Ahojte, chcela by som to porovnať, aj keď každé dieťa je iné. Aké prvé slovo povedalo vaše dieťa a v akom veku to bolo? Ako pokračoval ďalší vývoj jeho slovnej zásoby?
Neviem, ako to naučiť nášho mladšieho, asi s ním treba viac rozprávať.
@doli11 urcite len rozpravat, ak je dietatko mentalne v poriadku nebude mat problem odpozorovat slova a pochopit ich vyznam, treba len vela hovorit, vsetko komentovat, citat knizky a uvidis ako sa to naneho bude "lepit". Dieta sa "uci" prirodzene, netreba si s nim sadnut a ze podme sa teraz ucit hovorit 😀
brm, brm (auto) v 9m a v 10m tata. Potom naberal dalsie zakladne slova. V 2r celkom dobre hovoril a teraz uz vsetko co pocuje opakuje. V porovnani s rovnako starym synovcom je ovela ukecanejsi, ale menej ako dievca v podobnom veku.
Nas ma 6 a pol a neviem ci to len nahoda , ale najskor povedal mam, potom ma- ma.a dnes mama
@doli11 ahoj môj najmenší má 1 rok a povie len mama,tata,,dada,pápa,nič viac venujem sa mu dosť rozprávam mu ,čítam zatiaľ to neriešim viem ,že ked začne brblať tak už ho bude beda umlčať ako môj najstarší tak tiež sa mu nechcelo rozprávať a teraz sa mu ústa nezastavia je sviatok ked mlčí aspoň 3 minúty denne 😀 najšikovnejší bol môj prostredný synček krásne rozprával a čisto od začiatku mama ,tata,baba,bábo ,havo,ťuk ťuk ,dado,dada rozprával už v 11 mes a r hovorí čistučko od 2,5 roka no vidíš mám troch a každý je iný jednému ide lepšie to a druhému
niečo iné nakoniec aj tak sa naučia rozprávať všetky deti no nie 😉
dcéra začala rozprávať ako 6 mesačná - mama, ročná už hovorila vo vetách. Syn má teraz 9 mesiacov a od cca 6,5 mesiaca hovori - mam, potom prešiel na mama a postupne pridal baba, papá, ete daj (ešte daj), ham, bue (búva).
Hlavne si nezamuenajte "dzavotanie" tzn. opakovanie slabik s umyselne povedanym slovom. Opakovanie slabik zacina okolo pol roka, takze to ze dieta zacne tatatata mamama neznamena ze vie co hovori a pomenuva osoby.
@doli11 6 a pol mesiaca tata,7m mama a potom baba jaja papa,napodobnovat zvieratka atd.od 20m hovori vsetko.