Ročná dcéra sa bojí ľudí

daniella8
4. júl 2012

moja dcerka ma rok a velmi sa boji cudzích ludi ako dobre až tak by mi to nevadilo ale v poslednej dobe nechce ist ani k manželovi ked sa na chvilu vzdialim od nej a necham ju s nim tak hrozne plače a nehovoriac o tom ked k nam pride nejaký chlap a prihovori sa jej hrozne sa ma drži a reve nikto sa k nej nemože ani len ozvat je to normálne mate s tým skusenosť?

mata1710
4. júl 2012

nezazila vasa dcerka nejaku negaticnu skusenost s tatkom? alebo s dedko, kedze sa boji hlavne chlapov! Skuste sa rozpamatat..My mame tiez rocnu Ninusku,ale ta muzov priam zboznuje a odisla by aj s certom🙂 miluje spolocnost! My sme pravi opak

halienka
4. júl 2012

@daniella8 moja sa tiež veľmi bála chlapov, aj teraz má ešte rešpekt, ale už je to lepšie. Tiež som pátrala, čo to mohlo spustiť, v 4. mesiacoch bol u nás švagor , prišiel k nej pozerali sa na seba chvíľku a asi nevedel čo urobiť, tak zrazu urobil "Hu". Nebolo to ani nejaké hlasné, len proste pre malú asi nečakané, zfleku sa strašne rozrevala a 5 minút trvalo kým sa ukľudnila. Tak neviem či toto bola príčina, ale chlapov sa potom veľmi bála, aj svokra, ktorý bol u nás každý druhý deň, jediný koho brala bol tatinko, ale to asi aj preto, že on s ňo trávil od narodenia strašne veľa času, takže jemu dôverovala, ale inak nikoho nezniesla, aj naulici keď sa mi prihovoril napr. bývalý kolega alebo kamarát, tak hneď spustila rev a musela som odísť. Trvalo to tak do roku a pol to najhoršie, potom sa to začalo pomaly zlepšovať, teraz (má už 2,5 roka) sa už aj so svokrom, švagrom alebo mojím bratom pohrá, ale keď príde niekto menej známy alebo neznámy, tak je hneď na mne nalepená, aj keď už nereve, vidno na nej, že sa bojí. No, predpokladám, že to tie naše baby v puberte určite prejde 😀 😀 ntereba ju nútiť do ničoho, ja myslím, že to postupne odozneje, ke´d bude vidieť že sa normálne s ostatnými mužmi bavíš ty alebo tatino, časom si snáď uvedomí, že sa nič zlé nedeje. 🙂

simona1919
4. júl 2012

ja mám podobnú skúsenosť, moje dievčatko ide mať tri roky a bojí sa všetkého čo hučí... áut, motorky , dokonca keď len vidí stáť motorku hovorí...maminka zober ma na ruky...a to nehovorím o tom, že na ľudí čo sa jej prihovárajú ani len nepozre, ani neodpovie ako sa volá , keď sa opýtajú a vždy sa za mňa schováva. Všímam si ale na nej, že má "radšej" ľudí, ktorí potichšie rozprávajú, ako tých čo moc kričia a aj gestikulujú...tých sa skor bojí. A čo sa týka otca, tak mi to jasné odkiaľ fúka vietor 🙂 keď s ním vychádzam, tak k nemu chce isť a keď s ním nevychádzam, tak ani malá k nemu nechce ísť. Ja osobne si myslím, že to die´ta vycíti atmosféru v rodine.

daniella8
autor
4. júl 2012

No ja dufam že to ma len nejake zle obdobie a že to prejde,s manželom sa nehádame tak v tom to isto nebude len ked pride k nam moj brat tak toho nemože ani vidiet a pritom je to riadny fešák 🙂))))no neviem snad sa to zlepši 🙂
Aj tak Vám pekne dakujem za skusenost