Prestala chodiť kakať na záchod, skončí to v nohavičkách

ryka2
12. okt 2011

dcerka ma 2r aj 4 mes.a prestala mi chodit na wc kakat,vsetko to je v nohavickach uz som skusila vsetko mozne -poradte?

sisaha
12. okt 2011

@ryka2 toto iste mame aj my, akurat ze pocka kym jej na vykakanie sa nasadim plienku. A takisto vsetky kamosky maju toto iste so svojimi detmi, ktore su v podobnom veku..neviem preco

nelinka79
13. okt 2011

ahojte tak my sme toto riesili teda hlavne okolie. ked chcela kakat tak si vypytala plienku vykadila a potom ju dala dole. ja som to nejak neriesila aby nemala z toho este väcsi stres a nakoniec sa sama posadila na serbel ze ide kakat a od vtedy kaka do serbla. trvalo to asi 4 mesiace a sama od seba prisla nato ze serbel je lepsi.

ryka2
autor
14. okt 2011

@sisaha
ked my sme uz kakali aj do wc to je problem že zrazu prisiel nejaky blok a neviem zistit aky? Je pravda ,že to nebolo vždy ale zhruba každy 2x bolo kakanie do wc

katka.ott
14. okt 2011

@ryka2 a nemohlo sa jej nieco neprijemne stat? napr. sa niecoho zlakla - clupnutia, ospliechania vodou, zvukom wc, ... skus navrat k nocniku a potom postupne zachod.

mne sa dnes tiez jedna vzdala normalneho zachoda a doteraz tam vysedavala. ale videla kamoskinu malu na svojom nocniku, tak cely den uprednostovala nocnik (asi aby jej ho nikto nezobral 😅 )

sisaha
14. okt 2011

@ryka2 ja som bola vcera u gastroenterologicky na kontrole a spominala som aj toto kakanie. A povedala mi, ze takmer vsetky deti medzi 2. a 3.rokom dostanu blok, co sa tyka kakania. Zacnu sa skryvat, zadrziavat stolicu, hanbit sa. Nemam to riesit, aby som v nej zbytocne nevyvolala nejaku paniku, ze nieco nie je v poriadku. Radsej pochvalit aj za vykakanie sa do plienky, alebo nohaviciek a pripomenut, ze nabuduce to vyskusame do nocnika. a ak sa podari, tak dat nejaku odmenu.. Takze nie sme jedine a robi to vela deti.

adunka73
14. okt 2011

Moje dcerka ma 2 roky a 3 mesice a teprve se zaciname odplenkovavat,myslim si,ze v tak male dite ma jeste pravo pustit obcas neco do nohavicek.Je to urcite jen prechodna perioda a zase bude brzy v pohode.@ryka2