráva jeho rečou, ale ohromne sa zmenil, nevládze, reve , soplí, plače, vidieť na ňom únavu, ale nnezaspí. Môžem sa opýtať, po akom čase opäť začalo byť dieťa aktívne?

julka828
9. sep 2021

@evamarek77 ale to nemoze pochopit niekto kto ma zdrave dieta. Len zacat rovno utocit ze su to bludy

tanapeta
9. sep 2021

@katkamatka7 cca 2-3 týždne po očkovaní. Nespavosť, neutíchajúci plač, a rôzne zmeny správania sú písané aj v príbalovom letáku ako nežiadúci účinok. Aj my sme to mali

majamat
9. sep 2021

deti mavaju neikedy mozog zamestnany niecim inym, co ich zaujima, preto sa nevenuju stale tomu, co doposial a to co ich zaujima, ake su ich motivacie, je pre nas zahadou. nie je jednoduche zistit, preco diet anieco robi, ci nerobi, nevysvetlime mu, preco by nieco robit malo a ine nemalo. v tomto veku je to na urovni toho, ze robi iba to co chce, nei to co chceme my.

zuzubb007
9. sep 2021

@evamarek77 po ockovani v akom veku? Toto su kraviny, ze az ked ma raz dieta predispoziciu tak bude autista aj bez ockovania, ockovanie je len vyhovorka aby sa malo na co povedat

nicoli02
9. sep 2021

to je úplne normálne, že začne nejaké slovíčka a potom sa odmlčí. však počkajte, keď začne poriadne rozprávať, ešte budete spomínať na to, keď bolo doma ticho 🙂

katkamatka7
9. sep 2021

@evamarek77 Je mi ľúto, že sa to tak prejavilo. Verím, že si silná 💓
@tanapeta Ďakujem za odpoveď.

@evkasus Tieto rozprávacie pauzy patria do vývinu dieťaťa. Dosiahne úspech a hľadá niečo iné, v čom úspech dosiahne. Opätovne sa vráti ku predchádzajúcemu úspechu, ale už o ďalší level vyššie, s novými poznatkami.

kika831
9. sep 2021

@evkasus pri prvom synovi sme to mali. Normalne zacal hovorit prve slova a zrazu zo dna na den len slovo ABBA. Neriesila som- on ukazoval na veci- ja hovorila co to je a on len opakoval abba. Trvalo to rok. Po roku zacal sypat cele vety. Urcite by som tomu neprikladala zatial velky vyznam. Samozrejme ak len toto je zatial zmena v spravani.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkasus
autor
9. sep 2021

@julka828 na očkovani sme boli asi mesiac pred tym, ako som spoxorovala zmenu

tanapeta
9. sep 2021

@evkasus aké očkovanie?

evkasus
autor
9. sep 2021

Som rada, ze viacere potvrdzujete, ze to moze byt len nieco prechodne...normalne. Je to nase prve dieta. Nevedela som, ze dieta sa moze nieco naucit a nasledne si dat prestavku v pouzivani tej vedomosti.
Samozrejme registrujem aj pripady autizmu a mozneho vplyvu ockovania pri podobnych problemoch. Pri autizme myslim je celkovo pomaly vyvoj reci. A cakala by som taky sek neskor ako v 1 roku u autistu. No nemam vela vedomosti o tejto oblasti.

evkasus
autor
9. sep 2021

@tanapeta 3. hexa

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeliz59
9. sep 2021

@evamarek77 no bohvie či je to ozaj tým očkovaním...mám také dieta aj ja...bohvie no tiež nemáme nikoho takého v rodine

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz