Problémové uspávanie 3,5 mesačnej slečny

angelyana
14. nov 2017

Ahojte. Idem si k vam po radu. Mam 3,5m slecnu a uspavanie je u nas od narodenia boj. Zacnem uspavam o 19tej na prse, hodinku pospi (som v posteli s nou) a potom nastane boj do pol 11. Nevieme ju ja ani manzel nijak uspat. Skusali sme snad vsetko-od bieleho sumu cez fitloptu az po kocik. Mala ale stale odolava. Cez den nenaspi zase tak vela, zeby nebola vecer unavena. Uz rozmyslam, ze ju necham vyplakat, taka som zufala. Moj osobny zivot je na skale od 1 do 10 na asi -100. Vecer odkvacnem s nou, ani neviem, kedy som naposledy pozerala film s muzom. Rano o siestej uz nastava kolotoc so starsim synom, ktory sa chysta do skolky, takze som ako zombik. Poradte, co robit, co pomohlo vam?
Dakujem🙂

pribinak
14. nov 2017

preco ju davas spat o 19tej, mozno by jej to vyhovovalo cca o 21,00 hod. bola by viac unavena a mozno by skor zaspala
nevidim zmysel ukladat ju o 19tej, ked proste nic z toho

lindusss2016
14. nov 2017

@angelyana
Nechat vyplakat je to najhorsie, co by si jej mohla v takej situacii urobit. Pri placi sa uvolnuje stresovy hormon, to jej nijako ku kludnemu spanku nedopomoze. Navyse ona ta v tej cvhili potrebuje a ty by si odisla a zavrela za nou dvere. Ano, raz zaspi, ale od uolneho vycerpania, nie spokojne.
Skusala si napr.satku? Ja som malu zacala nosit zhruba v takom veku a krasne si na to zvykla. Ak aj hned nezadpala, v satke bola spokojna a ja som s nou kludne mohla vykonavat ine aktivity, pozriet si filn uplne bez problemov a vacsinou pri tom aj zaspala. Taktiez sme az do doby, nez sa zacala plazit, chodili cca kazde dva tyzdne na kojenecke masaze. V den masazi mi vzdy prespala celu dobu 😀 ale efekt to malo este aj 3-4 dni potom, bola ovela kludnejsia a ostatne dni som ju vela masirovala sama doma, zaberalo. Skus sa po niecom takom vo vasom okoli popozerat 🙂 drzim palce

classymom
14. nov 2017

Ahoj. S prvou dcerkou sme to mali velmi podobne. Do troch mesiacov bola pohoda-jahoda, potom nieco take, co opisujes ty. Akurat, ze som ju uspavala neskor, nie o siedmej. Skoncilo sa to tym, ze ked mala asi polroka, tak zaspavala iba v nosicke. Najskor to trvalo pat minut, potom 15 a skoncili sme tak, ze sme ju vlacili aj hodinu, ona revala, ja som revala a nakoniec odpadla. Vtedy som si povedala, ze koncim a fakt som ju nechala vyrevat. Lebo vlastne aj to nosenie bolo len o vyrevani. Prvy vecer hroza, druhy vecer uz plakala iba 10 minut a treti vecer zaspinkala v pohode. Nehovorim, ze sa to obcas nenaburalo. Napr. ked bola chora, ale ramcovo, to bolo ok. Teraz mame druhe babo. Ma pol roka. Spravila si zo mna zivy cumlik. Uz to tak neslo, tak sme to zatrhli. Prvy vecer sme ju uspavali na rukach, plakala asi hodinu. Druhy vecer plakala mozno pat minut a vcera zaspala len sme ju dali na ruky. Chodi spat cca o osmej vecer, v noci cca 2 razy dojcim a vstava o stvrtej rano 🙂. Myslim, ze by si si mala urcit, ako ju chces uspavat (kocik, fitlopta alebo nieco ine) a na tom vytvrvat, kym si mala z toho nespravi navyk. Drzim ti palce, aby to vyslo!

lindusss2016
14. nov 2017

Aha, uz som klikla na foto, tak vidim, ze satku mas. Aka to je? Nemoze byt problem v uvaze?

lindusss2016
14. nov 2017

@classymom
Suhlasim s tym, ze treba vytrvat, ak sa uz pre nieco rozhodnes a nie skusat kazdy den nove finty.
Mne mala na rukach nikdy nerevala dlhsie ako 2 minuty, kazde dietatko je ine, tazko teda radit, co presne zabere na to tvoje.

classymom
14. nov 2017

Este ak by si mala moznost, skus si precitat knihu od Tracy Hogg Tajemstvi klidneho ditete alebo od Jiriny Prekopovej Ked dieta nechce spat.

classymom
14. nov 2017

@lindusss2016 presne tak. to uz teraz vidim, ked mam dve deti. ked uz je to ciste zufalstvo, vzdy si poviem, ze to nebude trvat vecne 🙂.

ankare
14. nov 2017

Vydrz, nenechaj ju plakať. Nerobí to naschval. Bude to lepšie, len zotrvaj. Ja mám 2r. syna a tiež som ešte film nevidela. Neskoro chodí spať, v noci sa často budí. Vždy si ľahnem s ním spať, aj naobed. Neviem, ako by som fungovala bez toho. Neviem, čo je to prečítať si knihu, kuknut telku. Ani s mužom nemáme na seba čas, keďže malý je hore do polnoci.
Držím palce!

angelyana
autor
14. nov 2017

@pribinak lebo poobede vstava tak o 16ej a do tej 19tej je uz brutal unavena. Sucha si oci, zíva, nekludna je.

angelyana
autor
14. nov 2017

@lindusss2016 ono asi ked uz mam deti dve, nemam tolko sil stale hladat nove a nove riesenia. S prvym synom keby mi niekto povedal, ze mam nechat vyplakat, asi by som nieco nepekne povedala, no teraz mi to pride ako spasa.
Mam elasticku bobu, pouzivala som, ked bola malicka a nechcela byt v kociari. Teraz zase vonku preferuje kocik, v satke ani manduce moc nechce byt.

lindusss2016
14. nov 2017

@classymom
😀 haha no presne aj ja sa tym utesujem, ze to raz prejde...
Ja mam teraz problem uspavat moju 19 m poobede, vecer je ako.med, ale poobede vyvadza, ked treba spat a trva mi niekedy aj hodku a pol, kym ju uspim. Najskor som z toho bola strasne nervozna, lebo mi to prislo, ze som za ten cas uz mohla porobit nejake veci a nie vylihovat v posteli, ale uz som pochopila, ze ona to ma proste teraz tak a ked sa tym budem trapit, tak mi to nijak nepomoze. Som uz v 30tt, tak som si povedala, ze ten cas proste vyuzijem na oddych a tak to uz beriem. Jasne, ze ma mrle zeru 😀 ale asi s tym nic nenarobim, proste s nou kazdy den ten cas polezim a uz sa nad tym nepozastavujem.

angelyana
autor
14. nov 2017

Ono zhorsilo sa to asi od ukonceneho 3 mesiaca. Neviem, ci je to tym, ze sa prudko vyvija nervova sustava, alebo ze skratka zacina objavovat svet. Doteraz som ju cez den aspon na prse uspala, no tie posledne dni su dost blbe. Sklenne oci, unavena ako slak a nezaspi. Esteze v kociku spi, aj to ju musim stale drncat, uf. Stale si hovorim, ze to pominie, ved uz mam starsie dieta, no som z toho nejaka zufala, asi od unavy....

lindusss2016
14. nov 2017

@angelyana to ti verim, ze ked sa musis venovat aj druhemu, je to narocnejsie. K tomu noseniu ti viem poradit tolko, ze v 3,5 m je na elasticku satku pravdepodobne uz velka a na manducu este mala 😀 aby sa tam citila pohodlne. Takze si niekde pozicaj pevnu a skus, ci by nepomohlo to. Do manducy ti dorastie cca za mesiac, aby si ju mohla pouzivat bez novo vlozky, v tej su niektore deti velmi nespokojne totizto. A este otazka, ak bola v satke, mala pristup k prsku? Niektorym detom vadi, ze su tak blizko a nemozu cuckat. Toto moju dostalo vzdy do 2 minut.

angelyana
autor
14. nov 2017

@lindusss2016 ona je uz na manducu “zrela”. Skusim dnes vecer tú a uvidim. Keby mi spala a ja si mozem s muzom pozriet nieco, alebo len tak poklabosit, tak je to vyhra. Potom ju len vyklopim do postele a je to. Pevnu sakru mam, didymos, no priznam sa, ze to bola parketa mojho muza, ja som manducova🙂

lindusss2016
14. nov 2017

@angelyana tak super, tak mas asi vacsie babo. Skusajte. Ja som mala s malou velmi kludne vecery vdaka satke 🙂 ci spala, ci nie. A inak u manzela reaguje tak isto? Vies, ci nahodou z teba neciti to vycerpanie. Keby si ju on skusil naviazat do didymosky, ci by mu nezaspala skor.

meggyinka
14. nov 2017

No v prvom rade trpezlivost. Dieta nie he stroj ze vecer vypnes baterky a teraz si idem pozriet titanic. Nemyslim to v zlom ale take male babo objavuje svet a zrazu je toho na neho privela. Rozvija sa mozocek.pripravuju sa dasienka aby sa zubky prerezali a kadeco ine. Hlavne musis byt ty kludna lebo babo to citi. Uvidis to prejde . ja som moju dcerku uspavala aj 2 hoduny a v noci som si hovorila nech je uz rano ze to nezvladnem. to bol des ale kazdy den som si povedala zajtra bude lepsie. Preslo par noci (teraz ma 15mes) a polozim do postele a spi celu noc a to tiez zaspacala na prse a cez den v kociku ktory sa musel 3 hod hybat za kazdeho pocasia niekedy aj 3x denne. Fakt to prejde. Ty sama skusaj instiktivne co dietatu hovuje. Lebo vies niekto ti bude hovorit ze musis musis a musis robit len to co ti ja poviem a tvojmu dietatu to nebude vyhovovat.chce to fakt len trpezlivost

katrin21
14. nov 2017

@angelyana
na " vyplakanie" ako si nevhodna nazvala metodu , je este mala.. fungujee az od 6 mes. a hlavne tam vobec nejde o to, ze nechas ddieta bezprizorne plakat.. je to skor o rezime a vsetko okolo... kedy dieta spi, kolko spi, ako spi.... ako hlavne aj zaspava....
je lepsie dieta neuspavat...ked zaspi, polozit ( nemusis lezat s nou, na to si dieta tiez zvykne a potom maju mamy problem to odnaucit)
NO a k teme .. Skus posunut cas vecerneho ukladania na 20.00 napriklad ( ak nevydrzi, tak mozes skusit posunut napr. o pol hodiny len) ... je este velmi malicka, u takeho babatka by som neriesila, ci place vecer , elbo to place vacsina deti...
Moja druha dcera napr. vecer po kupani mala vzdy koliky este a tiez byvala hore do 21,30 -22 , podchvilou zaspala a zas hore a takto... nepomahalo nic, aj ked sme ju samozrejme mojkali a ponosili , ked prestala tak vzdy aj polozili a tak dookola, proste to muselo prejst.. Az na to, ze sme casom zistili, ,ze ona je vecer este aj hladna.. nestacilo jej klasicke vecerne krmenie, o hodinu chcela zas apotom uz bol a spokojna a spala do 3 rana potom do 6 a 9 ...
kupali sme asi 19,30 . kazdy den, lebo pre nu to bol rkasny ritual, ze ide uz potom spinkat... unavila sa ta, napapala cca. o 19,50 -20... a vedela som, ze po hodine cca. o 21 jej dam znova papat a ze potom uz zaspinka...
Takze nemusi to byt len kolika aj uvas, moze to byt aj hlad 🙂 proste na vecer pytala viac.
+ sme davali SAB SIMPLEX, do kazdeho mliecka 8kvapiek... az do 4 mesiacov, ten nam pomahal a tiez rurka... aj 2x denne...

AK problem bude pretrvavat aj po pol roku, tak potom ries knihu Kazde dieta sa vie naucit spat... je v pdf na internete, da sa stahnut.. bez toho ani neuvazuj o nejakom " vyplakani", lebo malej len ublizis.... pochopis, co robis zle a co treba zmenit... a ako nastavit malej rezim...

