Ročná dcéra si búcha hlavu o zem

kaara1980
6. júl 2012

dcéra má rok a keď sa jej niečo nedarí,alebo sa ,srdí,,začne si búchať hlavu o zem z celej sily.Potom mi hľadí do očí a čaká s revom,čo spravím.Skúšala som to riešiť tak,že som jej dala čo potrebovala a aj tak,že som ju odignorovala.lenže to sebou šmarí zas a vreští ešte hlasnejšie.Bojím sa,že si tak ublíži.Syn mával tiež takéto obdobia vzdoru,ale to mal cca 2roky a po čase ho to prestalo baviť.Malú to chytilo nejak skoro a drží tiež nejak dlho.Májte s tým niekto skúsenosť?

borisvolcko
13. júl 2012

Ahoj , mali sme tento problém so synom v 16 mesiacoch zhruba od 14-tich, teraz má 18 mes a má iné maniere. Riešila som to všelijako, nevšímala som si, aj som ho karhala, aj som ho stískala a bola milá ale on to vtedy nechcel a bol ešte zúrivejší, tak som to len ignorovala a snažila sa odpútať pozornosť, prešlo to a robí zas iné, vrieska bez sĺz, fučí, škúli. Takže ono to asi prejde a príde niečo nové...

zuzi0911
13. júl 2012

ahoj tak ja som si myslela ze moja prva dcera zacala byt vzdorovita ked mala rok. teraz ma 3 roky a jeto omnho horsie mam pocit cim starsia tym hlupejsia. napomeniem ju bud sa pestuje do hlavy alebo si ju o neco bacha alebo sa skriabe a pritom hladi na mna. ja absolutne si ju nevsimam neustupim a ked ju to prejde snazim sa jej vysvetlit ze toto pekne dievcatka nerobia aj ked momentalne bezvysledne. a taktiez zacne revat doslova vrieskat ked neni tak ako by si ona zelala niekedy ignorujem niekedy pristupim slahnem na zadok aby mala dovod na taky cirkus.chce to len pevne nervy
@kaara1980

aknel1985
15. júl 2012

Ahoj aj moja mala ked sa jej nieco nepaci tak sa mi zacne hadzat musim ju drzat inac by si udrela hlavicku a uz sa aj stalo, ze naschval sa udrela o stenu a zacala plakat ved ju to zabolelo a cakala kym ju vezmem na ruky a pritom to sme len prisli z preczadzky je dojcena a chcela hned mlieko ako som len otvorila dvere takze asi tak inac je to zlate dievcatko sikovne len zacina uz mat aj taketo vzdorovite spravanie cize leb davam pozor, aby si nic nespravila a ked sa zacne hnevat zurit tak trebars vyberiem hracky a zacnem sa hrat s hrackami a po chvili sama pride a prestane s tym...