Pretáčanie 6 mesačného syna

celiaticka
1. apr 2014

Ahojte maminky mam k vam otazocku mame cca 6mes syna a nechce sa prepracat ani na bok ani na prusko a nie to opacne neviem podla mna je nervak nechce byt na brusku byval plac a teraz on to vobec neynese ani tolko co to pisem a ruky si hned dava do pusi snazila so sa ho motivovat hrackami a salam parky uplne nula bodov ani na boku mi nevydrzi ked je podoprety ale ked mu dam rucicky strasne sa mu lubi v sede len este nemoze sedet sak ma slaby chrbatik. alebo je v tom ze ma vyse 8kg a treto mu to nejde a ked sa narodil mal 3060kg alebo nejake linky na cviky alebo co by pomohlo nechcem stresovat len som znepokojena. Dakujem ya odpovede... 😉

saska.t
1. apr 2014

@celiaticka neboj behom mesiaca sa bude pretacat ako safalatka 😀 nic nezmeska,je proste lenivsi,kazde dieta ma svoje tempo a to treba respektovat 😉

lulu369
1. apr 2014

@celiaticka určite nemusíš robiť paniku, malinký je asi s tých lenivejších detičiek 😉 Mne bol v tomto synček šikovnejší ako dcérka...A moje krsniatko je tiež také lenivé chlapčiatko, pretáčať sa začal až okolo 7-8 mesiaca a chodiť začal až ako 15 mesačný, celkovo je to taký malý "pohoďák" a môj synátor je proti nemu ako taká malá "vrtuľa" čo nikde neosedí ani sekundu 😀 Takže sa naozaj nemusíš báť...

siska53
1. apr 2014

@celiaticka moja bola tintitko,ale tiez sa neskoro zacala pretacat,vlastne vsetko,co sa tyka hrubej,motoriky,robila neskor. Az v roku som si vyziadala neurolog.vysetrenie,lebo sa mi to uz nepacilo. Mala slabsi svalovy tonus,preto to vsetko. Mali sme chodit bud na cvicenie s detickami,alebo plavat. To nam,myslim,pomohlo.vteraz ma 2r. A je sikovna,dost obratna i v chodzi sa vyrazne zlepsila a to zacala chodit az na zaciatku 19.m (tyzden po ukoncenom 18.m)
porad sa s pedinou,ci nema nieco s tym svalovym,tonusom,lebo my,sme,tiez mali len tak,ako ty robis,motivovat.

zienkalenka
25. okt 2014

Nasa sa pretacala takto: http://montemother.wordpress.com/2014/04/30/pre...
Stimulaciu pretocenia na bok sme robili takto: http://montemother.wordpress.com/2014/04/03/obj...