Prečo náš 11 mesačný syn často krúti hlavičkou?

kralicica
19. feb 2011

Máme 10,5 mes. syna a už asi 3 mesiace pozorujem, že z ničoho nič začne krútiť hlavičkou. Je to také zvláštne krútenie z boka na bok, ako keď my dospelí chceme povedať NIE. Ale on to robí úplne v iných situáciách. Napríklad keď lezie po 4, zastaví sa a začne točiť hlavičkou 10 sekúnd a ide ďalej. Alebo len tak keď sa hrá, zrazu sa zasekne a robí to. Neviem, či je to nejaký hlúpy zvyk, alebo opakuje niečo, čo videl, alebo to môže byť nejaká neurologická porucha. Neviete o tom niečo? Možno je to normálne, ale nevidela som, že by to iné deti robili. Jemu sa to stane niekedy 5, niekedy 10 krát za deň. NIkdy nie viac ako 10 sekúnd.. ďakujem

lenka268
19. feb 2011

Ahoj, no citam ze nie sme sami 😕 , Danko ma 8 mesiacov a tri tyzdne a zacal to robit asi pred mesiacom, tiez kruti hlavkou z boka na bok akoby ukazoval nie nie , robi to ked papa, ked ho dam do choditka tak tiez, asi 5 krat denne. Podla mna to je iba taky jeho vymysel jednoducho sa mu to tak paci, neviem tiez co si mam o tom myslet. Moja mama je s neho uz troska nestatna ked to robi, ze to este nevidela no dufam ze to skoro prejde a budeme kludne. Tak si tiez rada precitam ked ma niekto s tym skusenost 😉

bubulka722
19. feb 2011

Asi by som sa o tom porozprávala s neurológom. Mne to syn nikdy nerobil. Skús si preštudovať vedľajšie účinky vakcín a liekov, ktoré mu boli doteraz podané.

salvinka
19. feb 2011

aj moj takmer rocny syncek to robi.. ale nie tak casto... vacsinou ked papame v stolicke, ale neznamena to NIE pretoze papa dalej, keby som mu prestala davat tak krici 😀 😀
aj pocas hry to niekedy spravi.. ja sa k nemu pridam, tiez krutim hlavou a pritom vravim nie nie nie 🙂
podla mna sa len nieco naucili a tak to opakuju 😵

kaja73
19. feb 2011

V teme o očkovani sme toto nedavno rozoderali.Vela z nas malo tieto problemy s detmi nasledne do par dni až tyždnov po očkovani.Možno ide o daku neurologicku postvakcinančnu reakciu.Moj to robil denne vela krat cca 2m a potom to postupne prestalo.ked si uvedomime kolko chemie je vo vakcinach a vlastne aj jedov ,tak sa ani nedivim

traktor
19. feb 2011

aj nas matko tym presiel..robí to vela deticiek..mozno je to len tym, ze objavil nieco nove...ze aha viem krutit hlavickou., potom prIsla chvilka ,ked hlavicku daval na jeden bok...aj to preslo samo...sme si hovorili, chalan cvici.. 😀, 🙂..pokial vidis, ze inak je ok, neriesila by som to...casom to prestane..uplne samo 😉

ela2710
19. feb 2011

ahoj, nas to robi a ma len 4 mesiace, hrozne sa mu to paci a smeje sa na tom, lezi a kruti raz do jednej strany raz do druhej, ako nie nie 🙂 uz sa zacal aj prehadzovat, vsetko co vidi sa mu velmi paci, my to neriesime, aj tak sa to stane iba mozno 1-2 razy do dna aj to iba na par sekund

ivanka85
19. feb 2011

aj nas to robi a ako pise ela, velmi sa na tom bavi🙂

nice202
19. feb 2011

aj moja dcera to robi. je uplne v poriadku a nebola ockovana v poslednej dlhej dobe. podla mna je to zlate, ako keby chcela povedat nie! 😉

karmelka77
19. feb 2011

pre istotu by som isla k neurologovi, aj ked ma tvoj maly 10,5 mesiaca, a ockovany nebol asi terat, len ho to caka, neviem...ale mame v rodine jedno dievcatko, ktoru ockovali ked mala zvysenu teplotu a ma doteraz problemy...nechcem ta strasit, tak to nebudem viac rozoberat, ale toto bol sprievodny jav..ale ona pri tom aj oci vyvracala dohora...tak dufam ze to je tak ako ostatne baby pisu iba jeho zabavka🙂))

gaby21
19. feb 2011

Jezisi, ze k neurorlogovi, ja odpadnem, tak toto by ma fakt nenapadlo, nemozme silou mocou za vsetkym nieco hladat, ved to by sme iba po doktoroch chodili, treba deticky nechat nech sa zbavaju po svojom, spestruju si tym hru, ved aj my dospeli mame vela cudnych zlozvykov, to mame ist rovno k psychiatrovi? aj nas to robi niekolkokrat za den, velmi sa pri tom tesi, ale k neurologovi by ma ani nenapadlo ist 😒 Baby fakt mate niekedy cudne rady 😕

