Ročná dcérka nelozí, iba sa po sediačky posúva

janett_6
21. aug 2016

Žienky poradte ,moje dcérka nelozí po štyroch iba sa posúva na ručičke a jednou nožičkou. Keď ju zoberiem za ručičky, nôžku ktorú má stále pod zadočkom pri tom posúvaní kriví do nútra -čaptí . Nestretli ste sa s tým , mám ísť k ortopédovi?

ellca123
21. aug 2016

no treba vyhladat pomoc
najprv detsky lekar,potom det.neurolog a potom rehabilit.cvicenia

nam strasne pomohli

lubiduch
21. aug 2016

Podla mna iba nedosla ten spravny pohybovy vzorec lozenia.
S plazenim problem nema? Nedavas ju do choditka? Alebo nevodis za rucky aby chodila? Neni nahodou v pevnej obuvi zbytocne?
Ja som s malym chodila na take tie cvicenia a plavania pre deti a tam ukazovali ako spravne by malo dietatko lozit ako ho k tomu "dotrenovat" ak je trosku lenivsie (ako bol napr moj syncek)...
Ja by som skusila taketo tie cvicenia, baby plavania a spytaj sa lekarky na poradni...ved lelari vzdy sleduju vyvoj motoricky ci je to ok, lelarka ti na to nic nepovedala?

janett_6
autor
21. aug 2016

@lubiduch zatia som s tým nikde nebola a chodák nepoužívame

henikav
21. aug 2016

@janett_6 to ze nelozi nemusi byt problem, moj syncek vobec nelozil, posuval sa po zadocku, ked som ho dala na 4 rozclapil sa na brucho. Potom v 13tich mesiacoch sa zrazu postavil a zacal behat. Ale to uz ako krivi nozicku ked ju vezmes za rucku, to uz musis posudit ty, ci je to len take nemotorne chodenie, alebo uz zdravotny problem, z pisaneho nevieme posudit, opytaj sa na najblizsej poradni, ale ked pojdete k detskej lekarke

pribinak
21. aug 2016

Toto este nie je vec pre ortopéda, ale urcite pre detského neurológa.
Sa dost čudujem, ze vaša pediatricka vas este nikde neodoslala.
To meškanie nie je take vazne, to dobehne, ale take nesprávne pohybové stereotypy sa naprávajú cvičením a rehabilitaciami
Urcite by som sa pytala neurologicke

papricka33
21. aug 2016

Určite by som šla neurológovi a hneď potom vymeň pediatra 😒

mrkvicka060
21. aug 2016

Zevraj ja som takto ,,chodila", posuvala sa po zadku. Nelozila som postyroch. Nic mi nie je, som zdrava 🙂 ale pre istotu sa skus poradit s odbornikom, aby si mala dusu namieste

janett_6
autor
21. aug 2016

@mrkvicka060 vďaka za upokojenie

hettinka
21. aug 2016

moja mam hovorila, že som tiež nelozila, len sa šúchala na zadku a chodila som niekedy po roku

ked ju dáš na štyri, čo urobí? sadne si?

janett_6
autor
21. aug 2016

@hettinka ano a začne po svojom

ajana1
21. aug 2016

@janett_6 a na zadok sa ako dostane? Sama z lahu alebo ju ty posadis a za Tak sa posuva?

katarinamarkova
21. aug 2016

@janett_6 ja len ako to bolo u nás.
1- lozilo 🙂 ale len tak symbolicky....moc sa mu nechcelo 🙂 ale super najlepší pohyb očividne pre neho bolo v 7.-8m sa postaviť v postieľke a skákať...... behal keď mal niečo medzi 10-11mes.
2- žiadne lozenie, presúvala sa presne takto šúchaním po zadku, nožičky, tak akosi v tureckom sede...... 🙂 behať začala medzi 11-12 mes. sama od seba, došúchala sa k stolu postavila o pár t. behala ako blázon 🙂
prvý krát som ju videla loziť asi ako 2ročnú, keď sa hrala na psíka.
je zdravá, spokojná, nič jej nebolo, nič jej nie je.....ale ak máš hocaké pochybnosti poraď sa s dr.
3- lozilo 🙂 hroooozne moc....všade to dieťa bolo....skôr ako začala behať sa naučila vyliezť na gauč, problém bol, že dole liezla rovno dole hlavou ( náročné obdobie na maminu pozornosť ) behať začala tiež cca 11 mesačná.

momoqui
21. aug 2016

Skus sa spytat pediatra ale podla mna to nie je ziaden problem deti netreba stimulovat k pohybom sami sa hybu tak mozno sa jej nechce lozit a zacne hned chodit 🙂

ivky
21. aug 2016

Ja som tiez nikdy nelozila po styroch ani sa neplazila a zacala som samostatne chodit bez drzania az v 14mesiacoch a nic mi nie je...

ivky
21. aug 2016

A ozaj, boli sme na pretekoch lezunov a presne taky pohyb ako uvadzas tam malo par deti 🙂))

jana_eyre
21. aug 2016

moj syn sa presuval podobne - bol to tucnucky /bol cisto kojeny/ a lenivy chlapec, nelozil, nestvornozkoval, sediet sa naucil sam z lahu na brusku, ale dokazal sa aj vytiahnut z lahu na chrbte /vsetko sam, nech ma tu nelyncuju za umele sedenie 😀 😀 😅 /

cize okolo roka sa presuval po zadku, pomahal si nozickami.. po roku sa sam zacal snazit stvornozkovat, co sa mu aj podarilo, neskor stavat, potom tlacit pred sebou veci a sam chodit zacal az ako 16m..

zaujimavostou je, ze aj moj muz podla svokry bol presne taky isty.. aj moj muz aj syn su zdravi a pohyblivi, hlavne syn niekedy az moc 🙂 /syn bol inak aj na neurologii este ako babatko, pretoze prestal dvihat hlavicku na brusku, neurologicka po vysetreni skonstatovala, ze je to len lenive dieta, ukazala nejake cviky na motivovanie a upozornila, ze kvoli silnej novorodeneckej zltacke moze mat spomalenu hrubu motoriku a tak aj naozaj bolo..

kazde dieta je ine, kazde ma svoje tempo a pokial rodic nerobi nic nasilu, tak je vsetko ok - samozrejme za predpokladu, ze dieta sleduje aj pediater a nevidi na nom nic zvlastne..

inak len tak pre zaujimavost - moja dcera bola uplne tabulkova, lozila, stvornozkovala, stavala sa v tabulkovych vekoch, ale ked uz podla tabuliek mala chodit, tak chodila cisto iba po kolenach - cize telicko normalne vzpriamene, ale presuvala sa po kolienkach.. zacala chodit az ako 17mesacna.. neboj sa nic, urcite je tvoje dieta zdrave, ale samozrejme najlepsie je sa poradit s doktorom, ktory vie vsetko lepsie odsledovat a odporucit, ci treba ist k ortopedovi..
🙂

jana_eyre
21. aug 2016

jemine, ja som citala /fakt neviem kde som to vycitala/ ze chodi po zadku, nie po rucicke.. uz naozaj nechapem zo seba, co si domyslam, prepac.. urcite je najlepsie sa poradit s pediatrom 🙂