Ročná dcérka je na mňa veľmi naviazaná

saska2208
6. aug 2013

Mam rocnu dcerku a zda sa mi ze zacala byt na mna hodne naviazana. Doobedu kym sme same doma tak sa pohra aj sama ale musi ma amt pod dohladom. Obcas vydrzi aj v postielke bez placu kym vesiam alebo na rychlo spratujem.no poobede pride manzel s prace a kednju vezme uz je zle. Stale sa taha za mnou a ked odidem z dohladu hned plac aj kedbon je pri nej. Trva to asi tyzden co je taka predtym bolo vsetko ok. Manzel sa snou hraval aj hodinu pred spanim a nebol problem. Teraz ked si sadneme do obyvacky a ona je pri nas na gauci tak sa stale splha po mne. Je to nejake obdobie ktore prejde? Alebo mam nieco podniknut aby som sa vyhla neskorsim komplikaciam. Mrzi ma ze pri manzelovi place. ☹

unavenasom
6. aug 2013

@saska2208 separacna uzkost ..uplne bezne ..pomaha spolocne spanie, spolocne aktivity, cim viac s nou budes, tym skor to prejde ..proste si zacina uvedomvat rozdiely medzi ja, mama, oco a cudzi..je to uplne bezne

euka210
6. aug 2013

je to normalne a potrva to este rok-dva 🙂 ...som nepotesila co? Postupne sa to zlepsi alebo budu striedave obdobia. Postupne zisti, ze aj ked nie si pri nej, ze si nezmizla zo sveta...ale to trochu potrva kym to dojde.
Nas sice pri mm neplakal, ale pri inych co s nim neboli denne tak ano. Nas sa ukludnil a spolupracoval, ked mu babka navrhla ideme najst mamku...pokial som teda nebola prec. Moj chodil za mnou vsade a este casto aj chodi 🙂

verka1978
6. aug 2013

No u nas tiez podobne dcera ma 13 mesiacov. A to ideme v sobotu na svadbu bez deti.Moja mamina sa pripravuje psychicky ako to zvladnu. Dnes bola asi 2 hodiny u nas a spolu sa hrali a ja som bola pri nej. Ale vsimli sme si ze akonakle ja nie som v dohlade, ze ma nevidi niecim sa zabavi, ze jej nechybam a staci jej aj mm. Boli sme na bicykle a bola bezo mna 5 hodin mm ju mal na sedacke , no podmienka bola ze som sla posledna aby ma nevidela a nepocula. A zmierila sa aj s mm. No uvidime ako dopadne u nas sobota ci nebudeme musiet ist skor domov ☹. Inak vecer ked je doma mm a ide spat nesmie a vidiet ked ju nesie do postele zoberie flasu a ide sa . Inak ju ked nie je treba neberiem ju na ruky, hrame sa na zemi aby nesedela na mne. To su moje postrehy, lebo tiez mam pocit, ze u nas je len mama mama hovorim jej moj maly prisavnik 😎

verka1978
6. aug 2013

Este ma napadlo, ze aj pri mm place, ale ten sa ju snazi hned zaujat ked ju berie na ruky , ze ju vyhadzuje , jasi sa s nou a vtedy sa ukryjem dam prec z ich dohladu aby ma nevidela a potom asi behom minuty ani nevie ze jej chybam

anjelik2509
6. aug 2013

aj naša Emka bola na mňa naviazaná, časom to nejak odznelo aj samé...Bolo to náročné obdobie, nemohla som ísť ani sama na wc, musela som ju brať so sebou...Niekedy ju to chytí aj teraz a to má 2 a 3/4 roka, ale to len sem tam..

lauricka
6. aug 2013

@saska2208 deti prezivaju uzkost, jasne, ze je to len obdobie. KLudne mozes skusat jej povedat "teraz ta vezme tatik, dobre, budete chvilu spolu" a dat mu ju. Ak nefunguje, tak tak, ako pise Verka1978. Alebo nech je s nou on bez tvojej pritomnosti. Nie je to o tom, ze by ho nemala rada, aby to tak nebral. Deti maju take svoje vnimanie, treba to chapat, je to normalne. A kludne moze prist neskor aj tata obdobie a zas ty budes na vedlajsej kolaji 😉

azbestica
6. aug 2013

to je normalka my mame tiez este stale toto obdobie aj ked je to uz lepsie....nic s tym nenarobis uzivaj si to lebo o 15 rokov ti to bude strasne chybat 🙂
ja som sa tolko reci kolo toho napocuvala od svokra ako je na mna nezdravo naviazana a ze je na mne zavisla ...(jasne ze je ved ma len rok)
my sme boli teraz u svokrovcov plny dom ludi boli tam aj jej sesternice a tam sa to trochu polepsilo

stastnevydatam
6. aug 2013

tak ci tak, vychutnavaj si to... potom nastane take obdobie, "ja vsetko sama, nikoho nepotrebujem".. preleti ti to.. 😉

m_ij_ka
7. aug 2013

@saska2208 je to úplne normálne, asi je viac citovo na teba naviazaná, ak pri manželovi plače, tak sa skúste zahrať všetci traja spolu, malá bude pokojná a sem tam odchádzaj z miestnosti, aby si zvykla byť len s manželom aspoň na pár minút sama, ten čas postupne zvyšuj a časom sa stane , že vydrží sa zahrať len s ním .