silvia31
19. feb 2011

aj náš malý to robí... začal dávnejšie (v 6.m.) a nebolo to po očkovaní ani tak nejak.. proste z ničoho nič mi to začal robiť pri uspávaní - v kočíku aj doma.. začal tak silno, strašne akčne krútiť hlávkou, som sa najprv bála, že čo to je 😕 či nie je divný, ale on sa tak uspával... teraz to robí len sporadicky a aj to v bdelom stave 😀 a potom mu poviem na to že nie nie nie? a on ešte viac a sa smeje.. dr. mi povedala, že to nič nie je, keď som sa jej na poradni pýtala (lebo som sa fakt zľakla, robil to tak moc rýchlo akoby mu dačo bolo..)
skús sa pre istotu opýtať vašej doktorky - len pre tvoj dobrý pocit, ale podľa mňa to bude ok 😉

bealondyn
19. feb 2011

nasa mala to tiez zacala teraz robit, ma 8,5 mesiaca a ockovana bola naposledy, ked mala 4 mesiace, takze tym to naozaj nebude. a tiez si nemyslim, ze je to nieco nenormalne a urcite ju kvoli tomu nebudem tahat k lekarovi! proste sa nieco nove naucila, momentalne ju to bavi a coskoro prestane a zacne robit nieco ine.

kdezee
19. feb 2011

presne toto robil moj tri dni vkuse ked sa to naucil...teraz to robi sem tam, tiez podla mna nevie kedy to spravne pouzit tak to robi ked to uzna za vhodne 🙂

norikk
24. feb 2011

aj moj to robi uz druhy den ☹ zajtra ma 5 mesiacov....hlave pred spanim, pls napiste mi IP, preco to tak je...fakt kruti z jednej strany na druhu velmi rychlo.....newem ci uz je taky vycerpany alebo z coho ☹

kubinca
20. aug 2011

tak nasa mala to tiez robi, vzdy ked zaspava a uz ma zavrete oci, a isto to nema ako zabavku, a minule sa vykrucala aj po prebudeni.... neviem.... 😅

li_la
20. aug 2011

Aj môj to robí už dlhšiu dobu, väčšinou pred spaním alebo keď sa v noci zobudí. Myslím, že je to v tomto prípade niečo z únavy alebo proste len tak.

olifcek
20. aug 2011

11 mesacny zrejme objavil ze s nou vie krutit na strany... ale ked mas pohybnosti, zajdi k neurologovi.

happy3
20. aug 2011

aj nas maly to robi a pomerne casto a najviac sa mu paci ked to po nom opakujem tak sa zacne rehotat a robi to este viac,ja si myslim,ze sa to tym nasim detickam len paci a je to nieco nove co dokazu,a je to pre nich velka sranda 😀 😀 😀 .Neurologickeho povodu to zrejme nebude lebo my navstevujeme neur.ambulanciu /lebo sme mali omotanu pupc.snuru/ a sme OK 🙂 🙂 🙂

maryanna
20. aug 2011

žasnem nad takými otázkami, to aby sme nič nerobili len chodili za deťmi a zrátavali koľko sekúnd čo robia a potom to riešili akože je to divné, neprimerané veku a podobne......preboha, veď nechajte sa deti hrať zabávať, voľne robiť to čo im biologické potreby kážu, keď chce kývať nech kýve, iba ono vie prečo to robí, a čo zisťuje, či čo sa nové učí..............nechajme deti byť deťmi!
keď čítam také príspevky tak snáď aj závidím tým mamkám že sa zrejme fakt na tej materskej nudia, a nemajú čo robiť, prosím ak máte toľko zbytočného času pošlite mi z neho kúsok.....

alena76
20. aug 2011

aj náš Jonáš to robí asi od 9 mesiacov..my sme ho ale zámernne učili "NIE".možno od vás odkukal "nie "a ešte k tomu ho baví ten pohyb 😉

tosomja
21. aug 2011

Naša mala aj iné "tiky" 😀 zo začiatku si obzerala rúčku, hoci už ju dávno objavila, dosť dlho si jednu chytala druhou akoby si pri tom rozprávala (pripomínalo mi to tie navliekacie hračky na ruku), potom začala mykať hlavičkou do jednej strany a pri každej príležitosti - hlavne pri hre kývala nie nie nie a neznamenalo to nie, proste robila to, kým neobjavila niečo nové - teraz sa naučila fúkať a robiť prasiatko 😅

kayushka
15. mar 2013

Moja dcérka má 9 mesiacov a krúti hlavičkou najmä ked počuje hudbu. Pri tom sa pohupuje hore a dolu tak si proste myslím že len skúša niečo nové. Je to len súčasť jej vývinu.

mishhel
23. mar 2013

nas 5 mesacny syncek to tiez robil,na poradni sme sa pitali ci je to ok ,vravela ze mame ist na krcne ze to moze bit usko bolave.sli sme na krcne a mal silny zapal stredneho ucha.takze to neznamena ze to prehaname stou opaterou,nas to napadlo na poradni ,dobre ze som sa pitala ,dnes je drobec uz ok.

denkalienka
8. júl 2013

Ahoj, tak aj my posledné dni toto riešime kazdy den niekolko krat ale to by ma až tak netrapilo skor to ze niekedy ma tiky len na jednej strane a vyzera pri tom zvlastne akoby to ani nevedel ovladat a este si aj chyta usko na tej strane ja pojdem zajtra k dr. pozno je to prievan alebo zapal uška. ☹

stazka82
13. okt 2023

Dakujem za odpovede aj moj strach to vyriesilo. Uz asi tyzden tak v postielke kruti hlavou som sa bala ze je to uško ale ako citam asi to bude to zaspavanie.