Preklad pesničky Twinkle twinkle little star

chances
7. feb 2014

Ahoj dievcata, dcerka si velmi oblubila tuto anglicku pesnicku; ktore ju poznate, neviete prosim, ci existuje nejaka podarena slovenska verzia, v ktorej by slova pekne vychadzali na melodiu? Velmi pekne dakujem.

kiwi82
7. feb 2014

ahoj ja som ju počula len po česky v seriálny Barney. Blikej blikej hviezdičko sa to tuším volalo.

tova
7. feb 2014

@chances anglicka ABC pesnicka je na tu istu melodiu, myslim aj sk pesnicka abeceda je podobna

sarracenia
7. feb 2014

ja som ju v detstve vedela, ale stihla som zabudnut, pamatam si len spinkaj spinkaj hviezdicka 🙂 ale vymysli vlastny text, napr. spinkaj spinkaj hviezdicka, zaspi moja malicka. Spinkaj sladko celu noc, snicky maju krasnu moc. Spinkaj spinkaj hviezdicka, nech mas ruzove licka. atd

chances
autor
8. feb 2014

@kiwi82 Dakujem, pozriem aj cesku verziu, zijeme v Cechach a uz som v nejakej rozpravke pocula "Blikej blikej hvezdicko", len som sa nedopatrala pokracovania, skusim este toho Barneyho, dakujem!

chances
autor
8. feb 2014

@tova ano, to je pravda, tu uz tiez vyspevujeme 🙂

chances
autor
8. feb 2014

@sarracenia Dakujem za odpoved, "spinkaj spinkaj hviezdicka" som nepoznala. Dcerka tu pesnicku spieva bud svojou detskou anglictinou alebo, ako pises, spievame po slovensky so slovami, co nas napadnu. Len ma zaujimalo, ci nahodou neexistuje nejaka "oficialna" slovenska verzia, ktoru sa deti ucia napr. v skolke, pretoze googlom som nic nevypatrala. ESte raz vdaka!

flloweradella
21. máj 2016

@chances
ahojte, slovenska verzia znie:

hviezda mala pekne ziar, osvietis mi v noci tvar
krasne svietis nocnou tmou ako klenot nad hlavou
hviezda mala pekne ziar , osvietis mi v noci tvar

spieva to psicek ktoreho dostal moj drobcek na narodeniny 🙂

chances
autor
21. máj 2016

@flloweradella dakujem! 🙂