saska2208
autor
7. aug 2013

@m_ij_ka
@stastnevydatam
@azbestica
@lauricka
@anjelik2509
@verka1978
@euka210
@unavenasom dakujem baby, som rada ze ste mi odpovedali a ze nase babo je vlastne rovnake ako ostatne. Uz som si zacala vycitatze vzdy ku nej bezim ked len mrnkne. Myslela som si ze som nezvladla vychovu. Ale ked t
Je to takto tak budeme to musiet prejst cele obdobie. A v sobotu chceme hned od rana ked bude manzel doma ze mna rano ani neuvidi a ako sa bude chovat. Ci bude plakat alebo ako. Este raz vdaka 🙂

anjelik2509
7. aug 2013

@saska2208 nie je za čo...držím palec, nech si tým rýchlo prejdete aj vy...treba vydržať 🙂

anjelik2509
7. aug 2013

jaj a ako píše vyššie jedna maminka, príde obdobie, keď bude všetko chcieť sama a keď si malá na teba ani celý deň nespomenie, uvidíš 😉 😀 Ja to zažívam práve teraz 😀 Sem tam mi to aj príde ľúto, ale zas na druhej strane, musím ju nechať, jej osobnosť rastie a nesmiem ju brzdiť, alebo ju nejak obmedzovať....Deti treba nechať rásť, oni keď budú potrebovať, nájdu si nás 😉

saska2208
autor
7. aug 2013

@anjelik2509 teraz si veru povieme ze je toho na nas uz moc stale mat deti na rukach ale verim tomu ze pride cas ked si na to budeme len spominat a budeme chciet vratit cas aspon na chvilu. Inak co by som mala v takej situacii ked sa pyta ku mne alebo ked ma nevidi. Mam ju zakazdym brat alebo ju nechat aj trochu pomrklnkat nech sa nenauci ze na kazde mrnknutie je na rukach? Sama neviem 🙂

anjelik2509
7. aug 2013

@saska2208 nejako som nepochopila, čo si sa pýtala...To chápem, že chceš vedieť, že keď sa k tebe pýta, či ju máš vziať, ale to druhé, že čo keď ťa nevidí? prepáč, ale to je tá tehotenská demencia 😀
No ja by som ju vzala, keď sa k tebe pýta...ona asi vie prečo ťa chce cítiť...časom ju to prejde a bude samostatnejšia 😉

salome_82
7. aug 2013

Tiež si myslím, že je to separačná úzkosť a je mi ľúto manžela. Musí to vydržať a brať tak, že je to normálne obdobie, ktoré prejde. Príde aj jeho čas, keď budú spolu podnikať kadejaké lapajstvá 😉

saska2208
autor
7. aug 2013

@anjelik2509 preco tehotenska demencia? Pytala som sa to ze aby si nenavykla ze aj ked toto obdobie prejde a uz bude vacsia a si zmysli ze mrnkne tak uz bude na rukach. Snad chapes a ked nie nevadi.🙂
@salome_82 manzel to chudak znasa dost tazko, lebo bol nauceny sa snou hravat vzdy kolo 19-20hod.vecer a potom ju aj daval spinkat no a teraz sa nam toto protrafilo tak je to ine.

anjelik2509
7. aug 2013

@saska2208 neviem, niekedy nechápem, čo sa ma ľudia pýtajú....a mám to odvtedy, čo som bola tehotná pri prvej dcére a ostalo mi to doteraz...😀 No, keď bude väčšia, bude zas iná...Zas bude myslieť inak, aj teba bude inak brať...Teda aspoň u nás tak...Keď bola naša menšia, stále len mama sem, mama tam, mrnkla a hneď som bola pri nej...Podrástla a je iná, samostatnejšia a keď ma potrebuje, zakričí na mňa, "mama poď blišie Mine", alebo pre mňa príde...🙂 nemusíš sa ničoho báť 😉

zuzidr
7. aug 2013

nehovorím že to je tvoj prípad, len mi je smiešne ked tu najprv čítam v témach, ako mamičky píšu že by dieťa do roka nedali NIKOMU, ani babke, kamoške, povarovať, postrážiť na dve tri hodinky, a potom sa čudujú že dieťa je na nich naviazane 😀 😀 😀 😀 opakujem, nehovorím, že to je tvoj prípad, ale napr. sú dni, alebo máš možnosť, nechať sa pohrať dieťa samé s inými deťmi, alebo s inými ľudmi okrem teba?

btw. prídu časy, ked ti z nej vyrastie "premúdrelé" 6ročné dievčatko, a potom budeš rada, ked sa príde pritúliť a pomojkať 😀 😀 😀

saska2208
autor
7. aug 2013

@zuzidr aj ked si nenaarazala na mna teda na tuto otazku dam odpoved. Mne s manzelom sa nema kto prizret o malu keby sme aj chceli. Byvame v Trnave a celu rodinu mame na Liptove. Takze my sme s malou stale a preto ma to prekvapilo ze zacala plakat pri manzelovi ked predtym nebol ziaden problem. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz