Prvé kroky

hu3hu3
31. jan 2015

Ahojte baby, mam 16 mesacnu dcerku a asi 2 tyzdne dozadu zacala sama chodit....po byte krasne chodi naboso...ale ked ideme von a chcem ju dat nech chodi tak ostane stat alebo chce ist na ruky...zda sa mi ze sa boji....chcem sa Vas spytat ako sa spravali Vase deti ked sa naucili chodit? je to spravanie normalne?..dakujem

monicm
31. jan 2015

@hu3hu3 úplne normálne,ved neznáme prostredie,na nohách niečo ťažko a ešte naobliekaná,komu by sa chcelo trápiť s niečím,v čom ešte stále nie je dobrý za takýchto podmienok??? 😉 😉 😉 😉 😉

qtinka46
31. jan 2015

Ahoj , uplne suhlasim @monicm , presne ako hovori este nema istotu v chodeni, a este ked ma niekolko vrstiev oblecenia , co jej brani v pohybe tak je to uplne normala reakcia.

hu3hu3
autor
31. jan 2015

dakujem baby, uplne ste ma upokojili...🙂

siska53
31. jan 2015

@hu3hu3 oktem oblecka a asi tej chybajucej istoty je to podla mna aj tym ze doma chodi naboso a vonku ma topanocky. Predsa,je zima,topanocky su tazsie.

esterba
31. jan 2015

@hu3hu3 iste, aj moja tak a uz ma 17 m.

katrinka8
31. jan 2015

@hu3hu3 -synček má 14 mesiacov a chodí samostatne od 1. januára. Vonku zatiaľ nechodil ešte, nemá ani topánky 😀 ani sa ho v tejto zime nechystám nechať vonku chodiť, až na jar. Ale po dome chodí na nohách, hoci občas sa, samozrejme, "hodí" aj na štyri, najmä keď sa chce extrémne ponáhľať 😀 Neboj sa, je to normálne, že sa bojí alebo sa je proste nechce alebo nechápe, čo od nej chceš. Ani sa nenazdáš, a budeš ju naháňať po ihrisku 😉

timea7
1. feb 2015

@hu3hu3 je to úplne normálne, v zimných topánkach a bunde je drobec nemotornejší a môj synovec si napr. aj rúčkami ohmatal podlahu -napr. na letisku v BA, bolo to lesklé, neobvyklé, tak si to ohmatal, kým tam vkročil, aby vedel, do čoho lezie 😀

ivanka.7
1. feb 2015

Eli sice chodila skoro, ale tiez prvy mesiac po vonku nechodila (prve kroky urobila 30ho januara, tiez bola vonku zima). Povonku az od marca, to uz mohla mat aj normalnejsie topanky na nohach a nie cizmy...