P.S: kedze zaspava na prse, pocitiaj s tym, co vacsina kojenych deti. ze noci budu dlho nepokojne, lebo babo sa pocas noci budi ( aj my, aj keed si to nepamatame ).. a aj ked len precitne, na opatovne zaspanie hlada to, co malo pri zaspavani - prsnik.. Preto sa deti, co zaspavaju na prse, casto vnoci budia a vyzaduju prsnik... ale aj to je riesitelne ( casom nukat vodu a az nad ranom mlieko , ked uz ma dieta trebars 9 -12mes a nocne krmenie v podstate neppotrebuje, je to len zvyk)

kitinka
14. nov 2017

@angelyana bude sa ti to zdat ako zvlastna rada ale skus ju ulozit skor. Ked uz je o siedmej unavena tak ze je nervozna moze to sposobovat ze uz nevie zaspat. U nas sme urobili presne toto. Mala nervna nie a nie zaspat ja uz na prasky a kdesi som precitala ze treba vymaknut cas na zaspatie ked dieta este nie je uplne ko a kupodivu to fungovalo.

katrin21
14. nov 2017

a este.. kolko je hore pred tym vecernym spankom?? lebo moze byt aj co kitinka pise.. ze ona potrebuje mozno este jeden podvecerny spanok, ale vy ju mozno drzite hore, lebo uz ju chcete ulozit potom, alebo proste nezaspi dobre sama a potom o 19tej vlastne akoby len dobieha ten podvecerny spanok, co jej chyba a preto sa po hodine zobudi a chce byt zas hore...
Take malo babo by malo spinkat este pomerne vela.. a urcite este aj podvecer.. maloktore babo je take, ze spi malo.... skus najst sposob , ako ju uspat. kludne aj v kociku a pod.. nech si pospi cca. okolo 17,30 este a potom kup o 20tej a ukladaj.. moze aj to zafungovat... a rezim spania sa meni cca. kazde 3 mesiace v tomto veku este

angelyana
autor
15. nov 2017

@kitinka
@katrin21
Presne tak! Vcera to 100% fungovalo. O pol 6 som ju uspala na prse, pol hodku zdriemla a o osmej mi klasicky zaspala na nocny spanok. Zobudila sa az o pol 3, vybechala uplne krmenie o pol 1.
Takze rozhodne je to o tom, ze ked ju drzime dlho hore od toho poobedneho spanku, tazko zaspava, je nervozna... len skratka spanok o pol 6 malokedy vyjde, syn je hrozne hlucny, to nie je este manzel doma (vcera zhodou okolnosti bol), takze syn stale mamkaaaa mamkaaaa a chúda dcera potom nemoze spat v takom hluku😔

katrin21
15. nov 2017

@angelyana no vidis a to co som ti pisala je na zaklade toho, ze mam precitanu tu knihu o spani deti, ktoru tolko ludi zatracuje ( hlavne ti, co ju ani necitali) ..
Ten spanok nemusi byt fixny o tom istom case, to dieta mlokedy presne rovnako spi.. aj u nas sa to posuvalo do pol hodiny - hodiny hore dole..ale podstatne je chapat, ze dieta ma fazy spania a bdenia a vacsinou deti, co su po vecernom uspani hore, tak este nemaju mat nocny spanok , lebo vynechali ten vecerny 🙂
alebo su este hladne , ako to moje :D
je to dobra pomoc aj do buducna, prajem vsetko dobre 🙂

angelyana
autor
15. nov 2017

@katrin21 dakujem krasne. Knihu si urcite zaobstaram. Pri synovi som o nej nechcela ani pocut, no pri dvoch detoch to beriem ako “kyslikovu masku”-aby som vedela fungovat pri 2 detoch. Lebo darmo, az teraz si to uvedomujem, jedno dieta mat-to ako keby som ani ziadne nemala😀

katrin21
15. nov 2017

@angelyana presne tak 🙂

janinamojka
15. nov 2017

@angelyana skus ju dat aj cez den nech buva viac..ono je to opacne,cim je dieta viac unavene,potom spi menej v noci a hlavne spi zle a budi sa..skus viac cez den a neskor vecer ju dat,ak vydrzi,zas nesil to,lebo to bude len horsie..

marylynn
15. nov 2017

Žienky ja riešim teraz veľmi podobné, len mala má skoro 5mesiacov a máme len ju, tak to máme v tomto jednoduchsie.
Nemám žiadnu zaručenu radu, ale našla som stránku prosimspinkej.cz
Mne vyhovuje jej filozofia a idem ju poriadne preštudovať a snáď nájdem niečo čo pomôže. Chcela som sa podeliť, že je to zaujímavý zdroj.

angelyana
autor
15. nov 2017

@marylynn dakujem, mrknem. Teraz neviem, co prve citat-knihy o vychove ci uspavani-obe temy su dost urgentne😂