Prvé áno od dieťaťa

22. aug 2023

Uz dlho vie nasa dcerka pokyvat hlavkou, ze nie nie nie. Obcas sa jej aj podari povedat ne. Ale pokyvat hlavkou ano nevie. Tak, ked sa malej pytam, a nieco nechce pekne pokyve hlavkou. Ale ak aj chce naco sa pytam iba pozera, a potom sa usmeje ked jej to podam. Od kedy vase deticky vedeli kyvat klavkou, ze ano, a povedat ano?

marianarem
22. aug 2023

Uz si nepamatam, bolo to asi kratko po roku, ale nie bolo samozrejme prve 🙂 To je u deti dost bezne, este sa toho aj napocuvas, ked bude hovorit 🙂

andreatytler
22. aug 2023

NIE ide detom oooovela lahsie ako ANO. Este aj na vec co maju radi povedia NIE, len aby mohli vzdorovat.😀
Zalezi od toho ako casto a intenzivne kyves hlavou ty a ludia v okoli. Syna tato gestikulacia zacala bavit az ked mal cez 3 roky.

jarnajar
22. aug 2023

Deti typicky zacinaju pouzivat najprv "nie" a potom už zalezi od povahy. Mám pocit, že moja štvorročná ešte áno takmer nepoužila :D oponentka z princípu :D

mia_von_prag
22. aug 2023

Syn povedal áno až okolo 2,5 roka a dcéra okolo roka

jaskolka
22. aug 2023

Kyvanim "nie" ukázal hlavou cca od 1,5 roka. Okolo 2,5 roka už kyval aj na vyjadrenie súhlasu.
Dcéra zatiaľ vie len to"nie "

mandymoore123
22. aug 2023

Naša začala neskôr. Dlho hovorila len nie a krútila hlavou. Neskôr ako áno považovala odpoveď " no" a trocha kyvala hlavou. Ale bolo to ozaj až okolo druhého roka cca🤭

cyberk
22. aug 2023

Kyvat “ano” zacala az teraz nieco malo pred dovrsenim 1,5r doteraz na vse (dlho to trvalo) kyvala nie

basulaak
22. aug 2023

Moj ma na jesen 2,5roka a este nikdy nepovedal ano ani yes ani nic tomu podobne. Zato nie vie na niekolko sposobov ukazat a povedat. Nevadi, ja si pockam. 🤣